hi-fi

Monitor Audio Studio

news |
Monitor Audio Studio

Firma Monitor Audio wprowadza na rynek nowe kolumny głośnikowe Studio, które zapewniają znakomity dźwięk płynący z pięknie zaprojektowej obudowy.

Zespół projektowy Monitor Audio otrzymał zadanie zaprojektowania wysokiej jakości głośników o dużej mocy, ale jednocześnie eleganckich, zdobiącego każde wnętrze. W rezultacie otrzymaliśmy nowy model Studio, który zapewnia dźwięk znakomitej jakości, płynący z pięknie zaprojektowej obudowy. Dzięki smukłej sylwetce, wyjątkowym cechom projektu oraz wykorzystaniu technologii z serii Platinum II, nowe zestawy Studio mają wszystko po to, aby stać się wzorem dla konkurencji.

Studio - design tkwi w szczegółach

Dzięki wyeliminowaniu maskownicy, dźwięk płynący z głośnika jest czysty i prawdziwy, a sam głośnik staje się przyciągającym uwagę, centralnym punktem pomieszczenia. Dwie membrany RDT II o barwie metalicznego srebra zapewniają optymalne, najwyższej klasy brzmienie, co z pewnością zachwyci każdego audiofila. Pokrywa głośnika wysokotonowego, której projekt nawiązuje do plastra miodu, nadaje nowoczesnego charakteru jego formie, a metalowe logo wykonane umieszczone u podstawy obudowy jest stylowym domknięciem projektu.Model Studio to kolumny głośnikowe najwyższej klasy, oferujące dźwięk najwyższej jakości płynący z zadziwiająco kompaktowej obudowy. Kształt obudowy oraz układ przetworników został zaprojektowany z zamiarem dostarczenia możliwie najwierniejszej reprodukcji zarejestrowanego sygnału.

Monitor Audio Studio

Ręcznie budowany model Studio dostępny jest w kolorze czarnej, białej lub szarej satyny, co sprawia, że jest wspaniałym dodatkiem do każdego pomieszczenia. Aby zapewnić najwyższą jakość działania, dostępna jest również, dopasowana stylistycznie i dźwiękowo, podstawka podłogowa.

Studio - Konstrukcja przetwornika

Smukła, zgrabna obudowa dostrojona jest za pomocą dwóch portów HiVe II umieszczonych z tyłu – na górze i dole obudowy. Takie umiejscowienie powoduje, że ciśnienie wewnątrz obudowy jest rozłożone symetrycznie. Duża powierzchnia portu zapobiega turbulencjom i wywołanym przez nie szumom, co zazwyczaj stanowi problem w małych obudowach. Dzięki technologii HiVe II, powietrze przepływa znacznie szybciej niż w konwencjonalnych portach, co daje szybki, mocny bas połączony ze znakomitym przenoszeniem transjentów. W celu zachowania, jak najlepszej integralności sygnału, wykorzystaliśmy wysokiej klasy kondensatory polipropylenowe oraz cewki powietrzne, a także rdzeniowe. Tor elektryczny zakończony jest parą precyzyjnie wykonanych terminali głośnikowych, opracowanych dla serii Platinum II. Są one powlekane rodem, co zapewnia niską rezystancję styku i zapobiega jego utlenianiu się. Aby głośniki pracowały w jak najlepszych warunkach, są od przodu przyciśnięte sztywną, odlaną z aluminium przegrodą. Struktura mechaniczna kolumn jest dodatkowo wzmocniona długimi trzpieniami, tj. technologią Monitor Audio "bolt-through", w której mocowanie przetwornika wykonane jest pojedynczym prętem przykręconym do tylnej części obudowy.

Monitor Audio Studio

W modelu Studio wykorzystano dwa przetworniki nisko-średniotonowe o średnicy 100 mm każdy: takie same, które znajdują się w naszym sztandarowym modelu Platinum PL500 II. Dla serii Studio zostały jednak zmodyfikowane tak, by zapewniały odpowiednie brzmienie zarówno basów, jak i dźwięków średniotonowych. Membrany RDT II, również wykorzystane w modelu Platinum II, mocowane są do polimerowego kosza, zapewniającego znakomitą sztywność i świetne tłumienie drgań. Podobnie jak w modelu Platinum II, projekt głośników został wykonany tak, by zniekształcenia dźwięku były jak najmniejsze, przy czym w obydwu przypadkach zasady projektowania i materiały pozostały takie same. Przetwornik wysokotonowy MPD [Micro Pleated Diaphragm] zaprojektowany został pod kątem zapewnienia doskonałej precyzji i otwarcia dzięki membranie o małej masie. Przetworniki MPD działają, jak superszybki akordeon, szybko ściskając i rozciągając fałdy, co przekłada się na miękką, bogatą w harmoniczne, naturalnie szybką odpowiedź na sygnał. Brzmienie kolumn jest znacznie bardziej realistyczne i uwalnia niesamowitą dynamikę, a przy tym nie generuje zakłóceń redukujących czytelność brzmienia.

Cechy szczególne Monitor Audio Studio

 • Szczegółowy i precyzyjny dźwięk
 • Smukły i kompaktowy profil obudowy
 • Dwa 100 mm przetworniki RDT II z technologią C-CAM ze sztywnym, polimerowym koszem
 • Przetwornik wysokotonowy MPD [Micro Pleated Diaphragm] zaprojektowany przez naszych pracowników dla sztandarowego produktu Monitor Audio, głośników Platinum II
 • Porty bas-refleks HiVe II (High Velocity)
 • Sztywna, odlana z aluminium ścianka przednia, dodatkowo usztywniająca obudowę
 • Precyzyjnie wykonane zaciski głośnikowe powlekane rodem
 • Technologia "bolt-through": czystszy dźwięk i wyższa estetyka
 • Modne wykończenie białą, czarną lub szarą satyną
 • Opcjonalne dedykowane podstawki

Monitor Audio Studio

Specyfikacja Monitor Audio Studio

 • Budowa: 2-drożna
 • Pasmo przenoszenia (-6 dB): 48 Hz – 60 kHz
 • Skuteczność (1 W/1 m): 86 dB
 • Impedancja nominalna: 4 Ω
 • Impedancja minimalna: 2,9 Ω przy 3,5 kHz
 • Maksymalny poziom ciśnienia akustycznego (SPL): 110 dBA (para)
 • Moc (RMS): 100 W
 • Zalecana moc wzmacniacza (RMS): 40 – 100 W
 • Przetworniki: 2x nisko-średniotonowe RTD II 100 mm, 1x wysokotonowy MPD
 • Wymiary (WxSxG): 340x156,2x360,9mm

Cena detaliczna Monitor Audio Studio Speaker wynosi 5.390 zł za parę, natomiast za dedykowane podstawki Stand Studio trzeba dopłacić 2.090 zł za parę.

Źródło: informacja prasowa Audio Center