hi-fi

NuPrime Evolution One

news |
Końcówka mocy - NuPrime Evolution One

Monofoniczna końcówka mocy NuPrime Evolution One o mocy wyjściowej 240W z impedancją wejściową rzędu miliona omów.

Evolution One to ucieleśnienie najnowszej i najlepszej technologii opracowanej przez NuPrime. Od zasilacza i obwodów wzmacniacza po nowy, wysoce zaawansowany stopień wejściowy. Evolution One został starannie dopracowany, aby osiągnąć wydajność na hi-endowym poziomie.Evolution One NuPrime posiada co najmniej kilka interesujących rozwiązań:
  • Obwody wejściowe z impedancją wejściową 1 miliona omów. Wysoka impedancja wejściowa wprowadza mniejsze zniekształcenia harmoniczne i opóźnienie fazowe
  • Końcówki mocy przełączających się przy 700kHz
  • Nowy zasilacz toroidalny zoptymalizowany pod kątem generowania niskiego poziomu szumów,
  • Połączenia między zasilaczem a obwodami zasilacza realizowane za pomocą wysokiej jakości miedzianych przewodów zamiast standardowych kabli

NuPrime Evolution One

Evolution One przewyższa swoich poprzedników pod każdym względem, z którego znane są wzmacniacze NuPrime:
  • Szersza i głębsza scena dźwiękowa,
  • Większa dynamika oraz akustyka instrumentów,
  • Mniejsze zniekształcenia i szumy,
  • Czystsze tło, które zapewnia większą szczegółowość

Nowa generacja wzmacniaczy NuPrime kontynuuje trent ciepłego i naturalnego brzmienia znanego z klasy A, którego nie posiada żaden inny wzmacniacz impulsowy.

NuPrime Evolution One

Bardzo niewielu producentów jest w stanie zaprojektować impedancję wejściową rzędu 1 miliona omów bez negatywnego wpływu na poziom szumów i stabilność. Evolution One jest pierwszym wzmacniaczem klasy D, który z powodzeniem implementuje impedancję wejściową wielkości 1 miliona omów.

Evolution One ma bardzo głęboką scenę dźwiękową i może prezentować wyraźny dźwięk nawet na najwyższym poziomie natężenia dźwięku. Odtwarzając utwory koncertowe nagrane z rozmachem będziesz w stanie usłyszeć wyraźny dźwięk ostatnich rzędów perkusji, a nawet odgłos pedału. Wszystkie te szczegóły przedstawiane są w naturalny sposób, bez sztucznych ulepszeń.

NuPrime Evolution One

Wzmacniacze klasy D większości producentów brzmią zimno i twardo, wyróżniając się głównie efektywnością energetyczną i wysoką mocą wyjściową. Dzięki zastosowaniu hybrydowej amplifikacji, czyli połączeniu zalet klasy A i D NuPrime połączył zalety obu tych klas. Evolution One może z łatwością konkurować z najlepszymi wzmacniaczami klasy A na rynku, bez generowania dużych ilości ciepła.

NuPrime Evolution One

Evolution One prezentuje najbardziej nieskazitelny i przejrzysty dźwięk z całkowicie czarnym tłem. Dowodem na najwyższą jakość końcówek NuPrime

Cena wzmacniacza mocy NuPrime Evolution One (kolor czarny lub srebrny) wynosi 18.995 zł.

Źródło: informacja prasowa Rafko Dystrybucja