hi-fi

Wireworld Stream Audio

news |
niezdefiniowano - Wireworld Stream Audio

Producent wysokiej klasy kabli audio-wideo z Florydy, firma Wireworld Cable Technology wprowadza na rynek nowe interkonekty Stream Audio.

Nowe wysoce elastyczne kable o przekroju 25 wykorzystują opatentowaną geometrię przewodnika Wireworld'a, DNA Helix, w połączeniu ze 100% ekranowaniem i autorską izolacją Composilex 3, by podnieść jeszcze wierność odtwarzania dźwięku zarówno w domowych, jak i profesjonalnych systemach audio. Te zaawansowane rozwiązania zostały opracowane w trakcie licznych testów odsłuchowych, w czasie których porównywano prototypy tych kabli do praktycznie bezstratnych połączeń bezpośrednich między komponentami.

Opatentowana geometria przewodnika DNA Helix (Delineated Neutralizing Array) ma skręconą, dwuwarstwową wewnętrzną strukturę z ośmioma oddzielnymi wiązkami, które są całkowicie równolegle, aby uniknąć strat elektromagnetycznych "prądów wirowych", powstających w konwencjonalnych przewodach splatanych i litych. Ta unikalna technologia zmniejsza błędy synchronizacji, zapewniając słyszalną i mierzalną poprawę w zachowaniu muzycznych detali, naturalności brzmienia i dynamicznej ekspresji.
Wireworld Stream Audio
Stuprocentowe pokrycie ekranowaniem jest bardzo skuteczne w blokowaniu zewnętrznych zakłóceń, ale w kablach generowany jest słyszalny szum tryboelektryczny. To właśnie jest powód, dla którego Wireworld zainwestował ponad dekadę prac rozwojowych w opracowanie trzech generacji izolacji kompozytowych o nazwie Composilex. W interkonektach Stream materiał izolacyjny Composilex 3 minimalizuje zakłócenia tryboelektryczne, ukazując realistyczną strukturę harmoniczną i przestrzenność oryginalnego dźwięku.
Źródło: informacja prasowa Audio Center