hi-fi

PMC Twenty5i

news |
niezdefiniowano - PMC Twenty5i

Firma PMC wprowadza do swojej oferty nową serię produktów opartą na wielokrotnie nagradzanej na całym świecie serii Twenty5.

Udoskonalone kolumny głośnikowe wchodzące w skład serii Twenty5i ("i" jak "improved") wyposażone są w nowoczesny przetwornik wysokotonowy stworzony we współpracy z firmą Seas, a stosowany w modelach serii "FACT". Jest to miękka kopułka o średnicy 19mm otoczona grubym półwałkiem, co daje łączną średnicę 34 mm – cewka pracuje w ferrofluidzie. Takie rozwiązanie zapewnia lepsze rozpraszanie dźwięku, niższą częstotliwość rezonansową głośnika i większą wytrzymałość.

Całkowicie przeprojektowano zwrotnicę, montowaną na "wojskowej" płytce z włókna szklanego, w której obniżono częstotliwość podziału między głośnikami wchodzącymi w skład modeli dwudrożnych z 1,8kHz do 1,7kHz – pozwoliła na to wymiana głośnika wysokotonowego. Dopracowano także zgodność fazy, polepszając współpracę między przetwornikami zwłaszcza w zakresie podziału.
PMC Twenty5i
W kolumnach polepszoną izolację znajdującą się między obudowami a trawersami (modele podłogowe), co przyczyniło się do eliminacji niepożądanych wibracji.
Seria PMC Twenty5i
Zmieniono również wykończenie tylnej płyty, do której przymocowane są gniazda głośnikowe. Jest ona wykonana ze szczotkowanego aluminium, a nie z polerowanego aluminium jak to miało miejsce w przypadku poprzedniej wersji.
Seria PMC Twenty5i
W skład Twenty5i wchodzą: dwa modele podstawkowe – Twenty5.21i, Twenty5.22i; trzy modele podłogowe – Twenty5.23i, Twenty524i i Twenty5.26i oraz głośnik centralny Twenty5Ci. We wszystkich modelach użyto świetnych głośników niskośredniotonowych z membraną z plecionki włókien szklanych "g-weave TM", a także wyloty linii transmisyjnej "ATLTM" o nazwie "Laminair TM".
Seria PMC Twenty5i
Kolumy dostępne są w czterech wersjach wykończenia: Walnut; Diamon Black; Oak; White silk.
Źródło: informacja prasowa EIC