hi-fi

Bladelius ponownie w Polsce

news |
niezdefiniowano - Bladelius ponownie w Polsce

Firma Audio Atelier została nowym dystrybutorem szwedzkiej marki Bladelius na naszym rynku.

Już w listopadzie, w czasie wystawy Audio Video Show 2019 w Warszawie będziecie Państwo mogli posłuchać w trzech systemów firmowanych przez legendarnego inżyniera Mike'a Bladeliusa. W jednym z nim zagra nowość, superintegra o nazwie Oden.Szczegółów konstruktor na razie nie zdradza, ale ma to być absolutnie wyjątkowy produkt. Oden to tylko jeden z trzech wzmacniaczy zintegrowanych w aktualnej ofercie szwedzkiej firmy. W przyszłym roku z kolei czeka nas premiera najnowszej wersji jednego z najbardziej znanych i cenionych modeli, Thora. Miłośnicy tranzystorów w klasie A powinni natomiast koniecznie zapoznać się z brzmieniem modelu Brage, oferującego aż 2x 45 W mocy, co wystarczy do napędzenia niemal dowolnych kolumn. Oferta szwedzkiej marki nie kończy się oczywiście na integrach.

Bladelius ponownie w Polsce

Znajdą w niej Państwo również systemy dzielone, a więc przedwzmacniacze, także z wbudowanym DACiem, i końcówki mocy, a także wieloformatowy odtwarzacz muzyczny Gondul M wyposażony w szereg wejść cyfrowych, czy też oryginalny odtwarzacz/streamer Mimer, urządzenie na miarę naszych czasów. Co ważne, doskonałe brzmienie nie jest jedyną zaletą urządzeń Bladeliusa, jako że towarzyszy mu charakterystyczny dla tej marki dizajn łączący elegancję ze skandynawskim minimalizmem. Możecie więc być Państwo pewni, że niezależnie od dokonanego wyboru, każdy produkt z logiem Bladeliusa cieszyć będzie Wasze uszy i oczy.

Bladelius ponownie w Polsce

Bladelius to co prawda nowa marka w ofercie Audio Atelier, acz nie powinna ona być obca polskim miłośnikom dobrego brzmienia. Mike Bladelius to bowiem jedna z najciekawszych postaci świata audio. Zanim jeszcze rozpoczął pracę na własny rachunek miał okazję współpracować z prawdziwą legendą branży audio. Karierę zaczął bowiem w Kalifornii na początku lat 90-tych XX wieku w firmie Treshold, do której zatrudnił go nie kto inny, jak ówczesny właściciel tej marki, doskonale znany audiofilom na całym świecie, Nelson Pass. Choć ten ostatni po dwóch latach opuścił firmę, Bladelius pozostał w niej jeszcze przez kolejne dwa lata współtworząc kolejne produkty.

Bladelius ponownie w Polsce

Po opuszczeniu Tresholda, jako konsultant, pracował dla marki Classe pełniąc tam funkcję głównego projektanta. Znany jest również z opracowania przetworników cyfrowo-analogowych Ultra Analog stosowanych przez Marka Levinsona i Tresholda w ich produktach. W końcu, w 1995 roku, w szwedzkim Alingsas założył własną firmę, Bladelius Design Group. Przez szereg lat produkty tego producenta na rynek trafiały pod marką Advantage. Nawet wówczas, gdy Mike Bladelius prowadził już własną firmę, po jego wiedzę i doświadczenie nadal chętnie sięgały inne firmy audio, w tym choćby Primare. XXI wiek to już era urządzeń wprowadzanych na rynek pod własnym nazwiskiem. Nazwy dla poszczególnych modeli czerpane są z nordyckiej mitologii podkreślając pochodzenie urządzeń i ich konstruktora.

Część z nich będziecie Państwo mieli okazję zobaczyć podczas Audio Video Show 2019 w Warszawie, a dodatkową atrakcją będzie obecność samego Mike'a Bladeliusa. Zapraszamy!

Źródło: informacja prasowa Audio Atelier