s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

kino domowe

Nowe modele TV od LG Electronics

news |
niezdefiniowano - Nowe modele TV od LG Electronics

Co nowego zaproponowała firma LG w segmencie telewizorów na rok 2018...

Przyzwyczailiśmy się, że wiosną najwięksi producenci elektroniki, w tym telewizorów, prezentują swoje najnowsze modele, które niebawem trafią do sprzedaży. Jesteśmy już po specjalnym pokazie zorganizowanym przez LG Electronics, a przed nami prezentacja Samsung Electronics.

W zasadzie najwyższe modele telewizorów wyprzedziły już swoją epokę pod względem jakości wyświetlanego obrazu. Standardem jest bowiem rozdzielczość 4K i wydaje się, że obecnie skok w 8K nie ma większego sensu, gdyż twórcy filmów, a zwłaszcza nadawcy i tak zostali daleko w tyle jeśli chodzi o ofertę materiałów filmowych oferowanych w 4K. Dlatego producenci telewizorów gorączkowo poszukują innych atrakcji mających skłonić potencjalnych klientów do podjęcia decyzji zakupowych najnowszych modeli.
Nowe modele TV od LG Electronics
Pomysłem koreańskiego producenta LG Electronics jest zastosowanie sztucznej inteligencji mającej być największą atrakcją w najnowszych modelach telewizorów na rok 2018. I właśnie na sztuczną inteligencję i związane z tym zalety w funkcjonalności nowych telewizorów LG położony był największy nacisk podczas konferencji prasowej, która odbyła się 10 kwietnia w Warszawie.
Trzeba przyznać, że prezentacja wypadła przekonująco, a głównym argumentem przemawiającym za takim rozwiązaniem była przedstawiona nam typowa polska rodzinka – tatuś, mamusia i kilkoro maluchów – w domu której na kilkanaście dni zagościł najnowszy model telewizora LG wyposażony w funkcję ThinQ AI, czyli sztucznej inteligencji. Obejrzeliśmy film pokazujący reakcję członków rodziny na to cudeńko techniczne zwracając uwagę na fakt, iż mówienie do pilota jest naturalną czynnością zwłaszcza dla dzieci, które oczywiście natychmiast pokochały taką formę komunikacji z TV. Ale wiemy przecież, że to czas pokaże czy tego typu rozwiązanie zyska powszechną aprobatę użytkowników i stanie się standardem, czy też szybko o nim zapomnimy, jak było w przypadku rewolucji 3D promowanej jeszcze kilka lat temu jako jedyny słuszny kierunek rozwoju telewizorów. Ale nie uprzedzajmy wypadków.
Nowe modele TV od LG Electronics
Fakty są takie, że najnowsze modele LG OLED TV oraz LG Super UHD TV 2018 zostały wyposażone w funkcje ThinQ AI, które przetwarzają ludzką mowę i co ważne uczą się i zapamiętują preferencje użytkowników. Ukłony dla LG należą się za fakt, iż język polski został potraktowany jako jeden z najważniejszych na świecie, gdyż znalazł się w gronie zaledwie dziesięciu, które zaimplementowano w globalnej platformie sztucznej inteligencji – LG ThinQ AI. Dzięki temu możemy wydawać polecenia naszemu TV w naszym ojczystym języku.
Wśród nowych modeli zaprezentowanych podczas tegorocznej konferencji oczywiście najwyżej pozycjonowane są modele OLED, co do wysokiej jakości obrazu generowanego przez nie, raczej nikt nie ma wątpliwości. W modelach na rok 2018 poza ThinQ AI większej rewolucji nie ma, nie licząc oczywiście wydajniejszego procesora i wynikającej z tego poprawy w niektórych aspektach jakości wyświetlanego obrazu.
Nowe modele TV od LG Electronics
W serii tańszych telewizorów, a więc LG Super UHD pojawiły się modele z pełnym podświetleniem matrycy z lokalnym wygaszaniem (Full Array Dimming). W przeciwieństwie do podświetlania krawędziowego LED uzyskano głębszą czerń i tym samym lepszy kontrast. Jest to wyraźny postęp w jakości obrazu, ale co ważne, nie jest to już rozwiązanie dużo droższe dla kieszeni kupującego.
Generalnie oferta LG Electronics w segmencie telewizorów na rok 2018 wygląda interesująco, więc warto przyjrzeć się poszczególnym modelom bliżej. Ciekawi też jesteśmy czy pomysł zastosowania sztucznej inteligencji chwyci, czy podzieli los innych wprowadzanych szumnie na rynek rozwiązań. Będziemy mieć rękę na pulsie.