hi-fi

NOWOŚCI MAGNATA

news |

Nowa seria urządzeń Magnat 800O, zintegrowany wzmacniacz stereo i odtwarzacz Super Audio CD, zostały zaprojektowane i opracowane

Nowa seria urządzeń Magnat 800O, zintegrowany wzmacniacz stereo i odtwarzacz Super Audio CD, zostały zaprojektowane i opracowane w Niemczech przez doświadczonych specjalistów. Efektem ich starań jest dokładnie przemyślana koncepcja techniczna i implementacja technologii produkcyjnych wykorzystujących materiały i elementy najwyższej jakości. Wspólnymi cechami obu urządzeń są: solidna, eliminująca rezonans budowa mechaniczna i zastosowanie lamp próżniowych we wszystkich układach rozstrzygających o jakości dźwięku.

Zintegrowany wzmacniacz MA 800 posiada oddzielne stopnie wejściowe phono MC i MM, dwukanałowy lampowy stopień wstępny i stopnie końcowe wykorzystujące dyskretne układy tranzystorowe. Przełączanie wejść jest realizowane przez precyzyjne przekaźniki hermetyczne zainstalowane bezpośrednio za złoconymi przyłączami CINCH. Wyrafinowany stopień PHONO jest dziełem uznanego specjalisty od układów analogowych Waltera Fuchsa. Posiada on dwa oddzielne wejścia, jedno dla sygnału z wkładek gramofonowych z adapterem elektromagnetycznym (MM) i drugie dla sygnału z wkładek gramofonowych z adapterem magnetoelektrycznym (MC). Oznacza to, że do wzmacniacza jednocześnie mogą być przyłączone dwie różne wkładki, a ich wyboru dokonuje się przy pomocy pilota. W przedwzmacniaczu PHONO zastosowano audiofilskie, niskoszumowe wzmacniacze operacyjne i elementy bierne o ścisłych tolerancjach. Stopień PHONO jest obsługiwany przez umieszczony w bezpośredniej bliskości oddzielny zasilacz sieciowy. To niezwykłe rozwiązanie charakteryzuje się znakomitym odstępem międzykanałowym i bardzo wysokim stosunkiem sygnału do szumu. Wybrane źródło sygnału jest wskazywane przez umieszczony na panelu czołowym minimalistyczny wyświetlacz z matrycą punktową. Jasność wyświetlacza można regulować w zakresie trzech stopni. Możliwe jest także całkowite wyłączenie wyświetlacza. Sercem MA 800 jest lampowy stopień wstępny, który wzmacnia wybrany sygnał. Każdy kanał wykorzystuje jedną lampę ECC82 (12AU7) - lampy produkcji rosyjskiej. Przed montażem lampy są wygrzewane przez 60 godzin i następnie selekcjonowane parami. Podwójna trioda pracuje w układzie SRPP, dzięki czemu działa skrajnie liniowo i z najniższym możliwym poziomem zniekształceń. Zasilanie prądem odbywa się przez oddzielny zasilacz sieciowy. Cena 5.499 zł (promocyjna!).
MCD 850 jest odtwarzaczem CD z napędem Super Audio, lampowym stopniem wyjściowym i wyrafinowanym układem zasilania prądem. Odtwarzacz dostosowany pod względem wyglądu zewnętrznego wzmacniacza MA 800 także jest wyposażony w najwyższej klasy elementy mechaniczne i elektroniczne. Elegancki panel czołowy imponuje przejrzystością. Elementy obsługowe, wyświetlacz i szuflada CD/SACD rozmieszczone są w sposób nie tylko spełniający najwyższe wymagania estetyczne, lecz także umożliwiający łatwą, intuicyjną obsługę. 16-pozycyjny wyświetlacz alfanumeryczny udostępnia użytkownikowi wszystkie potrzebne informacje. Podobnie jak w MA 800 jasność wyświetlacza nastawia się w zakresie trzech stopni, a można także wyłączyć wyświetlacz.
Konstrukcja techniczna jest całkowicie podporządkowana punktowi widzenia audiofila. Cała sekcja audio, włącznie z zasilaczem, znajduje się na jednej karcie. Na drugiej, oddzielnej karcie umieszczono zasilacz napędu i mikrokontrolera. Dzięki temu wykluczono negatywne wzajemne oddziaływanie wrażliwych przetworników cyfrowo-analogowych i stopni wzmacniania.
Jako napęd zastosowano mechanizm z laserem Sanyo. Dla ochrony przed wpływami zewnętrznymi jest on przykryty metalową osłoną. Stabilność i niewrażliwość napędu na drgania są znakomite.
Generowany strumień danych jest przetwarzany przez przetwornik cyfrowo-analogowy Burr-Brown najnowszej generacji na sygnały analogowe. Pełny zakres dynami SACG pozostaje zachowany. Dwukanałowy (dual mono) stopień filtrowania jest wyposażony w niskoszumowe wzmacniacze operacyjne i gwarantuje szeroką, liniową charakterystykę częstotliwości daleko powyżej 40 kHz. Cena 4.999 zł (promocyjna!)Do wyposażenia wzmacniacza i odtwarzacza należy elegancki pilot zdalnego sterowania umożliwiający sterowanie wszystkimi funkcjami MA 800 i MCD 850 z miejsca słuchacza. Pilot jest wykonany całkowicie z aluminium i zapewnia szczególny komfort obsługi. Ten sam pilot obsługuje także funkcje regulacji głośności (Volume) i wyciszania (Mute) lampowego wzmacniacza zintegrowanego Magnat RV 1.

INFO http://www.www.elcoexim.com.pl