hi-fi

Davone Twist

news |
Kolumny podłogowe - Davone Twist

Dziś w sklepach na całym świecie ma miejsce premiera nowych kolumn podłogowych Davone Twist.

Firma Davone produkuje swoje kolumny o 2007 roku i zarówno produkcja jak i biuro projektowe umiejscowione są w Danii. Dzięki wysokiej klasy rzemiosłu i dążeniu do doskonałości Davone szybko stało się synonimem elegancji i prostoty. Czerpiąc to co najlepsze z duńskich tradycji, Davone oferuje siedem wyjątkowych modeli kolumn. Za każdym z nich stoi ta sama filozofia. Cała firma to dziecko Paula Schenkela, inżyniera aeronautyki, ze stopniem magistra fizyki.
Paul posiada duże doświadczenie w dziedzinie akustyki, oraz pasję do architektury i designu połowy XX wieku.Dzięki swojemu niepowtarzalnemu połączeniu dźwięku i designu, Davone jest pionierem w high-endowym audio.
Ta elegancka kolumna swoją nazwę zawdzięcza wygiętym bocznym panelom. Została ona wyposażona w nowe dla produktów Davone zwrotnice oraz przetworniki o wysokiej rozdzielczości, oznaczone symbolem HR (High Resolution). Twist łączy w sobie wysoką jakość wykonania, unikatowy wygląd, oraz wyjątkowe brzmienie. To wszystko w cenie 3.300 euro za parę.

Davone Twist

Główne cechy Twista:

  • Zwrotnica Linkwitz-Riley 24dB/oct dla poprawy przestrzeni oraz zwiększenia mocy głośnika wysokotonowego
  • Siedmiocalowy głośnik niskotonowy ze specjalnego splotu włókien, oraz głośnik wysokotonowy z anodyzowanego aluminium.
  • Twist Select - wersja z tkaniną do wyboru klienta. Standardowo wyposażony w tkaninę Kvadrat serii Metric.
  • Skręcone panele boczne dla zwiększonej sztywności obudowy.

Davone Twist

Podstawa idealnego brzmienia

"Uwzględnienie parametrów pomieszczenia przy projektowaniu kolumny jest niezwykle trudne. Głównie dlatego, że wymaga to idealnego pomieszczenia, aby teoria mogła przejść w praktykę. Nasz pokój odsłuchowy nie jest idealny, ale specjalnie dla rozwoju zwrotnicy HR, przebudowaliśmy go zmieniając układ ścian i absorberów. Ten wysiłek się opłacił. Poprawa parametrów pomieszczenia umożliwiła zmiany w zwrotnicy, która daje czystą i otwartą średnicę wolną od agresji. Dla mnie to jeden z filarów idealnego brzmienia i jestem dumny, że mogę zaprezentować to rozwiązanie wraz z Twistem." - Paul Schenkel.

Davone Twist

Inny niż wszystkie

Moim głównym celem było stworzenie godnego następcy dla modelu Riva, i pierwsze projekty faktycznie wykazywały mocne podobieństwo. Przy pozytywnej reakcji dystrybutorów, mogłem na tym poprzestać. Ale, jak zawsze z resztą, nie jestem w pełni zadowolony, gdy nie stworzę czegoś nowego. Większość marek projektuje wewnątrz wąskiego pasma możliwości, sądzę że robią to, aby nie zawieść swoich wiernych klientów. Dotychczasowi klienci Davone byliby zawiedzeni właśnie wtedy, gdybyśmy postępowali w taki sam sposób. Czuję się wręcz zobowiązany do korzystania z mojej wolności jako projektanta, a nie uciekania się do powielania tych samych schematów. Kilka miesięcy później, narodził się Twist. Idealny przykład kolumny, innej niż wszystkie." - Paul Schenkel.

Davone Twist

Taki jak chcesz

"Podczas pracy nad prototypem Twista bez maskownicy, zauważyłem jak dobrze wyglądał on z odsłoniętymi przetwornikami. Zazwyczaj zakrywam przetworniki w swoich kolumnach, bo nie chcę, żeby wyglądały "technicznie". Ale Twist był czymś zupełnie innym. Pomyślałem, że mógłbym użyć zwykłego materiału używanego w przemyśle meblarskim. Dzięki temu, że materiał nie musi dobrze przepuszczać dźwięku, mamy praktycznie nieograniczone możliwości jego wyboru. Możesz dopasować go do swojej sofy, jeśli chcesz..." - Paul Schenkel.

Kolumny w zależności od opcji wykończenia zostały wycenione na 3.300 euro (Twist Classic) i 3.700 euro (Twist Select). W przypadku tej ostatniej klienci mogą wybrać spośród palety materiałów Kvadrat Metric, lub przysłać swój własny.

Źródło: informacja prasowa Galeria Audio