hi-fi

Sony PS-LX310BT

news |
Gramofon - Sony PS-LX310BT

Firma Sony wprowadza do oferty gramofon PS-LX310BT. Łączy on dwa światy: analogowe brzmienie płyt winylowych i nowoczesną technikę cyfrową.

Prezentowany model to propozycja zarówno dla posiadaczy starszych kolekcji płyt, jak i młodszych entuzjastów "czarnych krążków". Dzięki niemu powszechnie lubiane brzmienie winyli idzie w parze z wygodą i uniwersalnością łączności przewodowej i bezprzewodowej.

Z przeszłości w teraźniejszość

Gramofon LX310BT jest wyposażony w nadajnik BLUETOOTH. Zapewnia on pełną swobodę słuchania, ponieważ do reprodukcji ciepłego brzmienia płyty winylowej można użyć dowolnego kompatybilnego głośnika bezprzewodowego, głośnika w formie listwy lub słuchawek. Bardzo łatwe jest parowanie urządzeń: wystarczy nacisnąć dedykowany przycisk BLUETOOTH. Obsługę urządzenia ułatwia także funkcja w pełni automatycznego odtwarzania. Dzięki niej w momencie włączenia płyty gramofon zaczyna reprodukować dźwięk przez ostatnio sparowane urządzenie. Konstruktorzy zadbali również o zwolenników połączeń przewodowych i wyposażyli gramofon w kabel audio.Dostępne są różne ustawienia wzmocnienia[1], dostosowujące głośność dźwięku z płyt do różnych urządzeń odtwarzających i połączeń BLUETOOTH. Dzięki wbudowanemu przedwzmacniaczowi gramofonowemu możliwe jest podłączenie wzmacniacza wyposażonego wyłącznie w wejścia na poziomie linii.

gramofon Sony PS-LX310BT

Wysoka jakość dźwięku

Aby muzyka z płyt winylowych brzmiała jeszcze lepiej, udoskonalono technologię dźwięku i jakość wykonania. Gramofon LX310BT jest więc wyposażony w dwa rozwiązania zwiększające stabilność dźwięku: talerz odlewany z aluminium oraz nowo zaprojektowane ramię. Uzupełniono je grubą i mocną pokrywą, która tłumi rezonans i chroni przed kurzem, tworząc idealne warunki do odtwarzania winyli.

gramofon Sony PS-LX310BT

Druga młodość winyli w eleganckiej formie

Starannie dobrana faktura na powierzchni i wysoka jakość wykonania nadają gramofonowi LX310BT elegancki, luksusowy wygląd. Intuicyjną obsługę ułatwiają umieszczone na urządzeniu przyciski bezpośredniego wyboru funkcji, w tym przycisk BLUETOOTH do łatwego włączania i wyłączania odtwarzania oraz parowania urządzeń.

Gramofon Sony PS-LX310BT trafi do sprzedaży w kwietniu 2019 r. Jego cena nie została jeszcze ustalona.

Źródło: informacja prasowa Sony Poland