hi-fi

TAGA Harmony Platinum v3

news |
Kolumny głośnikowe - TAGA Harmony Platinum v3

Polski producent kolumn głośnikowych i elektroniki audio wprowadza nową serię kolumn głośnikowych.

Seria Platinum jest jedną z najważniejszych w ofercie producenta, nic więc dziwnego, że jest wciąż rozwijana i udoskonalana. Najnowsze, trzecie już wcielenie tych kolumn musiało sprostać dużym oczekiwaniom rynkowym w kwestiach designu, staranności wykonania i przede wszystkim jakości dźwięku przy zachowaniu wciąż atrakcyjnego stosunku jakości do ceny. Przed zespołem projektowym zostały postawione bardzo wysokie wymagania stworzenia jeszcze lepszych kolumn od dwóch wcześniejszych edycji.Tym razem najwięcej wysiłku włożono w podniesienie jakości brzmienia, zaś w kwestii wzornictwa zmiany są relatywnie niewielkie, gdyż wiele elementów zapożyczono wprost z poprzednich modeli. Skupiono się głównie na intensywnych testach odsłuchowych i korektach dźwięku, gdyż muzyka i niosąca emocje, uczucia jest największą pasją teamu TAGA Harmony. Slogan reklamowy towarzyszący serii Platinum v.3 "Born in Europe – Crafted for the World" to bardzo poważne zobowiązanie i szefostwo firmy tak też go traktuje.

TAGA Harmony Platinum v3

O pracach projektowych nad nową wersją kolumn TAGA Harmony wiedzieliśmy na długo przed ich premierą, gdyż w prece te zaangażowany był nasz redakcyjny kolega Arkadiusz Ogrodnik, który nie tylko projektował zwrotnice, ale także osobiście stroił każdy model z tej serii kolumn. Aby uhonorować jego kunszt i podkreślić unikalny charakter tego projektu zwrotnice stworzone na potrzeby serii Platinum v.3 noszą nazwę "Zwrotnice Ogrodnika" (Ogrodnik Crossovers). Kolumny Platinum v.3 z nowymi zwrotnicami grają o klasę lepiej od swoich poprzedników, a jeśli chodzi o wygląd i jakość wykończenia, to stoją na bardzo wysokim poziomie. Starannie wyselekcjonowane, wysokiej jakości wykończenia winylowe – Black, Modern, Wenge, Oak Walnuts – są przyjemne w dotyku, bardzo trwałe, eleganckie, imitują strukturę naturalnego drewna.

TAGA Harmony Platinum v3

Wszystkie modele są wyposażone w magnetycznie mocowane maskownice, co zapewnia elegancki wygląd przedniego panelu kolumn, jak również przyczyniają się do obniżenia zniekształceń, gdy maskownice są zdjęte.

TAGA Harmony Platinum v3

W ramach serii TAGA Harmony Platinum v.3 dostępne są modele:
  • Platinum B-40 v.3 – 1.699 zł para
  • Platinum F-100 v.3 – 3.899 zł para
  • Platinum F-120 v.3 – 4.599 zł para

Źródło: informacja prasowa Polpak Poland