hi-fi

Audio-Technica ATH-MSR7b

news |
Słuchawki - Audio-Technica ATH-MSR7b

Audio-Technica wprowadza do sprzedaży następną generację słuchawek high-res – model ATH-MSR7b.

Nowe słuchawki Audio-Technica ATH-MSR7b stworzono w oparciu o bestseller, jakim są profesjonalne słuchawki monitorujące ATH-M50x oraz cieszący się dużym uznaniem model ATH-MSR7, w którym połączono kompatybilność high-res audio z ultra-komfortową konstrukcją. Pozwoliło to cieszyć się studyjną jakością muzyki także poza domem. Teraz Audio-Technica wprowadza nową generację tych zaawansowanych słuchawek, model ATH-MSR7b, który jeszcze bardziej udoskonala brzmienie i oferuje lżejszą, łatwiejszą do przenoszenia konstrukcję.O 53 gramy lżejsze od pierwowzoru, ale bez kompromisów pod względem jakościowym, ATH-MSR7b są stworzone do słuchania muzyki w każdych warunkach – w domu i poza nim. Pałąk i muszle wokółuszne wypełnione są miękką pianką z efektem pamięci gwarantują relaksujące, bezpieczne i wygodne dopasowanie do głowy użytkownika, tak ważne podczas długich odsłuchów w trakcie podróży. Dzięki wzmocnieniom w newralgicznych miejscach słuchawki wyróżniają się trwałością, a zmodyfikowana konstrukcja ułatwia perfekcyjne dopasowanie MSR7b do głowy użytkownika.

Specjalnie dostrojone, 45-milimetrowe przetworniki True Motion wykorzystują membrany pokryte diamentopodobną warstwą, która zwiększając sztywność zapewnia krótszy czas reakcji i minimalizuje zniekształcenia, co przekłada się na precyzyjniejsze odwzorowanie dźwięku.

Audio-Technica ATH-MSR7b

Możliwości słuchawek dodatkowo zwiększa zastrzeżona technologia Dual-layer Air Control. Rozwiązanie to zostało opracowane na potrzeby ATH-MSR7 – specjalne rezystory akustyczne instalowane są w celu zapewnienia lepszej przejrzystości dźwięku.

ATH-MSR7b jest idealnym partnerem dla dzisiejszych przenośnych cyfrowych odtwarzaczy audio, wykorzystujących zbalansowane wyjście kablowe. W porównaniu ze standardowym przewodem, połączenie zbalansowane zmniejsza zakłócenia sygnału, które powodują zniekształcenia dźwięku. Wystarczy podłączyć dostarczony 4,4-milimetrowy przewód zbalansowany do kompatybilnych modeli odtwarzaczy, a słuchawki ujawnią swój pełen potencjał. Dostępny jest także opcjonalny zbalansowany przewód Audio-Technica HDC112A / 1,2 2,5 mm do łączenia z odtwarzaczami wykorzystującymi wyjście słuchawkowe 2,5 mm.

Audio-Technica ATH-MSR7b

Nowe odłączane przewody wyposażone są w złącza A2DC (Audio Designed Detachable Coaxial), aby zagwarantować najlepszą możliwą separację kanałów lewy/prawy i zredukować przesłuch – to udoskonalenie w stosunku do 3,5-milimetrowych połączeń w pierwowzorze.

Słuchawki dostarczane są wraz z etui ochronnym, minimalizujące ryzyko ich uszkodzenia podczas podróży. W zestawie ze słuchawkami znajdują się także zbalansowany kabel o długości 1,2 m (4,4 mm 5-biegunowy – A2DC) i przewód o długości 1,2 m ze złączami 3,5 mm – A2DC.

ATH-MSR7b już są dostępne w sprzedaży. Nabywcy mają do wyboru dwie wersje kolorystyczne: czarną i brązową. Nominalna cena detaliczna słuchawek wynosi 1.199 zł.

Źródło: informacja prasowa Audio Klan