gadżety

NOWE ZESTAWY AUDIO PANASONICA

news |

Firma Panasonic ogłosiła, że do sprzedaży w Polsce wejdą dwa kompaktowe zestawy audio SC-HC4 i SC-HC7 odtwarzające muzykę zarówno z płyt CD

Firma Panasonic ogłosiła, że do sprzedaży w Polsce wejdą dwa kompaktowe zestawy audio SC-HC4 i SC-HC7 odtwarzające muzykę zarówno z płyt CD, jak i iPoda, a w przypadku SC-HC7, również z wbudowanego twardego dysku. Nowe systemy audio ułatwiają użytkownikom dostęp do zbiorów muzyki zapisanej w postaci cyfrowej i umożliwiają jej wygodny odsłuch w domowym zaciszu, jednocześnie ciesząc oko nowoczesnym wzornictwem i bardzo dobrą jakością generowanego dźwięku.
Model SC-HC4 wyróżnia się atrakcyjnym designem opracowanym z myślą o posiadaczach odtwarzaczy iPod. Specjalna, elektrycznie przesuwana pokrywa stacji dokującej i czytnika CD umożliwia wstawienie iPoda do środka i korzystanie z zapisanej na nim muzyki bez użycia kabli. Użytkownik może też wybierać utwory zapisane w odtwarzaczu za pomocą pilota będącego na wyposażeniu zestawu lub ustawić jeden z utworów jako codzienny budzik. Funkcjonalność urządzenia jest dodatkowo powiększona dzięki uniwersalnemu złączu USB, za pomocą którego do zestawu można podłączyć dowolny odtwarzacz mp3. Panasonic SC-HC4 ma zaledwie 10,25 cm grubości co pozwoli ustawić go w dowolnym miejscu w mieszkaniu, a eleganckie i wysmakowane wzornictwo urządzenia sprawi, że będzie ono przyciągającą wzrok ozdobą każdego pomieszczenia.
SC-HC4 wyposażono w szerokopasmowe głośniki z bambusową membraną. Materiał ten charakteryzuje się niską gęstością i pomaga uzyskać czysty dźwięk doskonałej jakości z wyraźnymi, ostrymi wokalami. Technologia Dual Passive Radiator eliminuje niepożądane wibracje, generując czysty bas bez zakłóceń. System cyfrowego remasteringu poprawia dodatkowo jakość dźwięku ze źródeł cyfrowych i analogowych. W całym zakresie – od czystych tonów wysokich po dynamiczny bas, dźwięk generowany przez Panasonic SC-HC4 charakteryzuje się jakością dotychczas niedostępną w urządzeniach tego rozmiaru.
Dla osób, które potrzebują natychmiastowego dostępu do swojej kolekcji plików Panasonic przygotował zestaw SC-HC7 wyposażony w twardy dysk o pojemności 80GB, który pozwala na zapisanie około 1500 utworów w jakości CD. Dodatkowo, użytkownik ma też możliwość podłączenia odtwarzacza iPod poprzez dedykowany port USB. Twardy dysk zastosowany w Panasonic SC-HC7 odtwarza muzykę w formatach mp3, WMA, AAC oraz Linear PCM, natomiast odtwarzacz CD obsłuży płyty audio CD i CD-R/RW z plikami MP3 i WMA.
Panasonic SC-HC7 posiada gniazdo kart SD, które w połączeniu ze zintegrowanym ekranem LCD pozwala na wyświetlanie zdjęć w trybie pokazu slajdów przy akompaniamencie muzyki. Urządzenie wyposażone jest też w gniazdo LAN oraz możliwość rozszerzenia o interfejs Bluetooth przy użyciu opcjonalnego adaptera FX570 (podłączanego do gniazda USB).

Podobnie jak w zestawie SC-HC4, również w modelu SC-HC7 zastosowano cyfrowy systemem remasteringu, który poprawia jakość nagrań w formacie mp3 i WMA zapisanych na płytach CD, dysku twardym lub odtwarzaczu iPod. Osobne, trójdrożne głośniki z systemem redukcji zakłóceń zapewniają bardzo czysty dźwięk, który zadowoli najbardziej wymagających koneserów cyfrowej muzyki.

Panasonic SC-HC7 dostępny będzie od kwietnia 2009, natomiast zestaw SC-HC4 zostanie wprowadzony do sprzedaży w Polsce w czerwcu bieżącego roku.
Sugerowane ceny detaliczne brutto nowych urządzeń wynoszą:
SC-HC7 – 3.699 PLN
SC-HC4 – 1.199 PLN
INFO http://www.panasonic.pl