hi-fi

Lavardin ISx i ISx Reference

news |
Wzmacniacz - Lavardin ISx i ISx Reference

Francuska firma Lavardin zmodernizowała swoją linię wzmacniaczy wprowadzając serię X.

Firma Lavardin w latach 90. minionego wieku zyskała rozgłos za sprawą autorskiej koncepcji zniekształceń pamięciowych (memory distortion). Redukcja tego typu zniekształceń była w firmowych publikacjach eksponowana jako główny atut wzmacniaczy tej marki. W laboratoriach Lavardin prowadzone były dalsze badania nad liniowością wzmacniaczy i w ich wyniku opracowano nowy układ, który według firmowych publikacji daje znaczący postęp w stosunku poprzedniego rozwiązania. Nowej technologii nie wykorzystano jednak do wprowadzenia jakiegoś nowego, wyższego modelu, ale zaimplementowano ją we wzmacniaczach będących odpowiednikami konstrukcji z poprzedniej oferty. Tak powstała seria z oznaczeniem X. Model ISx zastępuje model IS, zaś ISx Reference zastępuje IS Reference.Montaż wzmacniaczy Lavardin jest całkowicie ręczny i odbywa się w fabryce w Fondettes. Wszystkie wzmacniacze przechodzą 48-godzinne testy przed wysyłką.

Model ISx ma moc 2×50 W/8Ω (maksymalnie 2×104 W/2Ω). Do dyspozycji są 4 wejścia liniowe o impedancji 10kΩ i czułości 330 mV. Przełączanie źródeł zrealizowane zostało w oparciu o przekaźniki, co zapewnia galwaniczną izolację niewybranych urządzeń wejściowych. Wejście numer 1 może być opcjonalnie przerobione na wejście typu bypass. Natomiast na wejściu 4 można opcjonalnie zainstalować moduł przedwzmacniacza gramofonowego. Wymiary wzmacniacza to 430×80×340 mm.

Lavardin ISx i ISx Reference

Model ISx Reference ma takie same dane techniczne, jak model ISx. Układy wzmacniające i zasilacz są jednak udoskonalone, aby uzyskać lepszą jakość dźwięku. Poza tym ten model można też zamówić w wersji z czerwonym wykończeniem.

Konstruktorzy w firmie Lavardin krytycznie odnoszą się do cyfrowej regulacji głośności. Zalecają odtwarzanie sygnałów ze źródeł cyforowych z pełnym poziomem i wykorzystanie do regulacji głośności analogowych układów we wzmacniaczach.

Model Lavardin ISx został wyceniony na poziomie 10.990 zł, natomiast za wersję ISx Reference trzeba zapłacić 16.490 zł. Opcjonalny pilot do zdalnej regulacji głośności w wymienionych modelach Lavardin kosztuje 1.490 zł.

Źródło: informacja prasowa Moje Audio