hi-fi

Heed Lagrange

news |
niezdefiniowano - Heed Lagrange

Producent kompaktowej hi-endowej elektroniki w przystępnej cenie, węgierska firma Heed Audio tym razem zaproponowała coś zupełnie niespodziewanego...

Najnowszy wzmacniacz zintegrowany Lagrange, którego nazwa jest hołdem dla francuskiego matematyka i astronoma pochodzenia włoskiego, jest w odróżnieniu od wszystkich dotychczasowych urządzeń Heeda o "połówkowych" lub "ćwiartkowych" gabarytach, pierwszym w historii firmy wzmacniaczem zintegrowanym o pełnowymiarowej szerokości 43 cm, za którą idzie niebagatelne 15 kg wagi.

Jest on również najbardziej zaawansowanym designersko produktem węgierskiej manufaktury, przebijającym nie tylko urokliwego, budżetowego Elixira ale także modele z topowej serii Thesis. Czarna płyta frontowa jest okalana bardzo gustowną ramą z matowego srebrnego aluminium, a symetrycznie rozmieszczone pokrętła z czołowymi wyfrezowaniami oraz dwuelementowy wylot powietrza na górnym panelu dopełniają industrialnej, lecz niesamowicie ekskluzywnej i spójnej stylistyki.
Lagrange to wzmacniacz zbudowany na tranzystorach bipolarnych. Wykorzystuje on firmową technologię Transcap, czyli sprzężenie RC z pojemnością wyjściową odpowiedzialną za magazynowanie i oddawanie całej energii sygnału muzycznego. W stopniu wyjściowym znjdziemy tranzystory w darlingtonowskim układzie push-pull. Konfiguracja tego typu wymaga radykalnego przeprojektowania pozostałych sekcji wzmacniacza, a także znacznie staranniejszego doboru komponentów.
Heed Lagrange
W porównaniu do wzmacniaczy z tradycyjnym sprzężeniem bezpośrednim, układ Transcap charakteryzuje się pełniejszym i naturalniejszym brzmieniem, w którym kluczowe znaczenie ma równowaga pomiędzy rytmem, atmosferą i przejrzystością nagrania. Cechy te gwarantują uniwersalność wzmacniacza i komfort odbioru każdego rodzaju muzyki. Z mocą 60 W przy 8 i 100 W na kanał przy 4 omach Lagrange wysteruje większość głośników dostępnych na rynku, nawet tych o efektywności poniżej przeciętnej.
Lagrange jest wyposażony w cztery wejścia liniowe, jedno gramofonowe, a także wyjście pre-out i line-out oraz wysokopoziomowe HP. Na tylnym panelu znajdziemy wysokiej klasy złocone terminale głośnikowe z przeźroczystymi osłonkami, a z przodu wyjście słuchawkowe na duży jack. Wzmacniacz słuchawkowy pracuje w czystej klasie A. Urządzenie ma także wbudowany odbiornik Bluetooth.
Heed Lagrange kosztuje w Polsce 16.900 złotych.
Źródło: informacja prasowa Nautilus Dystrybucja