hi-fi

Esoteric K-01Xs i K-03Xs

news |
Odtwarzacz CD/SACD - Esoteric K-01Xs i K-03Xs

Esoteric wprowadza do swojej oferty dwa odtwarzacze CD/SACD o oznaczeniach K-01Xs i K-03Xs.

Nowe komponenty Esoterica to już trzecie wersje utytułowanych urządzeń wyznaczających najwyższy poziom jakości wśród odtwarzaczy zintegrowanych CD/SACD.Tradycyjnie już w modelu K-01Xs zastosowano najpotężniejszy firmowy napęd: VRDS-NEO (VMK-3.5-20S), który wyposażony jest w stalowy mostek stabilizujący o grubości 20mm, pod którym znajduje się bezrdzeniowy, bezszczotkowy trójfazowy silnik. Waga urządzenia wynosi 5,2kg. W napędzie zastosowano wyselekcjonowane łożyska kulkowe podtrzymujące wrzeciono obracające się z duraluminiowym stemplem przytrzymującym płytę, który został wykonany z mikronową dokładnością i pomalowany na czarno by zminimalizować szkodliwe odbicia lasera. W modelu K-03Xs znajduje się nieco mniejsza wersja napędu o oznaczeniu: VRDS-NEO (VMK-3.5-10. Posiada ona mostek stabilizujący o grubości 10mm i waży 4,4kg.

Esoteric K-01Xs i K-03Xs

W obu urządzeniach znajduje się bardzo precyzyjny przetwornik cyfrowo analogowy "Dual Mono", oparty na elementach pochodzących od Asahi Kasei Electronics. K-01Xs pracuje z rozdzielczością 35 bitów i zastosowano w nim 4 stereofoniczne przetworniki AK4497 na kanał, natomiast w modelu K-03Xs, pracującym z rozdzielczością 34 bitową, odnajdziemy dwa takie stereofoniczne przetworniki na kanał. Przetworniki Asahi Kasei współpracują ze wzmacniaczami operacyjnymi: MUSE 2 (K-01Xs) i MUSE 8820 (K-03Xs).

Esoteric K-01Xs i K-03Xs

Oba odtwarzacze CD/SACD, potrafią podnosić prędkość pobierania próbek sygnału PCM: x2, x4, x8 a nawet x16 do częstotliwości 768kHz, oraz konwertować go do DSD 22.5MHz. Wyposażone są w asynchroniczne porty USB, odbierające sygnał DSD do 22.5MHz lub PCM do 768kHz/32 bity, odtwarzany z PC lub z odtwarzaczy sieciowych Esoteric.

Esoteric K-01Xs i K-03Xs

W zasilaczu Esoteric K-01Xs zastosowano cztery transformatory toroidalne. Dostarczają one niezależnie prądu do obwodów: przetworników D/A, analogowych i silnika VS-DD. Natomiast w modelu K-03Xs znajdują się dwa transformatory toroidalne. Jeden z nich zasila obwody analogowe, natomiast drugi: obwody cyfrowe i elementy mechaniczne.

Esoteric K-01Xs i K-03Xs

Potężny mechanizm odczytu/napędu płyty znajduje się idealnie w centrum urządzenia i jest przymocowany w trzech punktach, za pomocą opatentowanych nóżek, do dolnej płyty o grubości 5mm, tak by jak najefektywniej tłumić wibracje.

Źródło: informacja prasowa EIC