s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

kino domowe

Magico ASUB

news |
Subwoofer - Magico ASUB

Odporna na rezonans aluminiowa obudowa, ultrasztywna membrana oraz elektroniczna zwrotnica z procesorem DSP, to atuty nowego referencyjnego subwoofera aktywnego Magico ASUB.

Czy to w muzyce, czy też w filmowych ścieżkach dźwiękowych - rytmiczny puls głębokiego, potężnego basu wybrzmiewa w naszym ciele i zapewnia ekscytację, która może wywołać gęsią skórkę. ASUB to prawdziwy głośnik Magico, zapewniający doskonałą jakość dźwięku z zaawansowaną kontrolą i bezkompromisową inżynierią, w pełni zasługujący na logo Magico "M".

Obudowa

Obudowa ASUB opiera się na architekturze konstrukcyjnej modelu QSUB, wykorzystującej aluminium 6061 T6 o grubości 9,5 mm, innowacyjne wzmocnienia wewnętrzne i zaawansowane materiały tłumiące. Całość opracowywana była i oceniana zarówno w symulacji z wykorzystaniem oprogramowania FEA, jak i podczas fizycznych testów. Założeniem projektantów było spełnienie bezkompromisowych standardów Magico w odniesieniu do sztywności, stabilności i minimalnego wpływu akustycznego. ASUB dostępny jest w eleganckim, anodyzowanym, czarnym wykończeniu ze szczotkowanego aluminium.

Przetwornik niskotonowy

Generowanie dźwięku projektanci powierzyli nowo opracowanemu 250-milimetrowemu głośnikowi Magico z ultrasztywną membraną aluminiową. Przetwornik charakteryzuje się idealnym stosunkiem sztywności do wagi. Cała konstrukcja została skalibrowana tak, aby do maksimum ograniczyć zniekształcenia muzyczne w zakresie niskich częstotliwości. Podczas prac nad głośnikiem konstruktorzy wykorzystali najnowocześniejszą symulację FEA.
Magico ASUB
Skierowany do przodu przetwornik wyposażony jest w ekstremalnie mocny neodymowy układ napędowy, który pozwala odtworzyć głęboki, mocny, kontrolowany bas z odpowiednią szybkością i dokładnością. System napędowy 55-milimetrowej cewki z tytanowym karkasem tworzy niesamowicie stabilne pole magnetyczne o długim zakresie ruchu i pozwala odtwarzać częstotliwość 50 Hz przy 110 dB, gwarantując przy tym minimalne zniekształcenia.

Wzmacniacz/zwrotnica

Wbudowany w ASUB wzmacniacz cyfrowy dostarcza moc 500 W. W bezproblemowej integracji z kolumnami głośnikowymi systemów stereo lub kina domowego pomaga aktywna zwrotnica ze sterowaniem DSP. Oprogramowanie DSP umożliwia perfekcyjną integrację subwoofera i kolumn głośnikowych pracujących razem w pokoju odsłuchowym. Inne kluczowe funkcje to trzy miejsca w pamięci urządzenia, pozwalające zachować indywidualne ustawienia, auto-detekcja, auto-wyłączenie, ochrona przed przesterowaniem i ochrona termiczna.
Relatywnie niewielka obudowa ASUB jest w stanie zapewnić ogromne zmiany ciśnienia powietrza w pomieszczeniu odsłuchowym i gwarantuje niewiarygodnie głęboki, mocny bas. Konstrukcja ASUB ze skierowanym do przodu głośnikiem jest łatwa do instalacji w pokoju odsłuchowym i zapewnia emocjonujący wkład do dźwięku dostarczanego przez dowolny system audio.
Źródło: informacja prasowa Audio Klan