hi-fi

Opera Loudspeakers w dystybucji E.I.C.

news |
Opera Loudspeakers w dystybucji E.I.C.

Począwszy od marca br. dystrybutorem produktów firmy Opera Loudspeakers na terenie Polski jest firma E.I.C. Sp. z o.o.

Firma Opera Loudspeakers oficjalnie powstała w 1989 roku, ale jej korzenie sięgają do roku 1980 kiedy to doszło do niezwykłej, ale bardzo owocnej synergii między dwoma kulturami włoską i angielską za sprawą dwóch audiofilów pochodzących właśnie z tych krajów. Postanowili połączyć swoje siły stworzyć produkty audio będące wypadkową własnych odmiennych doświadczeń i upodobań. Takie podejście sprawdziło się w praktyce, a pierwszą konstrukcją, która była owocem tej współpracy były kolumny Caruso nazwane w hołdzie legendarnemu głosowi opery lirycznej. Caruso był prekursorem całej serii bardzo udanych i entuzjastycznie przyjętych przez rynek kolumn: Callas, Operette i Divina.Kolumny Opera perfekcyjnie łączą tradycyjne włoskie rzemiosło z najbardziej zaawansowaną technologią. Wszystkie tworzone są zgodnie ze sprawdzoną filozofią projektowania mówiącej o stosowaniu do budowy kolumn najwyższej jakości materiałów i przestrzeganiem zasad akustyki.

Opera Loudspeakers w dystybucji E.I.C.

W skład oferty wchodzą aktualnie dwie linie kolumn: Classica i Callas. Przetworniki akustyczne stosowane w kolumnach z tych dwóch serii wytwarzane są zgodnie ze specyfikacją producenta przez renomowanych skandynawskich specjalistów: Seas i Scanspeak.

Linia Classica zawiera: cztery modele podłogowe, jedną konstrukcję podstawkową i głośnik centralny. W zaawansowanej linii Callas znajdziemy dwa model podłogowe i kolumnę podstawową.

Źródło: informacja prasowa E.I.C.