hi-fi

DALI OBERON

news |
Kolumny głośnikowe - DALI OBERON

Firma DALI na nowo definiuje rynek audiofilskich kolumn głośnikowych prezentując zupełnie nową serię OBERON.

OBERON to najnowsza seria kolumn głośnikowych stworzona przez DALI (Danish Audiophile Loudspeaker Industries), w skład której wchodzi sześć modeli.Została zaprojektowana by za rozsądne pieniądze dostarczyć doskonałych doznań stereofonicznych i przestrzennych w pomieszczeniach o każdej wielkości, a to wszystko dzięki wykorzystaniu kluczowych podzespołów z najwyższych modeli serii EPICON.

Po prostu lepszy dźwięk

OBERON to pierwsze głośniki klasy podstawowej, które umożliwiają radykalną redukcję zniekształceń powodowanych przez konwencjonalne przetworniki, miedzy innymi dzięki zastosowaniu unikalnej technologii SMC (Soft Magnetic Compound). Ta autorska technologia, w połączeniu z nowym 29 milimetrowym tweeterem o miękkiej kopułce, dużymi membranami z włókna drzewnego oraz sztywnymi obudowami z tworzywa MDF, tworzy serię głośników, które oferują satysfakcjonujący dźwięk z dowolnego źródła.

DALI OBERON

Idealny punkt odsłuchu

Dzięki najnowszym rozwiązaniom inżynieryjnym, nowe kolumny nie muszą być skierowane w stronę słuchacza, by zapewnić czysty i dobrze zintegrowany dźwięk niezależnie od miejsca odsłuchu.

Nowa seria OBERON bazuje na 35 letnim doświadczeniu DALI w zakresie inżynierii dźwięku i tworzeniu doskonałych głośników na przystępnym pułapie cenowym.

DALI OBERON

DALI OBERON 1

Niezwykle kompaktowy, ale oferujący potężne brzmienie. OBERON 1 to idealne rozwiązanie dla mniejszych pomieszczeń lub dyskretnych konfiguracji.

Wyposażony w nowy przetwornik wysokotonowy 29 mm z miękką kopułką oraz przetwornik niskotonowy z membraną z włókna drzewnego o średnicy 5 1/4 cala, OBERON 1 wypełnia pomieszczenie wyrafinowanym, ekspresyjnym dźwiękiem, niezależnie od tego, czy znajduje się na półce z książkami, czy został zamontowany na ścianie. Dzięki systemowi SMC może pochwlić się niskimi zniekształceniami. Mimo małych gabartów oferują rasowy dżwięk.

DALI OBERON

DALI OBERON 3

Łącząc wygodę instalacji z audiofilską wydajnością, miękki kopułkowy 29mm tweeter głośnika OBERON 3 bezproblemowo integruje się z 7-calowym przetwornikiem niskotonowym bazującym na technologii SMC, wytwarzając zapierającą dech w piersiach górę, szczegółową średnicę oraz zwarty bas.

Niezależnie od tego, czy został zamontowany na podstawie, czy umieszczony na półce z książkami, szeroka dyspersja modelu OBERON 3 gwarantuje większy idealny punkt odsłuchu dla zapewnienia doskonale zbalansowanego dźwięku w każdym miejscu w pomieszczeniu.

DALI OBERON

DALI OBERON 5

Zaprojektowany dla entuzjastów audio, którzy wymagają najwyższej jakości głośników, elegancki OBERON 5 wyposażony został w dwa 5 1/4 calowe głośniki niskotonowe z włókna drzewnego połączone z szerokopasmowym głośnikiem wysokotonowym 29mm z miękką kopułką, aby stworzyć dźwięk, który jest szczegółow jak i angażujący.

Dzięki głębokim basom, dobrze zdefiniowanemu środkowemu zakresowi oraz niesamowicie wyraźnym wysokim tonom, OBERON 5 doskonale poradzi sobie z obsługą każdej ścieżki muzycznej lub filmowej.

DALI OBERON 7

Największy OBERON z serii, model 7 to wybór dla bardziej wymagającego miłośnika audio. Zaprojektowana w celu osiągnięcia doskonałej, bezkompromisowej wydajności, podłogowa kolumna głośnikowa OBERON 7 wyposażona została w dwa 7 calowe przetworniki niskotonowe wykorzystujące technologię SMC oraz ultralekki przetwornik wysokotonowy z miękką kopułką. Przestronna obudowa zapewnia doskonałą głębię basu, dostarczając ekspresyjne brzmienie, które może wypełnić nawet największe pomieszczenia.

DALI OBERON

OBERON 7 zachwyca delikatnym, szczegółowym, pięknie zbalansowanym brzmieniem, z którego słynie DALI.

DALI OBERON ON-WALL

Dyskretna, ale zaskakująco mocna, naścienna kolumna głośnikowa OBERON ON-WALL wyposażona została w ten sam głośnik wysokotonowy z miękką kopułką oraz głośnik niskotonowy o średnicy 5 1/4 cala, jak jego kompaktowe rodzeństwo, ale także wykorzystuje system portu basowego DALI typu down-firing do obsługi niskiego zakresu częstotliwości, bez potrzeby stosowania głębokiej obudowy.

Unikalna kombinacja opatentowanych technologii DALI umożliwiła stworzenie głośnika, który pomimo swojego smukłego rozmiaru, zapewnia precyzyjny, wciągający dźwięk typowy dla znacznie większych konstrukcji, co czyni go idealnym wyborem do montowanych na ścianie systemów stereo, jak również multimedialnych konfiguracji dźwięku przestrzennego.

DALI OBERON

DALI OBERON VOKAL

Centralny głośnik systemu dźwięku przestrzennego OBERON, model VOKAL został zaprojektowany tak, aby bezproblemowo zintegrować się z każdym innym głośnikiem z tej serii.

Dzięki połączeniu ultralekkiego 29 mm tweetera z miękką kopułką oraz dwóch 5 1/4 - calowych głośników niskotonowych z włókna drzewnego opartych na technologii SMC, OBERON VOKAL może zostać umiejscowiony bezpośrednio nad lub pod ekranem telewizora by zapewnić precyzyjny i wyrazisty dźwięk.

Dostępne w 4 wykończeniach pasujących do każdego wnętrza: czarny, ciemny orzech, jasny dąb oraz białym. Zawiera 2 nowe, nowoczesne warianty maskownic z tkaniny strukturalnej: czarne maskownice dla wykończenia czarnego lub ciemnego orzecha oraz szare kratownice dla wykończenia w białym lub jasnym dębie
.

Źródło: informacja prasowa Horn Distribution