kino domowe

PROJEKTOR Z OBIEKTYWEM SZEROKOKĄTNYM SHARP PG-F267X

news |

Sharp wprowadził na rynek nowy projektor, model PG-F267X. Potrzebuje on tylko 1,3 m na projekcję obrazu o przekątnej 100 cali!

Sharp wprowadził na rynek nowy projektor, model PG-F267X. Potrzebuje on tylko 1,3 m na projekcję obrazu o przekątnej 100 cali! Ta zaleta zdecydowanie wyróżnia urządzenie na tle konkurentów. PG-F267X świetnie sprawdzi się podczas interaktywnych prezentacji w szkołach, salach konferencyjnych, na targach i wystawach, czyli we wszystkich miejscach o ograniczonej przestrzeni.

Najważniejsze cechy
• Wszechstronność zastosowania
Dzięki wyświetlaniu dużego obrazu PG-F267X umożliwia projekcję nawet w małej sali konferencyjnej lub pomieszczeniu rozdzielonym ściankami działowymi. Model ten stworzono m.in. z myślą o zastosowaniu w szkołach. W niewielkich salach projektor można umieścić bardzo blisko ekranu, nawet przed pierwszym rzędem uczniów. Z powodzeniem może on także współpracować z tablicami interaktywnymi.

• Wysokiej jakości obraz
Zastosowana w PG-F267X technologia BrilliantColor zapewnia doskonałe odzwierciedlenie pełnej palety kolorów przy wysokim współczynniku kontrastu obrazu. Doskonałej reprodukcji bogatych i żywych barw służy także sześciosegmentowe koło kolorów (RGBWCY).
Zastosowanie układu DLP, w którym każdy piksel jest indywidualnie uporządkowany w jednym z ponad połowy miliona luster, umożliwia uzyskanie wysokiej rozdzielczości obrazu. Wzajemne położenie luster w odległości zaledwie jednego mikrona zapewnia nieprzerwane, precyzyjne odtwarzanie szczegółów obrazu. Również funkcja szybkiego włączania i wyłączania dostarcza płynny obraz przy wyświetlaniu ruchomych scen. Co więcej, funkcjonalny system DLP i wysoki współczynnik kontrastu 2200:1 sprawiają, że projektor odtwarza bardzo dokładny obraz i wyraźną czerń ciemnych scen.
Zaawansowana technologia optyczno-elektroniczna firmy Sharp zwiększa emitowane przez projektor światło, zapewniając odtwarzanie krystalicznie czystych obrazów z doskonałą jasnością (2500 ANSI lumenów).
Ponadto PG -F267X oferuje bezkonkurencyjną geometrię obrazu spośród wszystkich dostępnych na rynku modeli typu „short throw”.

• Praktyczne rozwiązania dla użytkowników
Ważący zaledwie 3,4 kg projektor można łatwo przymocować do sufitu; jego przenoszenie również nie stanowi problemu. Wyświetlana na ekranie instrukcja obsługi oraz „pomoc” zapewniają prostą instalację i szybkie uruchamianie projekcji – obraz pojawia się na ekranie zaledwie po ok. 3 s od włączenia urządzenia.
W projektorach nowej serii Sharp kratkę wentylacyjną umieszczono z przodu. Odgłos wydmuchiwanego powietrza nie zakłóca spokoju widzów i pozwala im skupić uwagę na ekranie. Funkcja bezpośredniego wyłączania umożliwia prowadzącemu prezentację natychmiastowe odłączenie projektora od zasilania i przeniesienie go w inne miejsce, ponieważ nie zachodzi konieczność oczekiwania na wystygnięcie urządzenia.
Wskaźniki ekranowe w pięciu różnych kształtach skutecznie pomagają przyciągnąć uwagę widzów. Reflektor punktowy w trzech rozmiarach oświetla wybrane części ekranu, co ułatwia skupienie uwagi widzów na określonych obiektach.
PG-F267X zapewnia również szeroki wybór wejść i wyjść do stosowania w połączeniu z laptopami, odtwarzaczami DVD, tunerami HDTV i innymi sprzętami.
Pilot zdalnego sterowania jest wyposażony w liczne funkcje wspomagające prowadzenie prezentacji, m.in. funkcję sterowania myszą oraz przyciski page up/down.
Włączanie zasilania, wybór sygnału wejściowego, regulacja głośności oraz włączenie obrazu i dźwięku są dostępne także bezpośrednio z komputera, nawet znajdującego się w innym pomieszczeniu. Zarządzanie projektorem jest również możliwe poprzez przeglądarkę internetową za pomocą wbudowanego firmware’u, bez konieczności instalowania dodatkowego oprogramowania. Po wykryciu usterki (np. w przypadku zbliżającego się zużycia lampy, silnego nagrzania lub awarii wentylatora) do określonych odbiorców wysyłany jest automatycznie e-mail.

• Wydłużona żywotność
Technologia DLP sprawia, że układ absorbuje minimalną ilość światła, dzięki czemu stała jakość odtwarzanych kolorów jest zachowana przez długi czas. Pozwala ona na znaczne wydłużenie żywotności projektorów. Szczelny układ DLP jest zabezpieczony przed kurzem, zanieczyszczeniami i dymem, które mogłyby się gromadzić na odsłoniętych częściach układu optycznego. System, który nie wymaga filtra, zmniejsza ilość czasu poświęconego na konserwację, co w rezultacie przekłada się na niższe koszty eksploatacyjne i większą żywotność urządzenia.

Dodatkowe funkcje
• Obiektyw z kondensorem (wyraźny, szczegółowy obraz, ostra czerń i obraz pozbawiony tzw. duchów).
• Zgodność z obrazami o proporcjach 4:3 i 16:9 oraz sygnałami HDTV/DTV i DVD (1080p, 1080i, 1035i, 720p, 576p, 576i, 540p, 480p i 480i).
• Funkcja przesuwania obrazu (obrazy wyświetlane w formacie 16:9 mogą być przesuwane w pionie, co pozwala osiągnąć lepszą widoczność na ograniczonej powierzchni ekranu).
• Funkcja chroniąca przed kradzieżą (zabezpieczenie kodem).
• Funkcja blokady przycisków.

INFO www.sharp.eu/pl