hi-fi

ATC Loudspeaker Technology w Polsce

news |
ATC Loudspeaker Technology w Polsce

Po kilku latach nieobecności na polskim rynku kolumny uznanej marki ATC, ponownie są dostępne dla rodzimych miłośników dobrego brzmienia.

Firma ATC Loudspeaker Technology została powołana do życia w 1974 roku w Wielkiej Brytanii przez Billy'ego Woodmana. Pierwszymi produktami firmy były przetworniki przeznaczone na rynek profesjonalny, czyli do studiów nagraniowych i zastosowań scenicznych. ATC szybko zyskało sławę dzięki 12" przetwornikowi PA75-314, który został stworzony do zastosowań estradowych. Głośnik ten był wstanie przenieść dużą moc generując jednocześnie mniej zniekształceń przy wyższym ciśnieniu akustycznym niż inne głośniki dostępne na wówczas rynku.W 1976 firma wprowadziła przełomowy głośnik SM 75-150s, miękką kopułkę średniotonową o średnicy 75mm. Był to popis możliwości technologicznych firmy, zastosowane w nim nowatorskie rozwiązania pozwoliły na uzyskanie znacznie lepszej reprodukcji średnich tonów. Głośnik ten zrewolucjonizował rynek monitorów studyjnych i po dziś dzień jest uznawany za najlepszy przetwornik średniotonowy zarówno do zastosowań domowych jak i profesjonalnych. Wykorzystując egzotyczne materiały i precyzyjne wykonanie, najnowsza wersja SM 75-150s stanowi szczyt technologii głośnikowej.

Głośniki ATC SM75-150S i ATC SB45-125SC

W latach 80. ubiegłego wieku firma wprowadziła do oferty kompletne systemy głośnikowe i kolejne wersje przetworników PA dużej mocy, stosowanych w formie OEM przez wielu wiodących producentów sprzętu i wykonawców. Jednymi z pierwszych klientów były zespoły Pink Floyd i Supertramp byli. W tym okresie ATC opracowało pierwsze elementy systemu aktywnego, wprowadzając aktywną zwrotnicę EC23 z wbudowaną korekcją fazy.

Kolumny głośnikowe ATC SCM50SL Classic i ATC SCM100SL Classic

Kontrakt z Duńskim Radiem na aktywne monitory pozwolił na dodanie do głośników SCM50 i SCM100 wbudowanych wzmacniaczy i wyspecjalizowanej elektronicznej zwrotnicy. W ten sposób powstały kolumny SCM50A i SCM100A – obie będące wzorcem dla rynku profesjonalnego. Konstrukcje te są regularnie modernizowane i po dziś dzień znajdują zastosowanie zarówno w domach jak i profesjonalnych studiach nagrań.

Wzmacniacz ATC SIA2 150

ATC produkuje wszystkie przetworniki oraz komponenty elektroniczne na miejscu, dzięki czemu ma pełną kontrolę nad procesem produkcyjnym i jakością końcowego produktu. Jakość ta jest podparta sześcioletnią gwarancją na wszystkie produkty firmy.

Kino domowe ATC HTS40

Aktualna oferta Hi-Fi firmy składa się z następujących pozycji:
  • Seria Entry – rozsądnie wycenione kolumny podstawkowe, a w ramach tej serii dostępne są cztery modele pasywne i dwa aktywne
  • Serie Classic i Tower - gdzie znajdziemy odświeżone wersje najbardziej rozpoznawalnych modeli firmy jak SCM50 czy SCM100, zarówno w wersjach pasywnych jak i aktywnych
  • Seria HTS – bardzo ciekawych głośników do montażu na ścianie
  • Elektronika Hi-Fi – odtwarzacz CD z przedwzmacniaczem, wzmacniacz zintegrowany, przedwzmacniacze i końcówki mocy

Oficjalnym dystrybutorem w Polsce produktów firmy ATC Loudspeaker Technology jest Sound Source z siedzibą w Warszawie.

INFO www.soundsource.pl