hi-fi

POWRÓT JBL® TL260

news |

JBL wprowadza ponownie do sprzedaży zestaw głośnikowy TL260 — hi-endowy, limitowany model, który wykorzystuje wiele z najbardziej

JBL wprowadza ponownie do sprzedaży zestaw głośnikowy TL260 — hi-endowy, limitowany model, który wykorzystuje wiele z najbardziej zaawansowanych technologii firmy, oferując wyjątkową jakość dźwięku. Zestaw TL260 to jeden z serii produktów, które uświetniły obchodzoną w 2006 roku 60. rocznicę działalności firmy JBL, był on dostępny w ograniczonej liczbie egzemplarzy. Jednakże niesłabnąca popularność tego modelu i niekończące się zapytania klientów skłoniły firmę do wznowienia produkcji tych niezwykłych kolumn. Paul Bente, prezes firmy JBL, podkreślił: “JBL TL260 to następca legendarnego L250Ti, jednego z najwyżej cenionych zestawów głośnikowych, jakie stworzyliśmy. Łączy w sobie rozwiązania projektowe sprawdzone we wcześniejszych modelach z najnowszymi osiągnięciami firmy JBL w zakresie technologii wytwarzania przetworników i obudów, osiągając dzięki temu niezrównany poziom dokładności i realizmu odwzorowania dźwięku. Zadziwiająco wierna reprodukcja nagrań oferowana przez TL260 z pewnością przyprawi miłośników muzyki i audiofilów o dreszcz emocji, a przede wszystkim zapewni im urzekające, zniewalające przeżycia muzyczne.”
Kluczową innowacją zastosowaną w zestawie TL260 jest najnowszy przetwornik ultrawysokich częstotliwości, który rozszerza przekazywane pasmo do 40 kHz. Przetwornik, współpracujący ze specjalnie zaprojektowaną tubą, ma wykonaną z Mylaru® kopułkę o średnicy 19 mm zamontowaną bezpośrednio na cewce, oferując dzięki temu płynną, otwartą i precyzyjną reprodukcję wysokich częstotliwości, przy zachowaniu bardziej naturalnego wrażenia przestrzenności w szerszym obszarze słuchania.
Zestaw wyróżniają nie tylko jego możliwości, ale także wygląd — wysokie, zgrabne kolumny o eleganckich proporcjach, symetrycznie ścięte i nachylone, przypominają klasyczne kolumny głośnikowe JBL, takie jak model L250Ti, ale w nowoczesnym wcieleniu, z zachwycającym, lśniąco-czarnym wykończeniem.

INFO http://www.jbl.com.pl