gadżety

PRZENOŚNY ODTWARZACZ BLU-RAY PANASONIC DMP-B15

news |

Panasonic wprowadza na polski rynek pierwszy przenośny odtwarzacz Blu-ray. DMP-B15 pozwala użytkownikom

Panasonic wprowadza na polski rynek pierwszy przenośny odtwarzacz Blu-ray. DMP-B15 pozwala użytkownikom na oglądanie filmów Full HD na ekranie LCD o przekątnej 8,9 cala w standardzie WSVGA. Kompaktowa obudowa, eleganckie wzornictwo i płaski, panoramiczny monitor pozwalają się cieszyć w pełni technologią Blu-ray w każdym miejscu i o każdym czasie.
Mobilny DMP-BD15 w domowym zaciszu może pełnić funkcję stacjonarnego odtwarzacza Blu-ray. Zintegrowany z systemem kina domowego kompatybilnym z formatami typu HD Audio, pozwoli na odtwarzanie dźwięku surround.
Odtwarzacz wyposażono w slot kart pamięci SD i port LAN, które ułatwiają współpracę z innymi urządzeniami. Wystarczy włożyć kartę SD/SDHC do gniazda, aby przeglądać zdjęcia wykonane aparatem cyfrowym lub filmy nakręcone kamerą w formacie AVCHD lub MPEG-2.
Model DMP-B15 umożliwia również interaktywną rozrywkę. Dzięki funkcji Viera Cast użytkownicy otrzymują dostęp do plików zgromadzonych w serwisach YouTube i Google Picasa. Ponadto odtwarzacz oferuje funkcje BD-Live oraz BonusView, które umożliwiają oglądanie ulubionych filmów z komentarzami reżyserów lub uczestnictwo w quizach i wieloosobowych grach interaktywnych, powiązanych z bonusowymi materiałami dostępnymi na wydawnictwach Blu-ray z opcją BD Live.
DMP-B15 wyposażono w supernowoczesny procesor PHL Plus (PHL Reference Chroma Procesor), będący autorską technologią przetwarzania obrazu opracowaną przez Panasonic Hollywood Laboratory. Procesor ten jest odpowiedzialny za precyzyjne przetwarzanie każdego piksela w strumieniu video. Dzięki dwukrotnie większej dokładności danych dotyczących kolorów (w porównaniu z tradycyjnymi rozwiązaniami) uzyskane barwy są odwzorowywane wyraźnie i dokładnie.

NAJWAŻNIEJSZE CECHY
• Wysokiej jakości wyświetlacz obrazu
8,9-calowy panoramiczny ekran WSVGA pozwala użytkownikom oglądać filmy w dużo wyższej jakości niż standardowe przenośne odtwarzacze DVD. Dzięki DMP-B15 przyjemność z oglądania filmów zarejestrowanych na płytach Blu-ray i innych nośnikach, takich jak np. karta pamięci SD, wykracza poza domowy salon.

• Sygnał HD wideo
Dzięki prostemu podłączeniu urządzenia kablem HDMI do telewizora HDTV można oglądać filmy z płyt Blu-ray zarówno w domu, jak i poza nim.

• Referencyjny procesor chrominancji PHL Plus (PHL Reference Chroma Procesor)
Referencyjny procesor chrominancji PHL Plus jest wysokiej jakości technologią przetwarzania obrazu, która precyzyjnie przetwarza każdy piksel sygnału wideo z płyt Blu-ray w kierunku pionowym, co dwukrotnie zwiększa dokładność danych o kolorze w porównaniu z tradycyjnymi rozwiązaniami. Barwy są wyraźne i dokładnie oddają rzeczywistość.

• HD Audio
Dzięki podłączeniu odtwarzacza do kompatybilnego z HD Audio 7.1-kanałowego systemu kina domowego za pomocą kabla HDMI można uzyskać wysokiej jakości dźwięk surround.

• Kontrola za pomocą pilota od telewizora Panasonic – Viera Link
Funkcja Viera Link umożliwia użytkownikom włączenie trybu odtwarzacza Blu-ray za pomocą pilota od telewizora Panasonic. Wystarczy włączyć przycisk na telewizyjnym pilocie i wybrać „odtwarzacz” na ekranie menu Viera Link. Kiedy menu wyświetli się na ekranie telewizora, można rozpocząć odtwarzanie płyty lub wybrać menu Blu-ray.

• Viera Cast
Model DMP-B15 jest kompatybilny z funkcją Viera Cast. Użytkownicy otrzymują dostęp do YouTube, Google Picasa i innych serwisów internetowych na specjalnym ekranie Viera Cast. YouTube umożliwia oglądanie najnowszych klipów wideo, a Picasa pozwala na przeglądanie umieszczonych w Internecie galerii fotograficznych. Dzięki tej funkcji można także sprawdzić prognozę pogody i wiadomości giełdowe.

• BD-Live
Funkcja BD-Live daje użytkownikom dostęp do zasobów Internetu i bezpośrednie pobieranie zdjęć, napisów, a także uczestnictwo w quizach i wieloosobowych grach interaktywnych, które są powiązane z bonusowymi materiałami dostępnymi na płytach Blu-ray z dodatkami BD Live. BD-Live wspiera także BONUSVIEW.

• Pokaz slajdów z podkładem muzycznym
Model DMP-B15 umożliwia oglądanie zdjęć nagranych na karcie pamięci SD w formie pokazu slajdów z podkładem muzycznym z płyt CD, z trzema efektami przejścia.

• Odtwarzanie filmów
DMP-B15 odtwarza filmy zapisane w formacie AVCHD i MPEG-2 nagrane kamerą cyfrową lub pliki DivX ściągnięte z Internetu, zapisane na kartach SD, płytach DVD lub CD.

DMP-B15 będzie dostępny na polskim rynku w cenie 3550 zł.
INFO www.panasonic.com.pl