hi-fi

B&O PLAY Earset

news |
Słuchawki bezprzewodowe - B&O PLAY Earset

B&O PLAY zaprezentował nowe bezprzewodowe słuchawki Earset o wyszukanym designie będącym kontynuacją stylistyki charakterystycznej dla produktów Bang & Olufsen.

Oryginalny projekt konstrukcji został opracowany przez Andersa Hermansena w latach 90., z silnym naciskiem na to, aby słuchawki były na tyle wszechstronne i uniwersalne, pozwalając zastosować je do każdego ucha. System regulacji słuchawek pozwala indywidualnie dopasować kąt wkładki dousznej. Dzięki teleskopowej regulacji wysokości oraz krzywiźnie uchwytu całość zapewnia najwyższy komfort użytkowania. Możliwe jest również obracanie i dostosowywanie w trzech płaszczyznach. Słuchawki Earset są doskonałym przykładem jak zaawansowana inżynieria oraz wyszukany design idą ze sobą w parze, by stworzyć produkt, który jest zarówno piękny, jak i użyteczny."Jesteśmy niezwykle dumni z naszego dziedzictwa designu, a oryginalne słuchawki Earset są naszym zdecydowanym faworytem dzięki wszechstronnemu, a jednocześnie precyzyjnemu wzornictwu oraz akustycznej doskonałości. Z przyjemnością przedstawiamy nowe słuchawki Earset, które zostały wzbogacone o technologię bezprzewodową oraz klasyczny, odświeżony dźwięk i brzmienie", stwierdził kierownik działu koncepcji i projektowania B&O PLAY, Jakob Kristoffersen.

Wykonane z najwyższej jakości materiałów

W duchu tradycji Bang & Olufsen, słuchawki zostały wykonane z najlepszych możliwych materiałów. Aluminium zastosowane do budowy teleskopowego tłoka zostało precyzyjnie wykute, aby zapewnić płynność przemieszczania, sprawiając wrażenie systemu hydraulicznego. Aby zagwarantować wygodne oraz bezpieczne dopasowanie do ucha, kultowy zaczep wyposażony został w sekcje z miękkiej gumy oraz śrubę sześciokątną mocującą tłok do haka, podkreślając mechaniczny ideał, który niegdyś stanowił inspirację oryginalnego projektu.

słuchawki B&O PLAY Earset

Proces anodowania aluminium pozwolił na głębokie zintegrowanie kolorów z rdzeniem materiału, zapewniając większą głębię i trwałość, podczas gdy wycinane diamentowo aluminium na obudowie i promieniowo polerowana powierzchnia doskonale przechwytuje i odbija światło.

Design, który podbił świat

Budowa nowych słuchawek Earset prezentuje inny punkt wyjściowy niż większość modeli dostępnych na rynku. Zamiast mocniejszego umiejscowienia w głębi ucha, słuchawki pozwalają na wygodne dopasowanie przetwornika do ucha wewnętrznego bez blokowania go. Oprócz komfortu, styl ten pozwala usłyszeć dźwięki otoczenia, jednocześnie zachowując jakość legendarną dźwięku, jakiej można oczekiwać od słuchawek B&O PLAY, twierdzi inżynier dźwięku Bang & Olufsen, Knud-Erik Lauridsen, który również dostroił oryginalną wersję słuchawek.

słuchawki B&O PLAY Earset

"Wyzwania, przed którymi stanęliśmy w obliczu akustyki, to te same wyzwania, przed którymi stoimy dziś - ergonomia. Chcieliśmy tak dopasować słuchawkę do kształtu ucha, aby końcówka znalazła się wewnątrz ucha oraz by obudowa była podtrzymywana przez zaczep. Ponieważ wkładka douszna nie "zamyka" kanału usznego, dźwięk jest postrzegany jako jaśniejszy oraz bardziej wyrazisty, umożliwiając jednocześnie usłyszenie elementów otoczenia. Jest to jeden z głównych powodów, dla których model ten jest preferowany przez muzyków i sportowców jeżdżących na rowerze", stwierdził Knud-Erik Lauridsen, i wspomina, że kąt konstrukcji oprawy został dostosowany do uzyskania optymalnego kąta dla wydajności dźwięku, z obudową głośnika lekko pochyloną w kierunku ucha, aby zapewnić lepsze brzmienie oraz zmniejszyć potencjalny wyciek dźwięku.

Akustyka nowych słuchawek została zbudowana w oparciu o 14,2 mm głośnik z magnesem neodymowym. Obudowa za głośnikiem wyposażona została w dwa wentyle akustyczne i port basowy, aby zoptymalizować brzmienie. Cyfrowe korektory wewnątrz mikroukładu Bluetooth są wykorzystywane do precyzyjnego dostrajania końcowego brzmienia, a grill na słuchawkach został zaprojektowany w oparciu o wzór otworów znany z Beoplay A1, gwarantując optymalne rozproszenie dźwięku.
Dzięki pięciogodzinnemu czasowi pracy na baterii, słuchawki Earset są doskonałym towarzyszem codziennych czynności. Zamontowany na przewodzie pilot sterowania z anodowanego aluminium, z trzema przyciskami i wbudowanym mikrofonem pozwala kontrolować muzykę, odbierać połączenia i aktywować Siri lub Google Assistant na smartfonie za pośrednictwem Bluetooth.

słuchawki B&O PLAY Earset

Cena i dostępność

Słuchawki Earset są dostępne w kolorze grafitowo - brązowym i białym. Cena detaliczna to 1.299 zł. Gdy nie są używane, słuchawki mogą być przechowywane w załączonym etui dla zapewnienia optymalnej ochrony przed zarysowaniem. Earset w kolorze grafitowo - brązowym jest już dostępny w sprzedaży na stronie www.beoplay.com/earset, sklepach Bang & Olufsen i u dealerów zewnętrznych. Kolor biały dostępny będzie od 1 czerwca.

Źródło: informacja prasowa Horn Distribution