hi-fi

Definitive Technology w Horn Distribution

news |
Definitive Technology w Horn Distribution

Najchętniej wybierana marka głośników w Ameryce na terenie Polski w nowej dystrubucji.

Założona przez audiofilów, oferująca głośniki skonstruowane w celu przekazania emocji hollywoodzkich ścieżek dźwiękowych, z unikalnymi technologiami i ponadczasowym wzornictwem, firma Definitive Technology stała się najlepiej sprzedającą się marką głośników klasy premium w USA.Teraz firma macierzysta Sound United wprowadza do Europy całą precyzję i styl marki Definitive Technology, oferując pięć serii uniwersalnych głośników, dedykowanych dla muzyki i filmów jak również do nagłośnienia zewnętrznego i niestandardowych instalacji, w tym flagowy system kina domowego BP9000 z bipolarną technologią brzmienia, od której firma zaczęła swój rozwój.

Z uwagi na wymagania europejskich miłośników muzyki, seria Demand w której skład wchodzą głośniki podstawkowe łączy w sobie globalny rozwój produktów firmy oraz wkład zespołu specjalistów od akustyki z Europy.

Historia Definitive Technology

Założyciel Definitive Technology, Sandy Gross, współtworzył wcześniej markę Polk Audio - będącą teraz również częścią rodziny Sound United - zanim dołączył do Dona Givogue'a i Eda Blaise'a, aby założyć nową firmę w stanie Maryland w 1990 roku. Od samego początku było jasne, że Definitive Technology myśli inaczej o głośnikach: pierwszymi modelami firmy są bipolarne kolumny głośnikowe, emitujące dźwięk z przodu oraz z tyłu, aby stworzyć ekspansywną, otaczającą słuchacza scenę dźwiękową, jednocześnie zapewniając precyzyjne obrazowanie.

Definitive Technology w Horn Distribution

Obecnie kalifornijska firma nadal wykorzystuje tą opatentowaną technologię w swoich flagowych kolumnach głośnikowych, sprawdzających się doskonale w odtwarzaniu muzyki, podobnie jak w przypadku potężnych dźwięków z hollywoodzkich hitów kinowych. Definitive Technology rozszerzyła także paletę stylistyki i innowacji technologicznych, znajdując rozwiązania dla wszystkich problemów związanych z dostarczaniem doskonałego dźwięku w domu, począwszy od wiodących w klasie subwooferów, aż po głośniki zaprojektowane w celu zapewnienia doskonałej wydajności brzmienia w pomieszczeniu odsłuchowym.

Seria Mythos z ultracienkimi obudowami do montażu naściennego, seria DI ("Disappearing") oraz Ultimate In-Wall (UIW) zapewniają, że głośniki Definitive Technology dostarczą doskonały dźwięk pozostając niemal niewidoczne. Seria głośników zewnętrznych All Weather dzięki swojej konstrukcji umożliwiają cieszenie się muzyką w ogrodzie lub przy basenie.

Technologia znajduje się w centrum wszystkiego, co robi nasza firma - w końcu jest częścią nazwy! - ale równie ważnym priorytetem jest ponadczasowy design i prosta elegancja produktów.

Seria BP9000

Seria BP9000 bazuje na dziedzictwie oraz doświadczeniu Definitive Technology, ale jest absolutnie na czasie z najnowszymi osiągnięciami technologicznymi kina domowego, w tym z wciągającym dźwiękiem 3D Dolby Atmos, DTS: X oraz Auro 3D. Cztery podłogowe kolumny głośnikowe mają wbudowane aktywne subwoofery, natomiast model BP9080X posiada górny moduł Atmos, wykorzystujący przetworniki skierowane do góry w celu dostarczenia kanałów wysokości wymaganych dla dźwięku 3D.

Tymczasem, pozostałe trzy kolumny mogą być używane z opcjonalnymi modułami A90 Atmos. Wszystkie cztery głośniki wyposażone zostały w innowacyjne elementy sterujące, pozwalające regulować bipolarny dźwięk wypełniający pomieszczenie w celu uzyskania bardziej rozproszonego brzmienia lub precyzyjniejszego ogniskowania, po prostu zmieniając równowagę pomiędzy frontowymi i tylnymi przetwornikami.

Definitive Technology w Horn Distribution

Uzupełnieniem czterech modeli kolumn podłogowych jest wybór trzech głośników centralnych, z których dwa mają wbudowane własne aktywne subwoofery oraz dwa bipolarne głośniki surround, które doskonale komponują się z kolumnami podłogowymi, tworząc płynne, otaczające słuchacza brzmienie, jednocześnie zachowując położenie pin-point dla wszystkich najważniejszych efektów dźwiękowych.

Najważniejsze cechy serii BP9000

 • Bipolarna technologia dla dźwięku wypełniającego pomieszczenie
 • Regulowana matryca bipolarna Forward-Focused, aby dostroić dźwięk do indywidualnego gustu
 • Wbudowane subwoofery z technologią Intelligent Bass Control
 • BDSS podwójne przetworniki niskotonowe zapewniają większy skok membrany i moc basów
 • Dolby Atmos / DTS:X / Auro-3D z możliwością rozbudowy o moduł wysokości A90
 • Smukły, nowoczesny design z eleganckimi aluminiowymi podstawami
 • Bezproblemowa integracja dźwięku surround dla zapewnienia otaczającej słuchacza sceny dźwiękowej oraz precyzyjna lokalizacja efektów

Seria Demand

W skład serii Demand wchodzą trzy modele głośników podstawkowych zaprojektowanych w taki sposób, aby zadowolić nawet najbardziej wymagającego miłośnika muzyki. Dzięki kompleksowemu zastosowaniu szeregu innowacji autorstwa Definitive Technology, głośniki Demand zostały starannie zaprojektowane w celu zapewnienia precyzyjnego obrazu stereo w szerszym obszarze odsłuchowym, z bardziej naturalną średnicą oraz zaskakującą mocą basów płynącą z kompaktowej konstrukcji.

Definitive Technology w Horn Distribution

Głośniki serii Demand zostały opracowane przez ekspertów z wewnętrznych zespołów akustycznych firmy w Europie i Ameryce Północnej w ramach polityki firmy Definitive Technology dotyczącej globalnego myślenia projektowego.

Sercem serii Demand jest wyjątkowy dobór jednostek napędowych: przetwornik wysokich tonów jest przesunięty o 5°, aby wyeliminować symetryczną dyfuzję z narożników przegrody, poprawiając w ten sposób obrazowanie stereofoniczne, podczas gdy nowa technologia 20/20 Wave Alignment Lens wygładza pozaosiową odpowiedź głośnika wysokotonowego dla lepszego rozproszenia w szerszym obszarze odsłuchowym.

Z kolei technologia Linear Response Waveguide zastosowana w przetwornikach średnio / niskotonowych poprawia zarówno pasmo przenoszenia na osi, jak i poza nią, oraz poprawia dyspersję, podczas gdy technologia głośnika niskotonowego BDSSTM Double Surround, wykorzystana w serii BP9000, pozwala na dłuższe wychylenie membrany, przy jednoczesnym zachowaniu dokładności ruchu, dla zapewnienia mocniejszego uderzenia basu i lepszej kontroli.

Pasywny radiator basowy jest wykorzystywany do dostrojenia niskich częstotliwości w większych modelach D9 i D11, podczas gdy najmniejszy głośnik serii Demand, D7 wykorzystuje port refleksyjny.

Definitive Technology w Horn Distribution

Przetworniki są montowane w trójwarstwowej ściance przedniej za pomocą wytłaczanego aluminium, a obudowy zostały pokryte pięcioma warstwami czarnego, błyszczącego lakieru i wypolerowane aż do uzyskania lustrzanego wykończenia. Seria Demand oferuje zarówno montaż naścienny, jak i system blokujący, który umożliwia przymocowanie głośników do opcjonalnych stojaków ST1.

Najważniejsze cechy serii Demand

 • Kompaktowe głośniki podstawkowe – podstawowy model D7 ma mniej niż 25 cm wysokości
 • Głośnik wysokotonowy z aluminiową kopułką z przesunięciem 5° w celu poprawy obrazowania oraz technologia 20/20 Wave Alignment Lens dla lepszej dyspersji
 • Polipropylenowe przetworniki średnio / niskotonowe z technologią Linear Response Waveguide dla gładszej odpowiedzi w zakresie średnich tonów poza osią
 • Technologia głośnika niskotonowego BDSS Double Surround dla mocniejszego uderzenia basu i lepszej kontroli
 • Basowy port refleksyjny w modelu D7, pasywny radiator basowy w modelach D9 oraz D11
 • Przednia ścianka z piaskowanego aluminium, tylna obudowa w wykończeniu na wysoki połysk
 • Wkładki do montażu na ścianie i nity stand-lock do użycia z opcjonalnymi stojakami ST1

Źródło: informacja prasowa Horn Distribution