hi-fi

Vincent SV-200 i SP-332

news |
Wzmacniacze - Vincent SV-200 i SP-332

W katalogu Vincenta pojawiły się dwa nowe urządzenia: integra SV-200 oraz stereofoniczna końcówka mocy SP-332.

Vincent SV-200 jest częścią tej samej serii wzorniczej, co SV-237MK i SV-700, ale jego przednia ścianka ma wymiary midi – jest o połowę węższa. W stopniu wejściowym wzmacniacza pracują tranzystory FET Toshiby, które w połączeniu z dwiema lampami 6N1 są odpowiedzialne za brzmienie przedwzmacniacza. Końcowym wzmocnieniem sygnału w stopniu wyjściowym zajmują się cztery tranzystory Toshiby pracujące w klasie AB. Transformator toroidalny w zasilaczu zapewnia wystarczającą ilość prądu. Aby sygnał był stabilny użyto kondensatorów Elcos o całkowitej pojemności 13,600 µF. Wzmacniacz ma moc 2× 25W przy 8 omach.Vincent SV-200 wyposażony jest w dwa wejścia analogowe i dwa cyfrowe – jedno optyczne i jedno koaksjalne. Do podłączenia urządzenia nagrywającego oraz końcówki mocy albo subwoofera służą odpowiednio wyjścia "Rec" i "Pre". Komfort obsługi zapewnia wysokiej jakości pilot zdalnego sterowania dopasowany wzorniczo do wzmacniacza.

Vincent SV-200 i SP-332

Vincent SP-332 to z kolei następca końcówki SP-331 i partner przedwzmacniacza SA-32. Elementem charakterystycznym widocznym już na pierwszy rzut oka są wskaźniki wychyłowe na przednim panelu. Kolor ich podświetlenia i status diody można zmieniać za pomocą przesuwanego przełącznika na tylnej ściance. Do wyboru mamy kolory: czerwony, niebieski, zielony i biały.

Wewnątrz urządzenia w stopniu wejściowym pracują dwie lampy 6N16 w trybie różnicowym push-pull. W stopniu wyjściowym zastosowano osiem dużych tranzystorów FET, które odpowiadają za końcowe wzmocnienie i generują 150W mocy przy ośmiu omach.

Vincent SV-200 i SP-332

Toroidalny transformator o mocy 500W w zasilaczu zapewnia wystarczającą ilość prądu. Do "buforowania" użyto kondensatorów Elcos o całkowitej pojemności 80,000 µF. Za stabilizację napięcia odpowiedzialne są lampy 6N15.

Końcówka mocy wyposażona jest w gniazda wejściowe symetryczne oraz niesymetryczne.

Oba urządzenia dostępne są w kolorze czarnym i srebrnym.

Źródło: informacja prasowa Audiosystem