s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

kino domowe

Nowości od Samsunga na 2018 rok

news |
niezdefiniowano - Nowości od Samsunga na 2018 rok

Podczas imprezy First Look w Nowym Jorku Samsung zaprezentował nowe telewizory i sprzęt audio, które trafią rynek w tym roku.

Podczas imprezy First Look w Nowym Jorku Samsung Electronics ujawnił szczegóły dotyczące nowej oferty telewizorów i sprzętu audio, które trafią na rynek w tym roku. Dowiedzieliśmy się więcej na temat flagowych QLED TV, a także rozszerzonej linii telewizorów UHD, Premium UHD i modeli z dużą przekątną ekranu. Dzięki połączeniu przełomowych elementów konstrukcyjnych, wysokiej jakości obrazu i intuicyjnych funkcji Smart TV teraz już nic nie odciągnie uwagi widzów od ekranu. Wśród nowych rozwiązań znajdziemy m.in. technologię Direct Full Array, Bixby oraz Ambient Mode (Tryb Ambient).

"Oferta produktów na 2018 rok to bez wątpienia najbardziej wyszukane i innowacyjne rozwiązania, jakie zaproponowaliśmy do tej pory. Urządzenia zostały stworzone z myślą o wymaganiach współczesnych użytkowników, którzy ogromną wagę przywiązują do wyglądu domowych przestrzeni – powiedział Jonghee Han, President of Visual Display Business w Samsung Electronics. "Widzowie zyskują swobodę i sami decydują o miejscu i roli telewizora w pomieszczeniu".
Dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań widzowie będą mieli wpływ nie tylko na to, jak telewizor prezentuje się w salonie, ale zdecydują także o tym, jak chcą korzystać z ulubionych treści i wchodzić w interakcje z urządzeniami.
Nowości od Samsunga na 2018 rok

Ambient Mode

Ambient Mode (Tryb Ambient) sprawi, że największy ekran w domu będzie pełnić rolę osobistego centrum informacji, także wtedy, gdy będzie "wyłączony" – odtworzy muzykę, wyświetli prognozę pogody, informacje o natężeniu ruchu ulicznego czy najnowsze doniesienia z kraju i ze świata. Jeśli telewizor zamontowany jest na ścianie tryb Ambient pomoże "wtopić" ekran w przestrzeń – wyświetli wzór, który znajduje się na powierzchni za telewizorem. W ten sposób uzyskamy efekt niemal przezroczystego ekranu, który idealnie harmonizuje z wnętrzem.

One Invisible Connection, czyli tylko jeden przewód

Nowy One Invisible Connection to jeden cienki przewód, który jednocześnie dostarcza do telewizora prąd i dane AV. Dzięki niemu widzowie zyskają więcej swobody w zakresie instalacji telewizora, który teraz nie musi być umieszczony bezpośrednio przy źródle zasilania czy danych. Dostępne będą różne wersje kabla, o długości nawet do 15 metrów.

Telewizor bardziej inteligentny

Zastosowane w serii QLED TV inteligentne rozwiązania zapewniają nowy sposób zmiany ustawień telewizora czy wyszukiwania treści. Dzięki wykorzystaniu nowej aplikacji SmartThings znacząco można będzie ograniczyć czas konfiguracji nowego telewizora. Nowy Universal Guide, czyli asystent programów, zintegruje treści od dostawcy telewizji kablowej, VOD i usług transmisji strumieniowej w ramach jednego menu. Z kolei funkcja inteligentnego asystenta Bixby pozwoli za pomocą komend głosowych uruchomić ulubione programy i kontrolować kompatybilne urządzenia.

Technologia Direct Full Array

Telewizory QLED TV Q8F i Q9F wyposażone będą w nową technologię Direct Full Array (DFA), która odpowiada za idealny kontrast. Wykorzystuje ona panel z podświetleniem strefowym, który automatycznie dopasowuje się do treści, aby zapewnić głęboką czerń i czystą biel.
Nowości od Samsunga na 2018 rok

Produkty Audio

W tym roku do oferty sprzętu audio dołączą cztery nowe produkty, które dostarczą niepowtarzalnych i dopasowanych do preferencji użytkowników wrażeń:
  • HW-N950: wykorzystując głośniki skierowane do góry, do przodu i nowe boczne ten soundbar z technologią Dolby Atmos zapewni wspaniałe doznania odtwarzane w dynamicznym formacie dźwięku przestrzennego 7.1.4.
  • HW-N650: został zaprojekowany także z myślą o fanach gier na dużym ekranie. Wykorzystuje technologię Acoustic Beam, która przeniesie użytkowników w centrum akcji.
  • HW-NW700: wykorzystuje system mocowania ściennego, dzięki któremu idealnie prezentuje się w duecie z telewizorem QLED TV.
  • VL550: oferuje unikatowy metalowy kontroler, który można umieścić na każdej metalicznej powierzchni, aby sterować muzyką za pomocą głosu.

Nowości od Samsunga na 2018 rok

Szczegółowe informacje o telewizorach Samsung na 2018 rok

Linia telewizorów Samsung na 2018 rok to 9 serii w segmentach QLED TV, Premium UHD, UHD i urządzeń z dużą przekątną ekranu. Produkty zróżnicowane są pod względem wielkości i dostępne w wersjach z płaskim i zakrzywionym ekranem.
  • Telewizory QLED TV: tegoroczne modele QLED TV to Q9F (65", 75", 88"), Q8F (55", 65", 75"), Q7C (55", 65"), Q7F (55", 65", 75") oraz Q6F (49", 55", 65", 75", 82"). W telewizorach z tej serii ulepszono m.in. kolor i kontrast. Urządzenia są zgodne ze standardem HDR10+, posiadają tryb Ambient oraz ulepszenia w zakresie Smart TV. Wykorzystują jeden pilot Smart Control oraz One Invisible Connection.
  • Premium UHD: modele telewizorów w linii Premium UHD 2018 to NU8500 i NU8000. Wśród funkcji znajdziemy technologię Dynamic Crystal Color, zgodność ze standardem HDR10+, Clean Cable Solution i ulepszenia w zakresie Smart TV. Urządzenia dostępne będą z jednym pilotem Smart Control.
  • UHD: modele UHD na rok 2018 to NU7100 (40", 43", 50", 55", 65", 75") i NU7300 (55", 65"). Te telewizory oferują certyfikowaną rozdzieleczość 4K UHD, możliwość wyświetlania obrazu HDR, Clean Cable Solution. Wyróżniają się smukłą, płaską konstrukcją i ulepszeniami w zakresie Smart TV.

Linia telewizorów i urządzeń audio Samsung na ten rok trafi do sprzedaży od marca 2018 r.
Źródło: informacja prasowa Samsung