hi-fi

Ayon S-10 Mk II Server

news |
niezdefiniowano - Ayon S-10 Mk II Server

Trzy lata po premierze wielofunkcyjnego streamera S-10, firma Ayon Audio podnosi poprzeczkę wprowadzając na rynek wersję Mk II w konfiguracji Server.

Ayon S-10 Mk II Server został fabrycznie wyposażony w twardy dysk SSD o pojemności 1 TB oraz oprogramowanie JRiver BlackBox Server, dedykowane do jak najwierniejszego przetwarzania plików wysokiej rozdzielczości. Wybór tej aplikacji został spowodowany rozlicznymi testami i próbami odsłuchowymi teamu Ayona dowodzonego przez głównego konstruktora i właściciela, Gerharda Hirta. Wykazały one, że JRiver jest bezkonkurencyjny w przypadku muzyki zakodowanej w gęstych formatach, co jest odczuwalne zwłaszcza w aspekcie kreowania przestrzeni.

Wewnętrzny dysk korzysta z dodatkowego specjalnego modułu, obsługiwanego przez nowo zaimplementowaną platformę w wersji Mk II. Mamy również dobrą wiadomość dla właścicieli poprzedniej wersji S-10: Ayon Audio oferuje także opcję upgrade'u do najnowszej wersji w swoim serwisie, a modułowa konstrukcja urządzenia umożliwia także zainstalowanie twardego dysku.
Ayon S-10 Mk II Server
Pozostałe cechy użytkowe i techniczne pozostają takie same dla pozostałych konfiguracji z serii S-10 Mk II. Odtworzy on muzykę za pośrednictwem sieci przewodowej lub bezprzewodowej oraz pliki z komputera lub zewnętrznego twardego dysku. Druga generacja S-10 przetwarza sygnały o parametrach do 764 kHz / 32-bit i DSD 256 oraz współpracuje z platformami: Tidal, HiResAudio, Qobuz i Roon, a także z aplikacją Audirvana.
Ayon S-10 Mk II Server
Na pokładzie znajdziemy wysokiej klasy analogowy przedwzmacniacz z układem poczwórnej regulacji głośności, DAC w konfiguracji dual mono, oraz w pełni zbalansowany stopień wyjściowy zrealizowany na triodzie Single Ened w czystej klasie A. Aplikacja do sterowania urządzeniem dostępna jest dla systemu iOS i Androida. S-10 Mk II można także zamówić w wersji Signature - czyli uzupełniony o najnowszy algorytm konwersji wszystkich sygnałów PCM do DSD 256.
Urządzenie Ayon S-10 Mk II Server kosztuje w Polsce 38.390 zł.
Źródło: informacja prasowa Nautilus