hi-fi

Magico A1

news |
Kolumna podstawkowa - Magico A1

Firma Magico rozszerza swoją serię A o referencyjnej jakości podstawkową 2-drożną kolumnę głośnikową A1.

Opierając się na niesamowitym sukcesie modelu A3, Magico z dumą prezentuje nową podstawkową kolumnę głośnikową, która poszerza serię A. Model A1 wykorzystuje w pełni wzmocnioną obudowę z aluminium, berylową kopułkę wysokotonową, karbonową membranę z nanografenu oraz renomowaną zwrotnicę eliptyczną Magico i urzeczywistnia bezprecedensową wartość w swojej kategorii cenowej.


Obudowa z aluminium klasy lotniczej

Zamknięta obudowa A1, podobnie jak w przypadku modelu Q1, wykonana jest z lotniczej klasy aluminium 6061 T6 o grubości 9,5 mm i dostępna jest w eleganckim, anodyzowanym, czarnym wykończeniu ze szczotkowanego aluminium Innowacyjna technika wewnętrznych wzmocnień w połączeniu z najbardziej zaawansowanymi materiałami tłumiącymi zapewnia niesamowitą sztywność całej konstrukcji, chroniąc ją przed niepożądanym rezonansem mechanicznym. Kompletna obudowa A1 została sprawdzona podczas symulacji przeprowadzanych przy użyciu najnowszego oprogramowania FEA oraz podczas obiektywnych testów sztywności i stabilności – wszystko po to, aby zapewnić zgodność z wzorcowymi standardami akustycznymi Magico.

Przetwornik wysokotonowy

Wyposażona w taki sam głośnik wysokotonowy jak model A3, kolumna głośnikowa A1 wykorzystuje zoptymalizowaną 28-milimetrową kopułkę z membraną z czystego berylu. Tweeter bazuje na sztandarowej platformie konstrukcyjnej i geometrii referencyjnej serii M. Specjalnie opracowany neodymowy układ napędowy zamknięty jest w udoskonalonej tylnej komorze, wypełnionej materiałami tłumiącymi najnowszej generacji. Rozwiązanie to gwarantuje ultraniskie zniekształcenia, wyższą moc, niesamowitą dynamikę i szerszy liniowy ruch cewki.

Magico A1

Przetwornik średnio-niskotonowy

Nowo opracowany 165-milimetrowy głośnik średnio-niskotonowy wyposażony jest w membranę z włókna węglowego Multi-Wall z warstwą nanografenu XG, zapewniając optymalny stosunek sztywności do wagi i doskonały współczynnik tłumienia. Rama przetwornika została zaprojektowana, sprawdzona i przetestowana pod kątem najlepszego połączenia sztywności i tłumienia. Minimalny wpływ akustyczny uzyskano dzięki zredukowaniu wibracji i zmaksymalizowaniu przepływu powietrza. Układ napędowy wykorzystuje potężne magnesy, które gwarantują stabilne pole magnetyczne w całym zakresie ruchu 39-milimetrowej cewki z tytanowym karkasem. Średnio-niskotonowy przetwornik A1 zoptymalizowany jest pod kątem minimalnych zniekształceń muzycznych, zarówno w odniesieniu do częstotliwości, jak i domeny czasowej, przy użyciu najnowszej analizy elementów skończonych, która symuluje zachowania akustyczne, mechaniczne, elektromagnetyczne i termiczne.

Zwrotnica

Przetworniki A1 są zintegrowane akustycznie przy użyciu autorskiej eliptycznej zwrotnicy symetrycznej Magico, która wykorzystuje najnowocześniejsze komponenty dostarczane przez niemiecką firmę Mundorf. 2-drożna zwrotnica wykorzystuje filtr Linkwitza-Rileya 24 dB na oktawę, który zwiększa do maksimum pasmo przenoszenia przy jednoczesnym zachowaniu liniowości i zminimalizowaniu zniekształceń intermodulacyjnych.

Źródło: informacja prasowa Audio Klan