s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

kino domowe

Kino domowe Sony 2019

news |
Soundbar - Kino domowe Sony 2019

Światowy gigant w zakresie elektroniki konsumenckiej zapowiedział nowe urządzenia dedykowane miłośnikom kina domowego.

Firma Sony wprowadza do oferty nowe produkty do zestawów kina domowego: głośniki w formie listwy HT-X8500 i HT-S350 oraz odtwarzacz Blu-ray 4K Ultra HD UBP-X800M2.

Eleganckie wzornictwo zaprezentowanych głośników ułatwia harmonijne łączenie kinowej technologii z wystrojem wnętrza. Głośniki X8500 i S350 mają wygląd stylowej listwy z perforowanego metalu. Na bokach modelu X8500 znajdują się ponadto dyskretne wyprowadzenia dźwięku z dwóch wbudowanych subwooferów. Do głośnika S350 dołączony jest zewnętrzny subwoofer z dużym fonowodem.

Dźwięk ze wszystkich stron: HT-X8500

Nowy głośnik w formie listwy X8500 to propozycja dla kinomanów ceniących sobie komfort domowego zacisza. Ten 2.1-kanałowy model jest zgodny z systemami kinowego, obiektowego dźwięku przestrzennego Dolby Atmos i DTS:X, przenoszącego widza w sam środek akcji. Firmowe technologie cyfrowego przetwarzania sygnału, w tym Vertical Surround Engine, pozwalają natomiast generować 7.1.2-kanałowy efekt przestrzenny bez użycia dodatkowych głośników. Za zapewnienie mocnego basu odpowiada para wbudowanych subwooferów. Użytkownik ma także do wyboru siedem zoptymalizowanych trybów reprodukcji dźwięku, w tym "Kino", tworzący najlepsze warunki do oglądania filmów.
Dzięki zgodności ze standardem eARC głośnik X8500 obsługuje przesyłane z telewizora sygnały audio zakodowane z użyciem zaawansowanych formatów. Osoby, którym zależy na wyeliminowaniu z widoku przewodów, mogą połączyć głośnik z telewizorem przez łącze bezprzewodowe Bluetooth. Może ono także służyć do słuchania muzyki ze smartfona.

Więcej mocy: HT-S350

Nowy głośnik w formie listwy HT-S350 ma moc 320 W: z zapasem wystarczającą do zapewnienia imponującego dźwięku przestrzennego i mocnego, głębokiego basu reprodukowanego przez bezprzewodowy subwoofer. Udoskonalona technologia Sony S-Force PRO Front Surround oraz 5.1-kanałowy dekoder wzmacniają efekt przestrzenny, rozszerzają jego zasięg i zapewniają niespotykaną przedtem dokładność. Do obsługi głośnika można używać pilota od telewizora: wystarczy połączyć oba urządzenia przez łącze HDMI ARC. Dostępne jest też łącze Bluetooth – o funkcjonalności identycznej jak w modelu X8500.

Idealny obraz: UBP-X800M2

Model X800M2 powstał z myślą o odtwarzaniu nośników Blu-ray 4K Ultra HD i formatów HDR: HDR10, Dolby Vision i Hybrid Log Gamma. Zapewnia fantastyczną jakość obrazu we własnych czterech ścianach. Umożliwia też interpolację do jakości 4K materiałów o niższej rozdzielczości.
Odtwarzacz jest również zgodny z najnowszymi i najbardziej zaawansowanymi formatami dźwięku, w tym Hi-Res Audio, a w połączeniu z głośnikiem w formie listwy X8500 zapewnia niezrównane wrażenia w kinie domowym. Do uzyskania najlepszych efektów dźwiękowych przyczynia się także obsługa przejścia zaawansowanych sygnałów Dolby Atmos i DTS:X.
Odtwarzacz X800M2 obsługuje różne nośniki, zarówno z muzyką i filmami z nagromadzonej przez lata domowej kolekcji, jak i najnowszymi formatami o wysokiej rozdzielczości, jak SACD i DVD-A.
Urządzenie współpracuje także serwisami Netflix i YouTube, oferującymi materiały 4K w transmisji strumieniowej. Pozwala to oglądać ulubione seriale w najwyższej rozdzielczości bezpośrednio z domowego odtwarzacza Blu-ray.
Sprzedaż głośnika w formie listwy HT-X8500 rozpocznie się pod koniec marca 2019 r. Głośnik HT-S350 oraz odtwarzacz UBP-X800M2 trafi do sprzedaży w maju 2019 r.
Źródło: informacja prasowa Sony Poland