hi-fi

Accuphase AD-50 i DAC-50

news |
Accuphase AD-50 i DAC-50

Accuphase wprowadza do oferty opcjonalne karty przedwzmacniacza gramofonowego AD-50 i przetwornika cyfrowo-analogowego DAC-50.

Wraz z domknięciem oferty o najnowsze wzmacniacze zintegrowane i przedwzmacniacze liniowe, firma Accuphase proponuje dwa istotne elementy uzupełniające w postaci opcjonalnych kart przedwzmacniacza gramofonowego AD-50 i przetwornika cyfrowo-analogowego DAC-50, które pozwalają rozszerzyć funkcjonalność posiadanego (przed)wzmacniacza tak, aby początkujący miłośnik winylu lub adept cyfryzacji muzyki dokonał upgrade'u w swoim systemie bez konieczności inwestycji kolejnej znacznej sumy w pełnowymiarowy sprzęt.Karta phono AD-50 działa z wkładkami MC i MM, a tryb pracy można wybrać za pomocą przełącznika na przednim panelu danego urządzenia Accuphase. Doboru impedancji dla wkładki MC oraz uruchomienia filtru subsonicznego dokonujemy za pomocą zworek na samej karcie. Producent gwarantuje bardzo wysoki odstęp sygnału od szumu w paśmie słyszalnym: 86 dB dla trybu MM oraz 84 dB dla MC oraz działanie filtru subsonicznego od 25 Hz, z nachyleniem 12 dB na oktawę.

Accuphase AD-50

Moduł DAC-50 umożliwia natomiast podłączenie źródeł cyfrowych za pomocą następujących wejść: komputerowego USB typu B, które akceptuje sygnał do 11,2896 MHz DSD i 32 bit / 384 kHz PCM, optycznego 24-bit/96kHz oraz koaksjalnego 24-bit/192kHz. Karta z przetwornikiem dysponuje firmowymi układami typu MDS, w podwójnej konfiguracji symetrycznej na kanał, zbudowanym na kościach Asahi Kasei AK4490EQ. DAC-50 automatycznie wykrywa aktywne wejście i pokazuje parametry próbkowania na wyświetlaczu urządzenia, w którym jest zamontowany.

Accuphase DAC-50

Kartę Accuphase AD-50 wyceniono na 4.490 zł, a Accuphase DAC-50 na 4.990 zł.

Źródło: informacja prasowa Nautilus Dystrybucja