hi-fi

Phonar Veritas m4 Next

news |
niezdefiniowano - Phonar Veritas m4 Next

Niemiecki producent Phonar proponuje podstawkowe mini monitory m4 Next, które stanowią uzupełnienie wyższej serii Veritas.

W kolumnach podstawkowych Phonar Veritas m4 Next zastosowano rozwiązania pochodzące z nieprodukowanych już topowych modeli Credo. To właśnie dzięki nim, konstruktorom udało się wycisnąć z obudowy o niewielkich gabarytach pełnopasmowy, swobodny i wyrównany dźwięk. Veritas m4 Next to obecnie najdroższe z dwóch pasywnych modeli monitorów Phonara, a powyżej nich w cenniku można znaleźć tylko wersję m4 Match Air, wyposażoną we wbudowane wzmacniacze i moduły bezprzewodowej transmisji sygnału.

Najnowsze wcielenie m4 to klasycza konstrukcja dwudrożna z tunelem bass-reflexu z tyłu obudowy, wyposażona w tekstylny tweeter pierścieniowo-kopułkowy o średnicy 27 mm wyprodukowany przez cenioną firmę Scan Speak, uzupełniony głośnikiem nisko-średniotonowym o średnicy 16 cm z membraną wykonaną z mieszanki pulpy celulozowej i włókna nomex.
Phonar Veritas m4 Next
Pasmo przenoszenia pierwszego z głośników sięga aż 27 kHz, a drugi umożliwia zejście basu do 40 Hz. Podział pasma ustalono na 2,3 kHz, efektywność układu wynosi 87 dB, a impedancja znamionowa to bardzo bezpieczne i optymalne do każdego rodzaju wzmacniacza 8 om. Głośniki mają sporą obciążalność - producent deklaruje, że można do nich podłączyć wzmacniacz o mocy maksymalnej do 125 W. Zupełnie nietypową ciekawostką jest natomiast regulacja poziomu wysokich tonów, której dokonuje się za pomocą trójpozycyjnej zworki nad terminalami połączeniowymi.
Phonar Veritas m4 Next
Veritas m4 Next dostępne są w czarnym i białym połysku, czarnym macie, fornirze wiśniowym i orzechowym. W każdym przypadku cenę ustalono na 4.290 zł za parę.
Źródło: informacja prasowa Nautilus Dystrybucja