hi-fi

Sonoro Prestige

news |
System muzyczny - Sonoro Prestige

Na nasz rynek wchodzi Sonoro Prestige, zaawansowany system audio 2.1 dla wymagających miłośników muzyki.

Sonoro, jeden z wiodących producentów wysokiej jakości urządzeń audio, rozszerza swoją renomowaną serię Smart Line o model Prestige. Ten zaawansowany system audio jest następcą popularnego modelu Stereo. Oprócz wbudowanego napędu CD, radia analogowego FM i cyfrowego DAB+, a także radia internetowego i funkcji multiroom, urządzenie oferuje również dostęp do serwisu muzycznego Spotify Connect. Wśród przydatnych funkcji znalazły się ponadto łączność bezprzewodowa Bluetooth aptX, złącze optyczne oraz dwukierunkowy Bluetooth.Zaprojektowany w Niemczech, Prestige łączy w sobie wysokiej jakości dźwięk z eleganckim wzornictwem. Opracowany z myślą o zapewnieniu wyrafinowanej akustyki w domowym salonie, przykuwa uwagę swoją atrakcyjną stylistyką – ręcznie wykonana drewniana obudowa, wykończona lakierem fortepianowym, dyskretnie i elegancko wtapia się w dowolny wystrój domowego wnętrza.

Sonoro Prestige

Od strony technicznej Prestige jest dwudrożnym systemem audio z wbudowanym subwooferem (102 cm) i dwoma współosiowymi głośnikami, które tworzą dwa 76-milimetrowe przetworniki średniotonowe i dwa głośniki wysokotonowe o średnicy 19 mm. Cały układ zapewnia bogaty i pozbawiony zakłóceń dźwięk. Sygnał muzyczny obsługiwany jest przez najnowszej generacji cyfrowy procesor dźwięku (DSP). Ponadto wbudowany korektor umożliwia niezależną regulację basu i sopranów. W perfekcyjnym dopasowaniu brzmienia do własnych preferencji pomagają również funkcja dźwięku 3D i filtr loudness.

Sonoro Prestige

Obsługę systemu Sonoro ułatwiają przyciski znajdujące się na przedniej ściance urządzenia, a także pilot zdalnego sterowania. Do sterowania Prestigem można wykorzystać również smartfon lub tablet z zainstalowaną aplikacją Sonoro. Dzięki temu użytkownik może w łatwy sposób rozpocząć odtwarzanie muzyki ze smartfona, płyty CD, USB, radia oraz zewnętrznych źródeł i w razie potrzeby wygodnie przesyłać strumieniowo dźwięk do innych systemów muzycznych Sonoro z serii Smart Line.

Wbudowana funkcja multiroom pozwala połączyć bezprzewodowo do 16 urządzeń z serii Smart Line, umożliwiając wypełnienie całego domu fantastycznym dźwiękiem. Użytkownik może połączyć do pięciu urządzeń w jedną grupę i sterować nią z poziomu aplikacji.

Sonoro Prestige

Oprócz radia FM, dostęp do wielu stacji radiowych zapewnia także cyfrowy tuner DAB+, gwarantujący wysokiej jakości dźwięk. Towarzyszące informacje o programie i dodatkowe treści wyświetlane są na czytelnym, 2,8-calowym kolorowym wyświetlaczu ze zintegrowanym filtrem polaryzacyjnym i wbudowanym czujnikiem światła, dzięki któremu automatycznie dopasowuje swoją jasność do warunków oświetleniowych panujących w pomieszczeniu. Ponadto wbudowane radio internetowe zapewnia dostęp do ponad 25 tys. stacji radiowych i podcastów z całego świata. Cztery w pełni programowalne przyciski wbudowane w Prestige i poręczny pilot zdalnego sterowania ułatwiają korzystanie z ulubionych stacji radiowych.

Sonoro Prestige

Sonoro Prestige kompatybilny jest z serwisem muzycznym Spotify® (Spotify Connect). Do zarządzania odtwarzaniem muzyki z sieci służy bezpłatna aplikacja. Dzięki temu udogodnieniu użytkownik zyskuje dostęp do milionów utworów zgromadzonych w bibliotece Spotify, a także może zapisać w urządzeniu do 10 list odtwarzania, wywoływanych również za pomocą pilota zdalnego sterowania.

Wysoką jakość dźwięku podczas bezprzewodowego odtwarzania muzyki (Bluetooth) gwarantuje kodek Qualcomm aptX. Funkcjonalność urządzenia rozszerza dwukierunkowy Bluetooth, umożliwiający przesyłanie dźwięku z Prestige, np. do słuchawek bezprzewodowych. System Sonoro wyposażony jest także w optyczne wejście cyfrowe, dzięki któremu można cieszyć się wysoką jakością dźwięku stereo nawet podczas oglądania telewizji. Liczne złącza, takie jak wejścia i wyjścia RCA lub mini-jack 3,5 mm zamieniają Prestige w prawdziwie uniwersalną konstrukcję. Umieszczony na tylnej ściance port USB nie tylko umożliwia odtwarzanie muzyki, lecz także doładowuje podłączony smartfon, tablet lub inne urządzenie mobilne. Komfort użytkowania urządzenia zwiększa umieszczone na przednim panelu gniazdo słuchawkowe.

Sonoro Prestige

Z wymiarami 450×135×240 mm (S×W×G) ten ważący zaledwie 7,2 kg system muzyczny z łatwością wpisuje się w niemal dowolną przestrzeń pomieszczenia. W dopasowaniu urządzenia do wystroju wnętrza pomagają trzy dostępne wersje kolorystyczne: biała, czarna i srebrna.

Sonoro Prestige już jest dostępny w sprzedaży. Nominalna cena detaliczna systemu wynosi 3.599 zł.

Źródło: informacja prasowa Audio Klan