hi-fi

Triangle Plaisir

news |
Kolumny głośnikowe - Triangle Plaisir

Nowa seria kolumn Plaisir francuskiej firmy Triangle dostępna w Polsce, teraz także w bieli.

Seria Plaisir to pierwszy krok do świata prawdziwego dźwięku hi-fi. Zakup Plaisir to wyjątkowa okazja do posiadania kolumn od jednej z najznamienitszych europejskich marek z wieloletnimi tradycjami.Dynamiczne, detaliczne i muzykalne brzmienie to idealny wybór dla klientów, którzy poszukują tanich i uniwersalnych kolumn głośnikowych. Plaisir to po francusku przyjemność - w domyśle - z odsłuchu. Pomimo dostępnej ceny, jak na prestiż marki Triangle, Plaisir oferują klasyczne audiofilskie rozwiązania.

Triangle Plaisir

Aktualna oferta produktowa Triangle Plaisir obejmuje 3 modele:

  • Plaisir Kari to flagowiec serii Plaisir. Trójdrożna konstrukcja pozwoliła na zastosowanie dedykowanych przetworników dla każdej części pasma. Cena detaliczna kolumn wynosi 3.395 zł za parę.
  • Plaisir Lymna – kolor czarny lub biały – 1795zł (para)
  • Plaisir Lymna to podstawkowy głośnik wyposażony w tytanowy wysokotonowiec oraz autorski głośnik średniotonowy z unikalnym zawieszeniem na krótkiej fałdzie. Kolumna oferuje ciepłe pełne brzmienie z wyraźnie zaznaczonymi wysokimi tonami. Cena detaliczna kolumn wynosi 1.295 zł za parę.
  • Plaisir Alectis to kolumna centralna. Jej cena detaliczna wynosi 1.295 zł.

Triangle Plaisir

Najważniejsze cechy serii Traingle Plaisir:

  • Obudowy wykonane z płyt meblowych MDF wykończonych czarną lub białą okleiną z frontami malowanymi na gładki mat
  • przedni bas reflex umożliwia maksymalne przysunięcie kolumn do ściany.
  • Głośnik wysokotonowy TZ209P – klasyczne rozwiązanie Triangle, oparte na kopułce z super sztywnego tytanu napędzanrgo magnesem neodymowym; twarda i sztywna powierzchnia metalowej membrany wibruje jednakowo, nie wygina się, nie załamuje, a przy tym nie generuje słyszalnych zniekształceń, tym samym bardzo trudno ją uszkodzić.
  • Triangle należy do gronia pionierów, którzy wprowadzili tytanową kopułkę wysokotonową do seryjnej produkcji. Aby uniknąć kosztownej wymiany przetwornika w przypadku fizycznego uszkodzenia producent zdecydował się ukryć ją za metalową siatką.
  • Wyspecjalizowany głośnik średniotonowy oparto na klasycznym dla Triangle wypłaszczonym zawieszeniu o skróconym skoku; pozwala ono dużo lepsze kontrolowanie wychyłu membrany; klasyczna celulozowa membrana od Triangle jest powszechnie ceniona za bogatą barwę dźwięku, neutralność oraz kreowanie namacalnego, żywego dźwięku; dla lepszego rozpraszania dźwięku głośnik doposażono w korektor fazy.
  • Przetwornik niskotonowy pracuje w zakresie od 45 do 300Hz i opiera się na klasycznej kombinacji celulozowej membrany oraz gumowego zawieszenia o głębokim wychyle, które zapewnia wytrzymałość i zdolność do wytworzenia wysokiego ciśnienia akustycznego; tak, aby bas był nie tylko słyszalny, ale także odczuwalny.

Triangle Plaisir

Źródło: informacja prasowa Rafko Dystrybucja