hi-fi

Chord LeylineX

news |
niezdefiniowano - Chord LeylineX

Firma Chord zdecydowała się na wprowadzanie znaczących ulepszeń w kablu instalacyjnym Leyline.

Firma Chord produkuje wysokiej klasy kable audio i wideo od 35 lat. Chociaż kojarzona jest z kablami do domowych systemów audio-wideo, to zajmuje się również produkcją znakomitych kabli dla rynku instalacyjnego. Rynek ten obecnie szybko ewoluuje, a rezultaty osiągane za pomocą wysokiej klasy komponentów są wyjątkowe. Jak na ironię w dzisiejszym bezprzewodowym świecie połączenia kablowe są ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Dlatego właśnie firma Chord zdecydowała się na wprowadzanie znaczących ulepszeń w kablu instalacyjnym Leyline.

Oryginalny kabel głośnikowy Leyline był do tej pory najlepszym kablem głośnikowym do instalacji w ofercie firmy. Dostarczano go na szpulach w odcinkach o długości 100 m i stosowano konstrukcję przewodnika 16/2. Od samego początku Leyline różnił się od innych kabli instalacyjnych 16/2 tym, że miedziane przewodniki były cynowane. Pokrywanie powierzchni cyną pełniło dwie role:
  • Po pierwsze, zapobiegało utlenianiu się przewodników miedzianych. Chociaż utlenianie miedzi jest procesem stopniowym, ma ono znaczący wpływ na długoterminową wydajność kabla ukrytego w koszulce zaprojektowanej przez klienta. Uważamy, że ważne jest, aby każdy kabel zainstalowany na stałe w budynku klienta oferował stałą, wysoką jakość przesyłu sygnału przez długi czas. Ta cecha naszego produktu może mieć kluczowe znaczenie przy ewentualnych przyszłych ulepszeniach systemu, w którym jest stosowany.
  • Po drugie, cynowanie poprawia wydajność przesyłania sygnałów wysokich częstotliwości w dłuższych odcinkach kabli. Oryginalny Leyline był w stanie zapewnić zaskakujące wyniki przy długościach kabli rzędu nawet ponad 100 metrów. Kabel ten został jednakże opracowany około 20 lat temu i po udanym wprowadzeniu materiału izolacyjnego XLPE do naszych kabli do systemów domowych uznaliśmy, że i nasz kabel instalacyjny może skorzystać z zalet tego materiału.

Chord LeylineX
Nowy LeylineX został oparty na istniejącej platformie Leyline (konstrukcja 16/2 z cynowaną miedzią). Materiał izolacyjny został zmodernizowany do XLPE. Wersja XLPE zastosowana w LeylineX oferuje znaczny wzrost jakości w porównaniu ze standardowym kablem Leyline.
LeylineX pakowany jest w postaci 152-metrowego odcinka w tzw. Pullbox (pudełko, z którego na bieżąco wyciąga się kabel przez otwór). Dużym ułatwieniem dla instalatorów jest oznaczenie długości naniesione na kabel, luźna koszulka ze sznurkiem i ulepszona zgodność z normami przeciwpożarowymi.

Specyfikacja LeylineX

  • 2 żyły z przewodnikami o średnicy AWG16 z cynowanej miedzi
  • Nowy, lepszy dielektryk - XLPE – zastosowaliśmy go już wcześniej w innych seriach kabli i za każdym razem XLPE wprowadzał słyszalną poprawę brzmienia
  • Zgodność z normami przeciwpożarowymi CPR EN50575. Dca-s2, d2, a1
  • Dostarczany w odcinkach długości 152m

Cena detaliczna kabla głośnikowego LeylineX wynosi 25 zł/mb.
Źródło: informacja prasowa Audio Center