hi-fi

Monitor Audio seria Gold 5-generacji

news |
Kolumny głośnikowe - Monitor Audio seria Gold 5-generacji

Firma Monitor Audio zaprezentowała nowe kolumny z unowocześnionej serii Gold będące połączeniem dobrego rzemiosła i artyzmu.

Monitor Audio połączyła najlepsze materiały i know-how zdobyty w trakcie dekad produkcji kolumn, by wprowadzić na rynek nową serię Gold. Doskonale brzmiące i wyglądające kolumny Gold zostały wykonane z najwyższą starannością, by służyć użytkownikom przez całe życie.Najmniejszy szczegół dizajnu został dopracowany, by stworzyć wyjątkowe kolumny głośnikowe, które do każdego pokoju wniosą odrobinę luksusu. Każda z nich wytwarzana jest przez zespół znakomitych rzemieślników firmy Monitor Audio, a następnie pięknie wykańczana, aby poprzez połączenie najlepszych technologii audio i najwyższej klasy jakości wykonania uzyskać możliwość zaoferowania użytkownikom wyjątkowych doznań brzmieniowych i estetycznych zarówno w ramach systemów stereofonicznych, jak i kina domowego.

Monitor Audio seria Gold piątej generacji

Zaokrąglone pionowe krawędzie obudów kolumn w połączeniu z ostrym profilem poziomych linii nadają im klasyczny, ponadczasowy wygląd. Miękki górna ścianka głośników (w kolumnach podstawkowych i podłogowych) to kolejny element wyrafinowanego wyglądu serii Gold. Dzięki wyborowi ultra-gładkich wykończeń klasy premium (ciemny orzech
lub hebanowy fornir z prawdziwego drewna, bądź czarny błyszczący lakier fortepianowy albo biały satynowy), głośniki zachwycą klasą i stylem w każdym otoczeniu.

Po raz pierwszy w serii Gold wykorzystano technologię używaną w flagowej serii Platinum II firmy Monitor Audio. Przetworniki Platinum II zostały przeprojektowane i udoskonalone pod kątem zastosowania ich w serii Gold i zamontowano w odpowiednio wytłumionych obudowach z wykorzystaniem autorskiego rozwiązania, w którym głośniki mocowane są za pomocą pojedynczej śruby, a to kolejny element przyczyniający się do znakomitego ich wyglądu.

Monitor Audio seria Gold piątej generacji

Dzięki efektownej, kojarzącej się z prawdziwym luksusem estetyce oraz brzmieniu klasy high-end, seria Gold dopieszcza wszystkie zmysły użytkowników. Ich brzmienie jest klarowne, wyraziste, gładkie i przyjemne dla ucha. Oferują więc wszystko, czego nabywca ma prawo oczekiwać od produktu marki Monitor Audio.

Udoskonalenia konstrukcji zaowocowały wyższą jakością brzmienia niż w przypadku poprzednich serii. Pozwoliły również na zmniejszenie ilości modeli w serii – teraz jest ich sześć: jeden model podstawkowy - Gold 100, dwa podłogowe - Gold 200 i Gold 300, kolumna centralna - Gold C250, głośniki tylne/efektowe - Gold FX i subwoofer - Gold W12. Do ich wykończenia użyto wyselekcjonowanych fornirów klasy premium, bądź lakierów Piano lub Satin White.

Źródło: informacja prasowa Audio Center