hi-fi

HiFiMAN Arya

news |
Słuchawki planarne - HiFiMAN Arya

Do sprzedaży wprowadzono referencyjne, audiofilskie słuchawki planarne HiFiMAN Arya, które wyglądem nawiązują do kultowego modelu HE-1000.

Arya to kolejne referencyjne słuchawki HiFiMAN oparte o przetworniki planarne opracowane dla HE-1000 v2. W budowie przetwornika słuchawek Arya HiFiMAN wykorzystał ultracienką membranę znaną z HE1000 v2 i jeszcze cieńszy materiał cewki. Stworzył połączenie, które nie było stosowane jeszcze w żadnym innym modelu wyznaczając tym samym kolejny krok w rozwoju technologii planarnej.Zaawansowany obwód magnetyczny to wynik wielu lat pracy nad optymalizacją zespołów głośnikowych wykorzystywanych w słuchawkach planarnych. HiFiMAN wykorzystuje asymetryczne ułożenie niewielkich magnesów umieszczonych od strony ucha słuchacza, dzięki czemu zmniejsza poziom zniekształceń i interferencji wywoływanych pracą membrany, a przy tym gwarantuje wysoką skuteczność. Tego typu konstrukcje magnesów po raz pierwszy zastosowano w modelach Sundara i Ananda.

Audiofilskie słuchawki planarne HiFiMAN Arya

Opatentowany system "Window Shade" to sposób HiFiMANA na lepszą ochronę przetwornika przed uszkodzeniami mechanicznymi, przy zachowaniu otwartej konstrukcji, który wpływa pozytywnie nie tylko na brzmienie słuchawek, ale także ich wygląd, ciesząc zarówno uszy jak i oczy.

Asymetryczne nausznice dostosowane są do naturalnego kształtu uszu, dzięki czemu odsłuch z wykorzystaniem słuchawek Arya jest niezwykle komfortowy nawet przy wielu godzinach spędzonych przy muzyce.

Audiofilskie słuchawki planarne HiFiMAN Arya

Wytrzymałe gniazda 3,5 mm pozwalają dowolnie wymieniać kable podłączane do słuchawek.

Konstrukcja słuchawek Arya wykonana została z metalu i wysokiej jakości tworzyw, dzięki czemu jest nie tylko wytrzymała, ale i lekka, zapewniając dodatkowy komfort i wytrzymałość.

Wygląd Arya nawiązuje do kultowego modelu HE1000, jednak został utrzymany w klasycznej, eleganckiej czerni, z wykorzystaniem matowych nausznic i maskownic.

Audiofilskie słuchawki planarne HiFiMAN Arya

Dołączony do zestawu kabel zakończony jest kablem jack 6,3mm z miedzianymi przewodnikami.

Specyfikacja HiFiMAN Arya:

  • Zakres częstotliwości: 8 – 65.000Hz
  • Impedancja: 35 Ohm
  • Skuteczność: 90dB
  • Waga: 404g

Słuchawki HiFiMAN Arya zostały wycenione na 7.199 złotych.

Źródło: informacja prasowa Rafko Dystrybucja