hi-fi

TEAC TN-3B

news |
niezdefiniowano - TEAC TN-3B

Jeśli szukasz stylowego gramofonu o napędzie paskowym, który posiada wbudowany przedwzmacniacz MM i port cyfrowy USB, to TEAC TN-3B może być dobrą propozycją dla Ciebie.

Japoński TEAC już kolejny raz udowadnia, że w pełni zasłużył na renomę, jaką cieszy się wśród wymagających użytkowników urządzeń audio. Najnowszym potwierdzeniem tej tezy jest wysoko zaawansowany gramofon z napędem paskowym, TN-3B.Już przy pierwszym kontakcie z urządzeniem uwagę zwraca nowe ramię oparte na łożyskach ostrzowych, opracowane wspólnie z SAEC, producentem ramion klasy high-end, aby zagwarantować doskonałą stabilność i rozdzielczość. Z kolei zastosowany napęd paskowy pomaga łagodzić niepożądane efekty generowane podczas pracy silnika elektrycznego (tj. delikatne pulsowanie), aby zagwarantować precyzję i płynność obrotów aluminiowego talerza.

TEAC TN-3B

Funkcjonalność gramofonu zwiększa wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy, wykorzystujący niezwykle precyzyjny wzmacniacz operacyjny NJM8080 i zapewniający minimalne zniekształcenia oraz wysokiej jakości dźwięk. Ponadto projektanci wzbogacili TN-3B o wbudowany przetwornik analogowo-cyfrowy oraz port USB. Rozwiązania te umożliwiają zapisywanie winylowych bibliotek w postaci plików cyfrowych wprost na komputerze PC/Mac.

Ramię oparte na łożyskach ostrzowych

Ramię TN-3B zostało opracowane we współpracy z SAEC Corporation, światowej klasy producentem ramion klasy high-end i wykorzystuje łożyska ostrzowe. W przeciwieństwie do ramion z konwencjonalnymi łożyskami, każdy delikatny ruch pionowy zastosowanego ramienia pomaga dostarczać dynamiczniejszy dźwięk o doskonałej rozdzielczości. Samo ramię ma kształt litery S i wyposażone jest w uniwersalną główkę, umożliwiając szybką i łatwą wymianę wkładki/główki. Ramię obsługuje szeroką gamę wkładek o wadze od 14 do 23 g.

TEAC TN-3B

Precyzyjna regulacja antyskatingu i nacisku igły

Statycznie zbalansowane ramię wyposażone jest w przeciwwagę umożliwiającą precyzyjne wyregulowanie nacisku igły. Ponadto projektanci zastosowali mechanizm antyskatingu pozwalający na dokładne ustawienie siły nacisku, dzięki czemu wkładka perfekcyjnie odtwarza każdą płytę.

Wkładka z serii VM

Gramofon dostarczany jest wraz z preinstalowaną wkładką MM Audio-Technica AT-VM95E z igłą ze szlifem eliptycznym. Wkładka zamocowana jest do główki, dzięki czemu po wyjęciu urządzenia z opakowania wystarczy ułożyć talerz na osi i zamontować główkę do ramienia, aby móc zacząć odtwarzanie muzyki.

Wbudowany przedwzmacniacz

TN-3B wyposażony jest w przedwzmacniacz gramofonowy obsługujący wkładki MM. Dzięki niemu gramofon można podłączyć do dowolnego wzmacniacza/systemu hi-fi bez wejścia Phono. Zastosowany wysokiej klasy wzmacniacz operacyjny NJM8080 wyróżnia się niskimi zniekształceniami i z łatwością wzmacnia niskopoziomowe sygnały z wkładki gramofonowej do poziomu wejścia liniowego.

TEAC TN-3B

Zewnętrzny napęd paskowy i talerz odlewany z aluminium

Aby zapewnić najwyższą możliwą jakość dźwięku, projektanci zastosowali napęd paskowy. Rozwiązanie to minimalizuje efekt delikatnego pulsowania generowany podczas pracy silnika elektrycznego. Aby w pełni wykorzystać zalety tego rozwiązania, pasek napędowy opasuje zewnętrzną ściankę talerza (który ma dużą średnicę, wagę i powierzchnię).

Luksusowe, wielowarstwowe wykończenie lakierem

Wszystkie wewnętrzne komponenty mocowane są na wytrzymałej plincie z MDF-u o wysokiej gęstości, aby zagwarantować sztywność i skuteczność tłumienia wibracji. Dzięki swojemu eleganckiemu, stylowemu wzornictwu TN-3B perfekcyjnie wpisuje się w wystrój większości domowych wnętrz, tworząc idealne środowisko do słuchania analogowych krążków.

Cyfrowy port USB do digitalizacji analogowych nagrań

Port USB umieszczony z tyłu urządzenia przenosi dźwięk w cyfrowej jakości CD wprost do komputera PC/Mac, pozwalając zapisywać/archiwizować analogową bibliotekę w wysokiej jakości, cyfrowym formacie audio. Po zarchiwizowaniu płyt można słuchać ich nawet poza domem, korzystając ze smartfona/przenośnego systemu audio, a nawet w samochodzie (wypalając na płycie CD lub zapisując na karcie pamięci/pendrivie).

TEAC TN-3B

Aby zagwarantować wysoką jakość transmisji sygnału, projektanci zastosowali pozłacane terminale Phono/Line, chroniąc analogowe sygnały audio przed utratą jakości w wyniku utleniania złączy.

Dwie prędkości odtwarzania

TN-3B może pracować z prędkością 33 1/3 i 45 obr./min., dzięki czemu może odtwarzać zarówno płyty LP, jak i EP. Dbałość projektantów o jakość można dostrzec nawet w konstrukcji obrotowego włącznika/selektora prędkości, wykonanego z obrabianego aluminium.

Stopki izolacyjne

Stopki izolacyjne składają się z obrabianego aluminium zwieńczonego gumową poduszką, która przymocowana jest do plinty z MDF-u. Dzięki wysokiej skuteczności w pochłanianiu wibracji TN-3B pozostaje odporny na sprzężenie akustyczne.

TEAC TN-3B

Dolny panel o strukturze plastra miodu

Aby zachować elegancką stylistykę obudowy bez poświęcania sztywności, dolny panel odtwarza wzór plastra miodu, co pozwala minimalizować niepożądane wibracje.

TEAC TN-3B już jest dostępny w sprzedaży. Poglądowa cena detaliczna gramofonu wynosi 2.299 złotych. Klienci mają do wyboru trzy wersje wykończenia: białą, czarną i drewno wiśniowe.

Źródło: informacja prasowa Audio Klan