kino domowe

NOWE PLAZMY PANASONICA

news |

Firma Panasonic ogłosiła, że do sprzedaży w Polsce wchodzą dwa ekrany plazmowe Full HD 1080p (1920 x 1080 pikseli) przeznaczone do instalacji w kinach

Firma Panasonic ogłosiła, że do sprzedaży w Polsce wchodzą dwa ekrany plazmowe Full HD 1080p (1920 x 1080 pikseli) przeznaczone do instalacji w kinach domowych oraz do zastosowań profesjonalnych.
Monitory plazmowe TH-65VX100 i TH-50VX100 zbudowano w oparciu o szereg technologii obrazu wykorzystywanych dotychczas w rozwiązaniach profesjonalnych stosowanych między innymi przez domy produkcyjne i stacje telewizyjne.
„Nowe monitory plazmowe zostały opracowane z myślą o miłośnikach kina, którzy nie uznają kompromisów w dziedzinie jakości obrazu. Modele TH-65VX100 oraz TH-50VX100 charakteryzują się parametrami, które z pewnością zadowolą najbardziej wymagających klientów. Nie można ich nazwać telewizorami - przeznaczone są tylko i wyłącznie do generowania najwyższej jakości obrazu. Nie są nawet wyposażone w głośniki czy tuner telewizyjny, ponieważ koneserzy kina domowego z reguły nie korzystają z wbudowanych urządzeń. Tutaj liczy się tylko obraz.” – mówi Norbert Gościński, Professional Plasma Displays Sales & Marketing Manager w Panasonic Polska.
W prezentowanych modelach zastosowano panele plazmowe najnowszej generacji wyposażone w opracowaną niedawno powłokę ‘Dynamic Black Layer’, która znajduje się z przodu panelu. W modelu TH-65VX100 zredukowano tzw. predischarge (współczynnik przedwczesnego wyładowania), który wynosi obecnie jedną szóstą wartości w konwencjonalnych modelach. Pozwoliło to na osiągnięcie kontrastu natywnego rzędu 60,000:1, dzięki któremu widz doświadcza niespotykanej głębi i bogactwa czerni. Zastosowanie optycznego filtra oraz nowej technologii produkcji luminoforu pozwoliły rozszerzyć standardową paletę wyświetlanych kolorów (do 120% HDTV), tak aby objęła jak największą gamę odcieni.
Unikalnym rozwiązaniem jest znakomita gradacja odcieni od jasnych do ciemnych, realizowana w 7160 stopniach będąca efektem zastosowania 18-bitowego przetwarzania obrazu oraz technologii ‘Digital Colour Reality’. Podczas wyświetlania szybko poruszającego się obiektu obraz pozostaje bardzo wyraźny dzięki tzw. współczynnikowi „moving image resolution” na poziomie ponad 900 linii (w porównaniu do około 500 linii w telewizorach LCD). Oba monitory posiadają też trzy gniazda, w których można umieścić oddzielnie nabywane karty ze złączami – na przykład w standardzie HD-SDI, który używany jest w stacjach telewizyjnych do przesyłania nieskompresowanego obrazu wysokiej rozdzielczości.
Nowe modele posiadają w szereg przydatnych funkcji w zakresie regulacji obrazu, które ucieszą koneserów kina domowego. 16 rodzajów menu ustawień reguluje takie cechy, jak stopień jasności (w tym sześć opcjonalnych krzywych korekcji gamma), czy balans bieli. Użytkownik może też zapisać różne konfiguracje wybranych ustawień. Monitory zostały wykończone czarnym aluminium i charakteryzują się wyrafinowanym wzornictwem pasującym do wysokiej jakości instalacji kina domowego, z myślą o których je skonstruowano.

Model TH-65VX100 jest już dostępny na polskim rynku, natomiast TH-50VX100 zostanie wprowadzony do sprzedaży w marcu. Obydwa monitory sprzedawane będą jedynie w systemie selektywnej dystrybucji Panasonic.

Sugerowane ceny detaliczne brutto:
TH-65VX100: 10.370 euro
TH-50VX100 : 4.758 euro

INFO http://www.panasonic.pl