gadżety

NOWA GENERACJA ODTWARZACZY

news |

Sony wprowadza do sprzedaży dwie nowe serie odtwarzaczy cyfrowych WALKMAN A i S...

Sony wprowadza do sprzedaży dwie nowe serie odtwarzaczy cyfrowych WALKMAN A i S. Urządzenia będą oparte na otwartym standardzie, obsługując zapewniający ochronę praw autorskich format Microsoft Windows Media Audio (WMA), jak również formaty pozbawione takich zabezpieczeń: AAC i MP3. Współpracują również z plikami JPEG, MPEG-4 oraz wideo AVC (H.264/AVC) Baseline Profile. Użytkownicy będą mieli większa swobodę w ściąganiu zwiastunów filmów, wideoklipów, podcastów i innych materiałów z Internetu. Dla ułatwienia zarządzania bibliotekami z muzyką cyfrową, wprowadzane do oferty produkty są dostarczane z programem Microsoft Windows Media Player 11.
INFO http://www.sony.plPełna wersja komunikatu prasowego
NOWA GENERACJA CYFROWYCH ODTWARZACZY WALKMAN
Nowe urządzenia oparte na otwartym standardzie

Firma Sony informuje o planach wprowadzenia dwóch nowych serii odtwarzaczy cyfrowych WALKMAN serii A i S.

Nowe modele WALKMAN (z serii NWZ-A810 i NWZ-S610/S510) będą oparte na otwartym standardzie. Zapewnią obsługę technologii Windows Media, co jeszcze zwiększy możliwości ściągania kolekcji nagrań muzycznych, filmów i zdjęć oraz zarządzania nimi. Użytkownicy będą teraz mogli szybko i łatwo przesłać wybrane materiały z komputera do odtwarzacza WALKMAN.

Prezentowane urządzenia obsługują zapewniający ochronę praw autorskich format Microsoft Windows Media Audio (WMA), jak również formaty pozbawione takich zabezpieczeń: AAC i MP3. Współpracuje z plikami JPEG, MPEG-4 oraz wyposażonymi w kodeki wideo AVC (H.264/AVC) Baseline Profile.

Użytkownicy będą mieli większa swobodę w ściąganiu zwiastunów filmów, wideoklipów, podcastów i innych materiałów z Internetu. Jeśli tylko film jest zakodowany z użyciem odpowiedniego kodeka, ma odpowiednią rozdzielczość i wielkość - można go obejrzeć w nowych odtwarzaczach.

"Informacja o obsłudze technologii Windows Media to doskonała wiadomość dla nabywców", mówi Jeffry van Ede, wiceprezes Sony Audio Marketing Europe.
"Wprowadzając otwarty standard, Sony umożliwia swoim klientom korzystanie z szerszego wachlarza materiałów i zwiększa uniwersalność swoich produktów. Klienci mogą nareszcie decydować, w jaki sposób chcą kupować materiały i nimi
zarządzać, wykorzystując przy tym zaawansowane technologie audiowizualne nowych odtwarzaczy WALKMAN.""Ta inicjatywa oznacza, że cyfrowe odtwarzacze firmy Sony otwierają nowe możliwości" powiedział Dave Wascha, dyrektor Windows Client Product Management w Microsoft Corp. "Uważam, że klienci z zadowoleniem przyjmą nadanie nowym produktom WALKMAN logo Certified for Windows Vista i że będą korzystać z nowych technologii dostępnych na tej platformie Windows. Budująca jest świadomość, że taki odtwarzacz spełnia jasno zdefiniowane kryteria niezawodności i jakości."

Wprowadzenie nowych produktów WALKMAN rozszerza gamę obsługiwanych przez sprzęt Sony standardów muzycznych o technologię Windows Media. Firma zwraca się więc ku bardziej otwartemu systemowi, dając klientom większą swobodę wyboru oprogramowania muzycznego. W efekcie Sony będzie ograniczać działalność europejskiego serwisu muzycznego CONNECTTM opartego na formacie Sony ATRAC. Harmonogram tych działań będzie zależał od popytu w danym regionie, ale nie rozpoczną się one przed marcem 2008 r.

Wszystkie nowe odtwarzacze są zgodne z zapewniającym ochronę praw autorskich formatem Windows Media Audio i współpracują z większością "abonamentowych" serwisów muzycznych. Nowe modele należą również do pierwszych urządzeń oznaczonych logo Certified for Windows Vista (znanym też jako "PlaysForSure").

Dla ułatwienia zarządzania bibliotekami z muzyką cyfrową, wprowadzane do oferty produkty są dostarczane z programem Microsoft Windows Media Player 11. Jego dobrze znany system obsługi sprawia, że przesyłanie muzyki jest intuicyjne.

Zastosowany w odtwarzaczach system obsługi zapewnia łatwy dostęp do muzyki, filmów i fotografii. Modele umożliwiające oglądanie filmów są wyposażone w duży wyświetlacz LCD o rozdzielczości 320 x 240 pikseli, który zapewnia czysty obraz i pozwala na wyświetlanie materiału wideo w tempie 30 klatek na sekundę.

Nowe urządzenia współpracują z innymi produktami Sony. Można je błyskawicznie podłączyć między innymi do konsoli PLAYSTATION 3 i mikrozestawu Sony GIGA JUKE . Firma Sony oferuje ponadto szereg akcesoriów do bezprzewodowego przesyłania muzyki w ruchu, takich jak nadajnik audio Bluetooth .

Akumulator zasilający urządzenia z serii WALKMAN A810 wystarcza nawet na 8 godzin odtwarzania filmu*; w przypadku serii WALKMAN S610 czas ten wynosi do 9,5 godziny*. Czas odtwarzania muzyki jest jednakowy w obu seriach i wynosi maksymalnie 33 godziny**.

Tak jak we wszystkich modelach WALKMAN, dźwięk ma doskonałą jakość. Marka WALKMAN od dawna jest kojarzona z najwyższym standardem odtwarzania dźwięku, a nowe produkty podtrzymują tę tradycję, między innymi dzięki zastosowaniu technologii Sony Clear Audio.

Nowe modele WALKMAN są wyposażone w 2, 4 lub 8 GB pamięci i mają szereg odmian kolorystycznych: czerwoną, srebrną, fioletową, czarną, białą i różową. (Szczegółowe dane techniczne podano poniżej.)

Odtwarzacze WALKMAN z serii A i S będą wprowadzane do sprzedaży od października 2007 r.

WALKMAN i logotypy WALKMAN są zastrzeżonymi znakami handlowymi Sony Corporation.

Wzmiankowane nazwy firm i produktów mogą być znakami handlowymi odpowiednich właścicieli.


* wartość maksymalna; MPEG-4, 384 kb/s; ** wartość maksymalna, MP3, 128 kb/s

Informacje uzupełniające
Oferta obejmuje trzy modele odtwarzaczy wideo MP3 WALKMAN z serii A:

- NWZ-A818 (8 GB) o pojemności do 1850 utworów lub do 30 godzin filmów.*** Dostępne wersje kolorystyczne: czarna, biała, różowa i fioletowa
- NWZ-A816 (4 GB) o pojemności do 925 utworów lub do 15 godzin filmów.*** Dostępne wersje kolorystyczne: czarna, biała, różowa, fioletowa i srebrna
- NWZ-A815 (2 GB) o pojemności do 440 utworów lub do 7 godzin filmów.*** Dostępne wersje kolorystyczne: czarna i biała

Ą Zgodność z Windows Media Player 11 i 10 (zaleca się WMP11) i techniki "przeciągnij i upuść"
Ą Przybliżone wymiary: 88,0 x 43,8 x 9,1 mm (wys. x szer. x gł.) (8,3 mm w najcieńszym miejscu)
Ą Przybliżona waga: 53 g
Ą 2-calowy, kolorowy, niskotemperaturowy wyświetlacz polisilikonowy TFT z podświetleniem białymi diodami LED i trybem pracy w układzie poziomym i pionowym
Ą Akumulatory litowe na mniej więcej 33 odtwarzania muzyki lub 8 godzin odtwarzania filmu****
Ą Zgodność z popularnymi formatami wideo MPEG-4 i AVC (H.264/AVC) Baseline Profile
Ą Zgodność z MP3, AAC (bez DRM), WMA i WM DRM10
Ą Przeglądarka obrazów JPEG z trybem pokazu slajdów
Ą Wszystkie modele dostarczane z Windows Media Player 11 i programem do zamiany formatu ATRAC (bez DRM) na MP3

Oferta obejmuje pięć modeli odtwarzaczy MP3 WALKMAN z serii S:

- NWZ-S618F (8 GB) o pojemności do 1850 utworów lub 30 godzin filmów.*** Dostępne wersje kolorystyczne: czarna, srebrna i czerwona
- NWZ-S616F (4 GB) o pojemności do 925 utworów lub 15 godzin filmów.*** Dostępne wersje kolorystyczne: czarna, srebrna i czerwona
- NWZ-S615F (2 GB) o pojemności do 440 utworów lub do 7 godzin filmów.*** Dostępne wersje kolorystyczne: czarna, srebrna i czerwona
- NWZ-S516 (4 GB) o pojemności do 925 utworów *** Dostępne wersje kolorystyczne: czarna, biała, różowa i niebieska
- NWZ-S515 (2 GB) o pojemności do 440 utworów *** Dostępne wersje kolorystyczne: czarna, biała, różowa i niebieska

Ą Zgodność z Windows Media Player 11 i 10 (zaleca się WMP11) i techniki "przeciągnij i upuść"
Ą Przybliżone wymiary: 79,5 x 42,0 x 11,5 mm (wys. x szer. x gł.)
Ą Przybliżona waga: 50 g
Ą 1,82-calowy, kolorowy wyświetlacz TFT z podświetleniem białymi diodami LED i trybem pracy w układzie poziomym i pionowym
Ą Akumulatory litowe na mniej więcej 33 odtwarzania muzyki lub 9,5 godziny odtwarzania filmu****
Ą Zgodność z popularnymi formatami wideo MPEG-4 i AVC (H.264/AVC) Baseline Profile (tylko NWZ-S618F/NWZ-S616F/NWZ-S615F)
Ą Zgodność z MP3, AAC (bez DRM), WMA i WM DRM10
Ą Przeglądarka obrazów JPEG z trybem pokazu slajdów
Ą Radio UKF w modelach NWZ-S618F/NWZ-S616F/NWZ-S615F
Ą Wszystkie modele dostarczane z Windows Media Player 11 i programem do zamiany formatu ATRAC (bez DRM) na MP3

***Podana liczba utworów dotyczy 4-minutowych utworów MP3 o przepływności 128 kb/s; faktyczna pojemność zależy od zapisywanych materiałów. Czas trwania filmów dla formatu MPEG-4 i przepływności 384 kb/s
**** Dane dla MP3 / 128 kb/s i MPEG-4 / 384kb/s