kino domowe

NOWE ODTWARZACZE BLU-RAY PHILIPS

news |

W zeszłym roku nareszcie zakończona została wojna formatów najwyższej rozdzielczości. Jednocześnie nadal rośnie

W zeszłym roku nareszcie zakończona została wojna formatów najwyższej rozdzielczości. Jednocześnie nadal rośnie liczba telewizorów w standardzie High Definition. Te dwa czynniki sprawiają, że w tym roku spodziewany jest znaczny wzrost sprzedaży odtwarzaczy Blu-ray. Dlatego firma Philips – światowy lider sprzedaży odtwarzaczy DVD – rozszerza także swoją ofertę urządzeń Blu-ray. Zapewniają one wysoką jakość obrazu i dźwięku, która zadowoli nawet bardzo wymagających odbiorców.

Ciesz się najlepszej jakości obrazem HD
Nowe odtwarzacze Philips pozwalają w pełni wykorzystać możliwości nowoczesnych telewizorów Full HD. Filmy Blu-ray są odtwarzane z rozdzielczością 1080p przy 24 klatkach na sekundę. Dzięki temu obraz jest bogaty w detale, ma świetną ostrość i nasycenie kolorów. Modele z serii BDP mogą także odtwarzać filmy z płyt DVD w jakości zbliżonej do High Definition, dokonując tzw. upscalingu.

W odtwarzaczach Blu-ray Philips zadbano, aby filmom towarzyszył wysokiej jakości dźwięk. Philips BDP7300 obsługuje najnowsze standardy dźwięku przestrzennego typu 7.1 w tym: Dolby TrueHD oraz DTS-HD. Zastosowywano w nim także zaawansowane systemy redukcji zakłóceń dźwięku i zniekształceń obrazu.

Oprócz płyt Blu-ray i DVD, urządzenia serii BDP odtwarzają także filmy w formatach takich jak DivX Ultra, WMV, pliki muzyczne MP3 i WMA oraz zdjęcia zapisane w JPG. Na przednim panelu modeli BDP5000 oraz BDP7300 zostało wbudowane gniazdo USB 2.0. Ponadto BDP7300 może odtwarzać w rozdzielczości HD nagrania z naszej domowej kamery (w formacie AVCHD).

Modele Philips Blu-ray z systemem BD-Live
Otwarzacze Blu-ray zostały wyposażone w funkcję BD-Live. Dzięki niej, po podłączeniu urządzenia do Internetu, użytkownik może korzystać z interaktywnej zawartości płyt. BD-Live pozwala także pobierać z sieci zwiastuny, dodatki filmowe, a nawet aktualizacje oprogramowania odtwarzacza. Ściągnięte materiały zapisywane są w wewnętrznej pamięci urządzenia o pojemności 1GB.

Elegancki design i łatwa obsługa
Sterowanie odtwarzaczami Philips jest bardzo łatwe. Po włączeniu urządzenia, na ekranie telewizora zostaje wyświetlone czytelne menu ułatwiające wybranie właściwych ustawień filmu. Włączenie napisów, czy wyłączenie lektora nie powinno sprawić najmniejszego problemu. Dzięki funkcji EasyLink możemy jednym pilotem sterować kilkoma urządzeniami: np. odtwarzaczem i telewizorem.

Urządzenia serii BDP mają atrakcyjną stylistykę dopasowaną do nowoczesnych telewizorów, nie tylko marki Philips. Wszystkie modele mają czarną błyszczącą OBUDOWĘ I LEKKO ZAOKRĄGLONE KRAWĘDZIE

W trosce o środowisko naturalne, w nowych odtwarzaczach Blu-ray do minimum zredukowano ich pobór energii w trybie czuwania. W modelach BDP5000 i BDP7300 wynosi on jedynie 0,2 W.

Philips BDP7300 i BDP5000 zostaną wprowadzone na rynek w czerwcu br. Odtwarzacze będą dostępne w sugerowanych cenach detalicznych: 1.399 zł i 1.199 zł.

INFO www.philips.com.pl