s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

kino domowe

Lexicon RV-6

news |
Amplituner kina domowego - Lexicon RV-6

Na polskim rynku właśnie pojawił się nowy amplituner Lexicon RV-6 – nie lada gratka dla miłośników dobrego brzmienia!

Marki Lexicon nie trzeba przedstawiać. To sprzęt z najwyższej półki łączący najnowsze technologie i rozwiązania inżynieryjne audio z najbardziej precyzyjnym i wiernym brzmieniem. Do sprzedażywszedł nowy amplituner kina domowego Lexicon RV-6, który stawia wrażenia odsłuchu kina domowego na zupełnie nowym poziomie. Wszystko to dzięki obsłudze formatówi dźwięku przestrzennego Dolby ATMOS i DTS: X 3D, systemowi korekcji akustyki pomieszczenia Dirac Live, systemowi dźwięku przestrzennego Logic7 Immersion i dużej responsywności wzmacniacza pracującego w klasie A/B.

Najważniejsze komponenty systemu premium AV w amplitunerze Lexicon RV-6 zostały wykonane z maksymalną efektywnością. Wyeliminowano zbędne połączenia i funkcje oraz skoncentrowano zasoby, aby utrzymać najlepszą w klasie integralność i przetwarzanie sygnału audio i wideo, a także bezkompromisowe wzmocnienie na wszystkich kanałach przez cały czas, nawet jeśli materiał źródłowy jest niezwykle wymagający. Sekcje wideo i audio są zaprojektowane dla obecnych i nadchodzących technologii. Istotne są również wbudowane HDMI 2.0a z HDCP 2.2 4K "Ultra HD" i 3D oraz kompatybilność z Dolby Vision.
Lexicon RV-6
Ważnym i ciekawym rozwiązaniem w amplitunerze Lexicon RV-6 jest audiofilski przetwornik klasy 24Bit/192 kHz Cirrus CS42528 oraz korektor akustyki pomieszczenia Dirac Live, które zapewniają wyjątkową dynamikę i niskie zniekształcenia, a w konsekwencji czyste brzmienie muzyki i filmów. Ponadto opatentowany przez Harman system Logic 7 Immersion pozwala słuchaczowi otoczyć się bogatym i naturalnym przestrzennym brzmieniem. Uzupełnieniem systemu i dodatkowymi argumentami na korzyść tego doskonałego wyboru są: elastyczna konfiguracja, Spotify Connect i druga strefa z dźwiękiem, wideo 4K, sterowaniem podczerwienią oraz triggerami.
Wspomniany przetwornik Cirrus CS42528 do konwersji A/D i D/A wykorzystany został zarówno w modelu Lexicon RV-6, jak i w modelu Lexicon RV-9. Oferuje on zakres dynamiczny 114dB i -100 THD + N wejścia i wyjścia. Układ analogowy na wejściach i wyjściach jest zoptymalizowany pod kątem niezrównanego zakresu dynamiki, ultra niskich zniekształceń i niezrównanej czystości dźwięku. Wyjątkową funkcjonalnością jest też elastyczność systemu uzyskana dzięki dekodowaniu 7.1.4, oraz 11.2 wyjściom pre-amp i 7 końcówkom mocy, niezależnej drugiej strefie z wideo i triggerami, a także kontroli RS232, Ethernet i IR. Zasadniczo ułatwia to konfigurowalność amplitunera RV-6 z różnymi systemami.
Lexicon RV-6
Amplituner RV-6 czerpie z bogatej tradycji marki Lexicon, która od zawsze skupiała się na profesjonalnym cyfrowym przetwarzaniu dźwięku. Produkty tej marki są obecne w większości studiów nagraniowych na całym świecie i wielokrotnie nagradzane były nagrodą Grammy. W amplitunerze wykorzystano autorski systemem Logic7 Immersion , który w pełni wykorzystuje głośniki górne z zadziwiającym naturalnym trójwymiarowym dźwiękiem. System zaprojektowany został przez naukowców i inżynierów Lexicon i zapewnia wrażenia muzyczne, które sprawią, że poczujesz się jak w sali koncertowej czy studiu z muzykami. Jest to subtelność osiągnięta bez poczucia psychoakustycznej obróbki lub efektów.
Wykorzystana technologia Dolby Vision to udoskonalony HDR. Korzystając z tej samej podstawowej technologii, co najbardziej zaawansowane kino, Dolby Vision zapewnia lepszy obraz dzięki wyższej zawartości i lepszej wydajności wyświetlania na telewizorze. Ponieważ technologia Dolby Vision jest preferowaną technologią HDR dla dużych studiów filmowych, twórców i dostawców usług OTT, zapewnia dostęp do większej liczby programów i filmów, które chce się oglądać w HDR.
Lexicon RV-6
Zamkniętą w każdym detalu doskonałość dopełnia rozpoznawalny industrialny design. Dzięki temu Lexicon emanuje luksusem. Półcalowy panel amplitunera wyróżnia się i prezentuje odważnie dzięki wykorzystaniu szczotkowanego, anodyzowanego aluminium. Solidne, 2-calowe aluminiowe pokrętło zapewnia kontrolę głośności oraz płynne wprowadzanie danych. Natomiast geometryczna matryca z przyciskami ustawionymi w dwóch rzędach gwarantuje prostą funkcjonalność i prezentuje się szykownie. Opcje menu panelu frontowego są wyświetlane na 32-znakowym wyświetlaczu, w klasycznym dla marki Lexicon niebieskim kolorze. Ikoniczne logo Lexicon jest głęboko frezowane w aluminium dając poczucie solidności.

Specyfikacja Lexicon RV-6

 • Wyjściowa moc ciągła, na kanał, przy 8 Ω
 • Wysterowane 2 kanały, 20 Hz - 20kHz, <0,02% THD – 110 W
 • Wysterowane 2 kanały, 1 kHz, 0.2% THD – 125 W
 • Wysterowane 7 kanałów, 1 kHz, 0,2% THD – 90 W
 • Szumy i przydźwięk (A-wtd) – <0,15 mV
 • Wyjście słuchawkowe: maksymalny poziom wyjściowy do 32 Ω 2 V rms; impedancja wyjściowa <5 Ω
 • Napięcie sieciowe 110-120 V lub 220-240 V, 50-60 Hz
 • Zużycie energii (maksymalnie) 1,5 kW (rozpraszanie ciepła około 5200 BTU / godzinę)
 • Zużycie energii (bezczynność, typowa) 100 W (rozpraszanie ciepła około 340 BTU / godzinę)
 • Zużycie energii (czuwanie) <0,5 W
 • Wymiary: (SxGxW): 433x425x171 mm
 • Waga: 15,5 kg

Sugerowana cena detaliczna ampitunera wynosi 17.900 zł.
Źródło: informacja prasowa Support