s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

kino domowe

Nowe modele TV od Samsung Electronics

news |
niezdefiniowano - Nowe modele TV od Samsung Electronics

Co nowego zaprezentował Samsung w segmencie telewizorów w modelach na rok 2018...

Oferta koreańskiego giganta na rok 2018 w dziedzinie telewizorów i soundbarów przedstawia się imponująco. Wprawdzie rewolucji w jakości wyświetlanego obrazu nie ma – podobnie jak u innych producentów TV – gdyż w tej kwestii niewiele już można zrobić lepiej, więc uwagę skupiono na innych aspektach, jak design, funkcjonalność, dedykowane aplikacje i inne drobne aczkolwiek istotne detale.

Na szczycie tegorocznych modeli Samsung jest flagowiec QLED Q9F, w którym zaimplementowano wszelkie nowinki technologiczne. Ten telewizor powinien sprostać oczekiwaniom najbardziej wymagających widzów zarówno pod względem jakości obrazu, łatwości obsługi, jak i designu.
Telewizory z tej serii wyposażone są w wysokiej jakości matryce QLED o rozdzielczości 4K w technologii Quantum Dot. Flagowy model Q9 dysponuje bezpośrednim podświetleniem matrycy z wielostrefowym wygaszaniem (zamiast podświetlania krawędziowego stosowane w starszych modelach), co przekłada się na jeszcze lepszy kontrast i głębszą czerń. Do tego dochodzi nowa technologia antyrefleksyjna Ultra Black Elite pochłaniająca w znacznej mierze światło z zewnątrz, co eliminuje odbicia, więc kolory są żywe, a czerń głęboka. W kwestii jakości obrazu warto jeszcze wspomnieć o technologii HDR w którą wyposażono te telewizory.
Nowe modele TV od Samsung Electronics
Jeśli chodzi o detale, które mają odróżnić TV Samsung od telewizorów innych producentów to ograniczenie do minimum okablowania.
Już od kilku lat Samsung stosuje własne rozwiązanie w tej dziedzinie, a mianowicie zewnętrzny moduł tzw. One Connect zawierający niezbędne złącza i elektronikę, który łączymy z TV tylko jednym kabelkiem, a wszelkie urządzenia peryferyjne podłączamy bezpośrednio do One Connecta, który może znajdować się nawet w sporej odległości od telewizora. Dzięki temu telewizor wiszący na ścianie prezentował się elegancko bez plątaniny kabli, aczkolwiek problemem był kabel zasilający. W tym roku zrobiono kolejny krok naprzód w eliminowaniu kabli i poradzono sobie nawet z zasilaniem. Wraz z serią QLED TV na 2018 rok Samsung wprowadził One Invisible Connection – jeden przewód, którym płyną do telewizora dane o obrazie i dźwięku oraz zasilanie. To pierwsze tego typu rozwiązanie, które pojawiło się w telewizorach. Standardowo przewód ma 5 metrów długości, ale opcjonalne można będzie kupić także wersję o długości 15 metrów, co daje swobodę aranżacji domowego wnętrza.
Nowe modele TV od Samsung Electronics
Kolejną nowością na która warto zwrócić uwagę jest tryb Ambient Mode. Co to takiego? Jest to niejako rozwinięcie idei "zlikwidowania" czarnej płaszczyzny ekranu podczas, gdy TV jest wyłączony, co uczyniono w przypadku modelu The Frame – na ekranie, gdy nie korzystamy z telewizora, wyświetlany jest statyczny obraz z dziełem np. jednego z mistrzów malarstwa. W przypadku trybu Ambient Mode na ekranie może pojawić się dowolny obraz np. nasze zdjęcia, prognoza pogody, godziny, wiadomości, lub animacje, 
choć najlepszy efekt według producenta możemy uzyskać wyświetlając... ścianę za telewizorem – uzyskujemy wówczas efekt przezroczystości ekranu, gdzie nasz telewizor niczym kameleon wtapia się w otoczenie. To pomysłowe i efektowne rozwiązanie, które wymaga wykonania zdjęcia ściany w bezpośrednim otoczeniu TV (najlepiej gdy jest ona efektowna – posiada kolorową tapetę itp.), a potem za pośrednictwem aplikacji przesłać zdjęcia do naszego telewizora.
Nowe modele TV od Samsung Electronics
Ponadto w najnowszych telewizorach Samsung zastosowano inteligentne rozwiązania zapewniające jeszcze wygodniejszy sposób konfiguracji czy zmiany ustawień. Dzięki nowej aplikacji SmartThings obsługa telewizora nigdy nie była tak intuicyjna, szybka i wygodna. Ponadto w wyższych modelach wprowadzono nowego pilota Smart Control.
Najnowsze TV Samsung sukcesywnie będą wchodziły do sprzedaży w najbliższych dniach, a zachętę dla potencjalnych nabywców najwyższych modeli jest tzw. Smart Pack 2018, dzięki któremu widzowie na start będą mogli zyskać bezpłatny dostęp do 4 z 7 popularnych serwisów VoD: HBO GO (na 3 miesiące), IPLA (na 6 miesięcy), FilmBox Live (na 6 miesięcy), player+ (na 6 miesięcy), VoD Onet (na 6 miesięcy), Showmax (na 6 miesięcy) oraz ELEVEN SPORTS (na 6 miesięcy).