hi-fi

Linn Series 3

news |
niezdefiniowano - Linn Series 3

Według zapewnień szkockiego producenta Linn Series 3 to najlepiej brzmiący głośnik bezprzewodowy na świecie.

Series 3 jest z pozoru "tylko" systemem typu all-in-one. W rzeczywistości ten kompaktowy głośnik bezprzewodowy oczarowuje słuchacza niewiarygodnie detalicznym dźwiękiem, w niemal namacalny sposób odwzorowując atmosferę oryginalnego nagrania.

Już przy pierwszym kontakcie Series 3 urzeka połączeniem ponadczasowej elegancji i precyzyjnej inżynierii. Pod niesztampową obudową kryją się zaawansowane układy elektroniczne, pozwalające korzystać z wszystkich nowoczesnych rozwiązań audio. Urządzenie obsługuje m.in. serwisy muzyczne Spotify, Apple Music i Amazon Music, a także pozwala korzystać z własnych kolekcji muzycznych.
Linn Series 3
Ponadto Series 3 został opracowany tak, aby idealnie współgrał z telewizorem, np. po ustawieniu dwóch głośników po jego obu stronach. Po podłączeniu za pomocą kabla HDMI telewizor zabrzmi znacznie lepiej niż kiedykolwiek wcześniej. Funkcjonalność Series 3 zwiększa zastosowanie złącza HDMI ARC.
Linn Series 3
Tak jak wszystkie systemy Linn DSM, głośniki Series 3 mogą zostać połączone ze sobą w całym domu, aby pracowały niezależnie lub wszystkie razem. Każdym urządzeniem i wszystkimi razem można sterować korzystając z prostych opcji kontrolnych. Dzięki prostej konfiguracji typu plug-and-play Series 3 nie wymaga specjalistycznej instalacji. Wystarczy rozpakować urządzenie, ustawić je i podłączyć, aby rozpocząć odsłuch swoich ulubionych utworów.
Linn Series 3
Projektanci opracowali dwa rodzaje głośników: Linn Series 3 oraz Linn Series 3 Partner. Pierwszy wyposażony jest we wbudowane wzmacniacze, cyfrową zwrotnicę Exakt i zintegrowany odtwarzacz bezprzewodowy Linn DSM. Wersja Partner wykorzystuje takie same wzmacniacze i zwrotnicę, ale jest uboższa o moduł odtwarzacza i przeznaczona jako dodatkowy głośnik, który po podłączeniu do jednostki głównej stworzy wraz z nią system stereo.
Linn Series 3
Obydwa modele mają 2-drożną konstrukcję, w której głośniki zasilane są przez wzmacniacze Class D o mocy 2× 100 W. Wysokie tony obsługują 19-milimetrowe przetworniki z jedwabną kopułką, pozostałe zakresy odtwarzane są przez 160-milimetrowe głośniki średnio-/niskotonowe. Całość elektroniki oraz przetworniki pracują w obudowach o pojemności 6,5l i wymiarach: 250×296×206 mm (S×G). Obie wersje, Series 3 i Series 3 Partner, ważą po 6,9 kg i mogą pochwalić się maksymalnym ciśnieniem dźwięku na poziomie 101dB. Zużycie energii wynosi maksymalnie 95W, a w trybie czuwania 11W (Series 3) i 0W (Series 3 Partner).
Linn Series 3
Model Series 3 obsługuje pliki muzyczne FLAC, ALAC, WAV, MP3, WMA (z wyjątkiem bezstratnych), AIFF, AAC, OGG w rozdzielczości do 192kHz/24-bitów. Urządzenie wyposażone jest w złącza Ethernet, HDMI ARC i Exakt Link. W Series 3 Partner znajdziemy tylko złącze Exakt Link (×2).
Linn Series 3
System Linn Series 3 jest już dostępny w sprzedaży. Poglądowa cena detalicznej jednostki głównej wynosi 14.999 zł, wersja Series 3 Partner kosztuje 12.699 złotych.
Źródło: informacja prasowa Audio Klan