kino domowe

NAGRYWARKA DVD PANASONIC DIGA DMR-EH69

news |

Panasonic DMR-EH69 oferuje znacznie więcej niż tylko nagrywanie i odtwarzanie filmów. Zaawansowane

Panasonic DMR-EH69 oferuje znacznie więcej niż tylko nagrywanie i odtwarzanie filmów. Zaawansowane funkcje sieciowe, w które została wyposażona nowa DIGA, umożliwią zidentyfikowanie i zgranie albumów CD, odtwarzanie zawartości pamięci USB, a także wyświetlanie zdjęć i filmów zapisanych w aparacie fotograficznym lub na karcie pamięci SD.
Urządzenie wyposażono w twardy dysk o pojemności 320 GB oraz wejście na karty pamięci SD. Dzięki funkcji konwersji w górę do formatu 1080p DMR-EH69 optymalizuje obraz pod kątem dużych ekranów telewizorów HD. Nowy procesor sygnału chrominancji tworzy obrazy charakteryzujące się wiernym odwzorowaniem szczegółów i kolorów, co jest szczególnie widoczne podczas wyświetlania ich na dobrym, dużym ekranie telewizora, najlepiej plazmowego.
Na jakość obrazu uzyskiwanego dzięki nagrywarce DMR-EH69 wpływa także Adaptive HD Enhancer odpowiadający za jego ostrość, a także poprawiający głębię, czego efektem jest drobna tekstura i duża ilość szczegółów widoczna podczas odtwarzania filmów.
Producent położył duży nacisk na cichą pracę nowej nagrywarki. Jest to możliwe dzięki automatycznemu dostosowywaniu się prędkości wentylatora do temperatury wewnętrznej urządzenia. Kiedy temperatura jest niska, wentylator całkowicie się wyłącza, a kiedy wentylator jest włączony, dokładny system kontroli redukuje hałas i wibracje, wyciszając pracę urządzenia. Ponadto nowy model wyposażono we wzmocnioną część obudowy, która ochrania dysk twardy, oraz ulepszony amortyzator napędu dysku twardego, pomagający zredukować wibracje do minimum.
DMR-EH69 posiada nowy graficzny interfejs użytkownika GUI, który ułatwia nagrywanie i odtwarzanie nagranych treści. Z kolei funkcja Auto Scene Chapter ułatwia oglądnie nagranych programów TV poprzez automatyczne włączanie nagranych treści. Programowanie czasu jest niezwykle proste dzięki takim funkcjom, jak Free Word Serach i Navi Link Serach (przeszukiwanie programu TV według kluczowych słów lub tytułów).
DIGA Panasonic to nie tylko nagrywarka DVD. Dzięki szerokim funkcjom sieciowym urządzenie może być wykorzystywane jako cyfrowy serwer. Terminal USB umożliwia podłączenie do DMR-EH69 aparatu cyfrowego. Zdjęcia w formacie JPEG zapisane na karcie lub w aparacie mogą być wyświetlone na ekranie telewizora w rozdzielczości 1920x1980 pikseli, jako pokaz slajdów z podkładem muzycznym, co zapewni wspaniałą rozrywkę całej rodzinie.
Oprócz tego nowa DIGA wyróżnia się dbałością o środowisko naturalne. Jest kompatybilna z ekologicznymi funkcjami Viera Link – Auto Standy i Standy Power Save, które pozwalają oszczędzać energię. Producent zredukował liczbę komponentów, nadając urządzeniu bardziej kompaktowy, opływowy design.
Nagrywarka będzie dostępna w sprzedaży w Polsce od lipca 2009 r., w cenie ok. 2000 zł.
INFO www.panasonic.pl