hi-fi

Sounddeco by Tonsil

news |
Sounddeco by Tonsil

Znana w środowisku melomanów, firma Tonsil przejęła markę Sounddeco słynącą z doskonałego designu i jakości brzmienia.

Tonsil, polski producent nagłośnienia informuje o przejęciu marki Sounddeco. Stanowi to uzupełnienie oferty, które pozwoli firmie na ekspansję na rynku krajowym, a przede wszystkim za granicą. Po raz pierwszy oficjalna wspólna oferta pojawiła się na wystawie Audio Video Show 2018.

Fuzja Marki Sounddeco. Od dziś Sounddeco by Tonsil

Rozmowy pomiędzy Tonsil a Witowa w sprawie Sounddeco trwały przez kilka miesięcy. Stworzenie marki, która zyska uznanie klientów jest bardzo trudne. Udało się to firmie Witowa. Słowa uznania należy kierować do właściciela, Jana Zamiara, który włożył w Sounddeco dużo wysiłku i serca. Tonsil szanuje to i nie planuje wchłąnięcia tej marki. Kolumny będą oferowane pod brandem Sounddeco by Tonsil. Przejęcie marki to nie jedyna zaleta dla przedsiębiorstwa. Tonsil zyskał także partnera, który specjalizuje się w produkcji obudów głośnikowych. W ramach umowy, firma Witowa, ekspert działający na rynku wysokojakościowej stolarki, będzie dalej produkować obudowy głośnikowe dla produktów Sounddeco. Warto również dodać, że produkty Sounddeco by Tonsil nie będą zmienione technologicznie. Kolumny będą sprzedawane w niezmienionej formie. Pierwszy raz wspólna oferta marek Sounddeco i Tonsil została zaprezentowana w Warszawie targach Audio Video Show 2018.— Przejęcie Sounddeco to ważny krok dla naszej firmy. Pozyskaliśmy nie tylko świetną markę audio, lecz także bardzo ważnego dla nas partnera biznesowego, który będzie produkował obudowy głośnikowe. Dzięki podjęciu współpracy z firmą Witowa jesteśmy pewni, że oferowane przez nas kolumny będą nie tylko zapewniały wysoką jakość dźwięku ale również, będą świetnie się prezentować w każdym wnętrzu. Przejęcie Sounddeco pozwoli naszej firmie zbudować pełniejszą ofertę, a to z kolei jest bardzo ważne przy naszych planach ekspansji zagranicznej. — powiedział Sławomir Wieszczeciński, właściciel Tonsil.

Przejęcie Sounddeco to początek planów rozwojowych?

Wiele pogłosek mówi o tym, że Tonsil nie poprzestaje na przejęciu marki Sounddeco. Firma chce stale się rozwijać, a co za tym idzie ma w dalszych planach przejęcia innych polskich przedsiębiorstw z branży audio, które mogą zaoferować wartość dodaną zarówno firmie Tonsil, jak i wzbogacenie jej oferty. Wpłynie to na prestiż firmy Tonsil i jej pozycje na arenie międzynarodowej.

Sounddeco – high-end dla wymagających

Sounddeco, czyli marka, którą przejmuje Tonsil została głównie stworzona z myślą o osobach, dla których priorytetem jest doskonała jakość brzmienia oraz świetny design kolumn. Mowa o kolumnach z serii Sigma, Alpha czy Omega. Produkty te wielokrotnie były wyróżniane i nagradzane przez branżowe media. Dlatego też produkty Sounddeco to wieloletni efekt współpracy wielu osób specjalizujących się w akustyce oraz designie. Tworzeniem obudów do kolumn Sounddeco zajmowała się firma Witowa, od której Tonsil przejmuje markę. Przedsiębiorstwo nadal będzie współpracować w kwestii produkcji kolumn, jednak od teraz Sounddeco będzie rozwijane pod skrzydłami firmy z Wrześni.

Źródło: informacja prasowa Tonsil