kino domowe

KINO DOMOWE BLU-RAY PANASONIC SC-BT205

news |

Panasonic wprowadził na rynek nowy zestaw kina domowego z odtwarzaczem Blu-ray – model SC-BT205. Oferuje on

Panasonic wprowadził na rynek nowy zestaw kina domowego z odtwarzaczem Blu-ray – model SC-BT205. Oferuje on rozwinięte funkcje sieciowe, stanowiące wstęp do nowych form rozrywki. System można podłączyć do Internetu i dzięki funkcji Viera Cast przeglądać zawartość serwisów YouTube i Picasa. Funkcja BD Live pozwala ściągać materiały w formacie Blu-ray i uczestniczyć w interaktywnych grach oraz quizach.
SC-BT205 został wyposażony w uniwersalną stację dokującą dla iPoda, a także referencyjny procesor chrominancji PHL Plus oraz technologię High Precision 4:4:4 odpowiedzialne za precyzyjne przetwarzanie każdego piksela. Niezwykłe doznania dźwiękowe uzyskano dzięki membranom bambusowym, zastosowanym w głośnikach przednich oraz w głośniku centralnym. Subwoofer typu Kelton złożony z dwóch komór wewnętrznych zapewnia głęboki, potężny bas.
Nowy zestaw kina domowego Panasonica jest również bardziej przyjazny dla środowiska. Udoskonalenia wprowadzone w zakresie poboru mocy znacznie obniżyły zużycie energii w trybie czuwania. Dodatkowo poprzez dostosowanie zużycia energii do zmieniających się sygnałów dźwiękowych model ten oszczędza energię także podczas działania. W wyniku tych unowocześnień model SC-BT205 zużywa o 20% mniej energii niż poprzedni model (SC-BT100).

NAJWAŻNIEJSZE CECHY
● Dekoder sygnału HD Audio
System kina domowego Blu-ray posiada dekodery kompatybilne z wszystkimi najnowszymi formatami dźwięku używanymi przez standard Blu-ray Disc.

● 96-kHz Surround Re-master
Funkcja 96-kHz Surround Re-master poprawia jakość dźwięku płyt CD i innych nośników, a także podwyższa jakość wielokanałowych danych audio dysków Blu-ray i DVD.

● Referencyjny procesor chrominancji PHL Plus
Referencyjny procesor chrominancji PHL Plus precyzyjnie przetwarza każdy piksel sygnału wideo z płyt Blu-ray w kierunku pionowym, co dwukrotnie zwiększa dokładność danych o kolorze w porównaniu z tradycyjnymi rozwiązaniami. Barwy są wyraźne i dokładnie oddają rzeczywistość.

● High Precision 4:4:4
Nowo opracowana przez firmę Panasonic technologia sygnału High Precision 4:4:4 przetwarza każdy piksel sygnału wideo z płyt Blu-ray w kierunku poziomym, by uzupełnić przetwarzanie w kierunku pionowym.

● Precyzyjne progresywne przetwarzanie pikseli P4HD
Technologia P4HD przetwarza ponad 15 mld pikseli na sekundę i wybiera optymalne parametry dla każdego z nich. Umożliwia to doskonałe wyświetlanie obrazów progresywnych, płynne przedstawianie ruchu i rysowanie ostrych linii ukośnych.

● Odtwarzanie z iPoda
System kina domowego Panasonic jest świetnym sposobem na odtwarzanie muzyki, filmów wideo oraz zdjęć zapisanych w iPodzie. Lista zawartości iPoda (tylko muzyka i wideo) jest wyświetlana na ekranie telewizora.

● VIERA CAST
Model SC-BT205 jest kompatybilny z funkcją VIERA CAST, dlatego użytkownicy otrzymują dostęp do serwisów YouTube, Picasa i innych na specjalnym ekranie VIERA CAST. YouTube umożliwia oglądanie najnowszych klipów wideo, a Picasa pozwala na oglądanie umieszczonych w Internecie galerii fotograficznych. Dzięki tej funkcji można także sprawdzić prognozę pogody i wiadomości giełdowe.

● BD-Live
Funkcja BD-Live daje użytkownikom dostęp do zasobów Internetu i umożliwia bezpośrednie pobieranie zdjęć, napisów, a także uczestnictwo w quizach i wieloosobowych grach interaktywnych, powiązanych z bonusowymi materiałami dostępnymi na płytach Blu-ray z dodatkami BD Live. BD-Live wspiera także BONUSVIEW.

● Połączenie z kartą pamięci SD i portem USB
Odtwarzacz płyt Blu-ray jest wyposażony w czytnik kart SD i terminal USB, co umożliwia natychmiastowe wyświetlanie ruchomych obrazów nagranych kamerami HD/SD w formacie AVCHD/MPEG2 i zdjęć w formacie JPEG wykonanych aparatem cyfrowym.

● Pokaz slajdów z podkładem muzycznym
Model SC-BT205 umożliwia oglądanie zdjęć nagranych na karcie pamięci SD w formie pokazu slajdów (trzy efekty przejścia) z podkładem muzycznym z płyt CD lub iPoda.

Nowy zestaw kina domowego Panasonica wyceniono na 3999 zł.
INFO www.panasonic.pl