hi-fi

GigaWatt LC-1 EVO

news |
Kabel sieciowy - GigaWatt LC-1 EVO

Do sprzedaży wszedł kabel GigaWatt LC-1 EVO otwierający ofertę przewodów sieciowych polskiej manufaktury.

Kabel GigaWatt LC-1 EVO jest najnowszym, podstawowym przewodem zasilającym w ofercie polskiej firmy powstałym z myślą o systemach audio-video klasy Hi-Fi. Wprowadzono go w miejsce wersji LC-1 MK3+. Różnice między wspomnianymi poduktami są dość istotne ponieważ prawie dwukrotnie zwiększył się przekrój żył roboczych.Żyły robocze kabla wykonane są z miedzi o czystości 99.997% (OFHC C10100), dodatkowo poddawanej procesowi wyżarzania w celu uzyskania jednorodności struktury i lepszej przewodności. Pięć litych przewodników o przekroju 1,5 mm2 i wysokiej konduktancji, ułożonych jest w splot o nowo opracowanej geometrii. Gwarantuje to pewny, niezdławiony przepływ prądu oraz nie dopuszcza do pojawiania się zakłóceń na wyjściu. Niska rezystancja kabla, wynikająca z przekroju przewodników oraz sposobu ich połączenia ze złączami, gwarantuje potężną rezerwę prądową. Z kolei jego relatywnie duża pojemność własna, która wynika z geometrii żył oraz właściwości dielektryka, zapewnia doskonałe właściwości filtrujące i tłumiące dla szerokiego zakresu zakłóceń.

Izolację przewodników wykonano nowego, elastycznego materiału izolacyjnego PK90AT28 o bardzo niskiej stałej dielektrycznej. Zewnętrzny płaszcz wykonano z miękkiego materiału izolacyjnego GA 70AT03, tłumiącego niepożądane wibracje. Dodatkową ochronę kabla stanowi srebrny, odporny na ścieranie oplot z tworzywa sztucznego.

Żyły kabla chronione są ekranem statycznym, wykonanym z laminowanej folii aluminiowej wraz z wewnętrzną miedzianą żyłą spływową. Szczelna konstrukcja ekranu pokrywająca 100% powierzchni przewodu, doskonale chroni przed wszelkimi zewnętrznymi zakłóceniami. Jednocześnie ekran zapobiega powstawaniu i rozprzestrzenianiu się wewnętrznych zakłóceń, a także cofa zebrane prądy pasożytnicze do żyły uziemiającej.

Kabel zaopatrzono w wysokiej jakości złącza o dużej powierzchni styku, które zapewniają pewny przepływ prądu. Styki zostały poddane procesowi demagnetyzowania. Wszystkie przewodniki łączone są mechanicznie bez lutowania, co gwarantuje niezawodność i optymalne działanie.

Specyfikacja GigaWatt LC-1 EVO:

  • Dostępne wersje kabla: EU (Schuko), US (Nema 5-20R), AU (AS/NZS 3112)
  • Znamionowy zakres pracy: 110-240 VAC 50/60 Hz
  • Obciążalność: (ciągła): 16 A
  • Waga brutto: 0,45 kg
  • Dostępne długości: 1.5 m – standard, 1m/2m/2,5m/3m lub inne – na zamówienie

Cena detaliczna kabla sieciowego GigaWatt LC-1 EVO o długości 1,5m została ustalona na poziomie 210 euro.

Źródło: informacja prasowa GigaWatt