hi-fi

Heed Abacus

news |
Heed Abacus

Węgierski producent elektroniki wprowadza do oferty przetwornik DAC Heed Abacus tworzący z integrą Elixir idealny duet.

Kilka miesięcy po premierze bardzo udanego, niedrogiego i nowoczesnego wzmacniacza zintegrowanego Elixir, Węgrzy wprowadzają partnerujący mu DAC o sprytnej nazwie Abacus. W języku angielskim słowo to oznacza liczydło, które – jak tłumaczą konstruktorzy – było jednym z podstawowych, prostych i skutecznych narzędzi znanych ludzkości.Podobną uniwersalnością ma się wykazać cyfrowe liczydełko Heeda. Niezależnie od tego, co do niego podepniemy (transport płyt, komputer) i jaki sygnał dostarczymy (z gęstymi formatami PCM i DSD włącznie), wynikiem operacji obliczeniowych ma być znany z pozostałych klocków Heeda naturalny, przyjazny dla ucha dźwięk.

Abacus wyposażony jest w pięć wejść cyfrowych: po jednym koaksjalnym i BNC, dwa optyczne oraz jedno asynchroniczne USB. Jest także wolne miejsce na opcjonalną kartę z dodatkowym wejściem. USB obsługuje sygnały PCM do 32bit/384kHz oraz DSD128, a pozostałe – PCM 24/192. Układy dokonujące obliczeń kontrolowane są przez kwarcowe zegary z dedykowanymi zasilaczami liniowymi dostarczającymi w sposób ciągły stabilizowany prąd.

Sekcja cyfrowa jest całkowicie odseparowana od analogowej, a w buforach wyjściowych zastosowano elementy dyskretne. Heed Abacus wzornictwem i rozmiarami jest perfekcyjnie dopasowany do partnerującego mu wzmacniacza Elixir, a jego cena wynosi 4.990zł.

Źródło: informacja prasowa Nautilus Dystrybucja