hi-fi

Rotel A11 i CD11

news |
Wzmacniacz, odtwarzacz CD - Rotel A11 i CD11

Rotel wprowadza stereofoniczny wzmacniacz zintegrowany A11 i odtwarzacz płyt kompaktowych CD11, jako atrakcyjne cenowo, bezkompromisowe rozwiązania hi-fi.

Już od ponad 55 lat japońska firma Rotel projektuje i produkuje wielokrotnie nagradzane komponenty hi-fi, wyznaczając standardy wysokiej jakości dźwięku. To wspaniałe dziedzictwo zaowocowało stworzeniem stereofonicznego wzmacniacza zintegrowanego A11 oraz odtwarzacza płyt kompaktowych CD11.Poszerzając gamę produktową popularnej serii 14, A11 i CD11 łączą atrakcyjne ceny z bezkompromisową konstrukcją. Szeroka paleta złączy tych dwóch modeli zapewnia możliwość obsługi wszystkich popularnych źródeł dźwięku.

System muzyczny Rotel A11 i CD11

CD11 czerpie z ponad 30-letniego doświadczenia konstrukcyjnego, jakie firma Rotel zdobyła od czasu premiery swojego pierwszego odtwarzacza CD w 1989 roku. Najnowsza konstrukcja z łatwością potrafi odtworzyć dowolne z ponad 200 milionów płyt CD, które zostały sprzedane na przestrzeni ostatniego ćwierćwiecza.

Konwersję sygnału cyfrowego do analogowej postaci realizuje przetwornik Texas Instruments 192 kHz/24 bity. Wyjście audio dostępne jest zarówno w postaci analogowego złącza RCA, jak i cyfrowego gniazda koncentrycznego, co gwarantuje elastyczność połączeń z pozostałymi komponentami systemu.

Panel przedni Rotel A11 i CD11


Wbudowany we wzmacniacz A11 odbiornik Bluetooth obsługuje kodeki aptX i AAC, aby podczas bezprzewodowej transmisji muzyki zapewnić jakość dźwięku zbliżoną do tej, którą oferuje płyta CD. Ponadto urządzenie wyposażone jest w przedwzmacniacz gramofonowy MM, zastosowany z myślą o miłośnikach klasycznego, winylowego brzmienia, oraz cztery wejścia RCA dla analogowych źródeł, umożliwiające podłączenie wszystkich popularnych urządzeń hi-fi.

Sekcja wzmacniacza A11 wykorzystuje specjalnie opracowany i produkowany przez Rotela toroidalny transformator dostarczający 50 W mocy wyjściowej na kanał w klasie AB (20–20.000 Hz, 8 Ω, dwa kanały) do sterowanych dwoma przekaźnikami wyjść głośnikowych A-B, wyposażonych w terminale pozwalające na zastosowanie różnych typów zakończenia przewodów.

Panel tylni Rotel A11 i CD11

"Rotel już od wielu dekad jest uznanym liderem w klasie przystępnych cenowo, zaawansowanych urządzeń audio" - mówi Peter Kao, dyrektor zarządzający w firmie Rotel. "Te dwa nowe modele wynoszą jakość dźwięku na poziom znacznie wyższy niż spotykany zazwyczaj w klasie niedrogich konstrukcji, wykorzystując w tym celu autorską koncepcję Balanced Design Concept w całym procesie projektowania, testowania i produkcji, odbywającym się w fabryce Rotela zajmującej powierzchnię 10 000 m2".

Dodatkowo, A11 i CD11 wyposażone są w złącze wyzwalacza 12 V, dwukierunkowy interfejs RS232 do integracji z szeroką gamą systemów sterowania, odłączany przewód zasilający IEC, graficzny wyświetlacz na przedniej ściance, pilot zdalnego sterowania oraz funkcje ułatwiające instalację i obsługę.

Wieża Rotel A11 i CD11

Modele A11 i CD11 dostępne są w dwóch wersjach wykończenia: srebrnej i czarnej. Nominalna cena detaliczna A11 wyniesie 3.199 zł, zaś za odtwarzacz CD11 trzeba będzie zapłacić 2.299 zł. Urządzenia pojawią się w sprzedaży w marcu br.

Źródło: informacja prasowa Audio Klan