hi-fi

iFi Audio AC iPurifier

news |
iFi Audio AC iPurifier

Wkrótce do sprzedaży trafi akcesorium iFi Audio AC iPurifier, które ma za zadanie m.in. zaawansowane filtrowanie prądu

Głównym zadaniem nowości w katalogu iFi jest niwelowanie poziomu zakłóceń przenoszonych liniami zasilania A/C dzięki zastosowaniu zaadoptowanej technologii wojskowej Active Noise Cancellation (ANC). iFi Audio stosowało to rozwiązanie już w swoich wcześniejszych konstrukcjach, począwszy od zasilaczy z serii iPower, a na kompleksowych rozwiązaniach jak micro iUSB3.0 kończąc. Także i tutaj zadaniem zintegrowanej technologii jest generowanie przeciwfazy do zastanych w linii zasilania zakłóceń. Efektem wpięcia AC iPurifiera do listwy dystrybuującej prąd do danego systemu audio jest znaczna poprawa jego walorów brzmieniowych, dynamiki oraz stereofonii. Mierzalna różnica w skrajnych wypadkach może sięgać nawet -40dB!Firma iFi Audio nawet w wypadku wydawałoby się prostego urządzenia, jakim jest filtr sieciowy, nie mogło się obejść bez podniesienia walorów użytkowych produktu. Tak więc AC iPurifier otrzymał dodatkowo diodowe sygnalizatory, unaoczniające aktualny (poprawnym bądź nie) stan polaryzacji wykorzystywanego gniazdka sieciowego, oraz informację o występowaniu prawidłowego uziemienia.

filtr zasilania iFi Audio AC iPurifier

Kolejnym udogodnieniem zastosowanym w miniaturowym akcesorium iFi jest możliwość wykorzystania go jako dodatkowego wejścia uziemiającego dla elektronicznych komponentów podłączonego systemu audio-video, dzięki któremu można doprowadzić prawidłowe uziemienia (w wypadku jego braku), lub "pozbyć się" uciążliwej brzmieniowo pętli masy, która może wystąpić pomiędzy dwoma składnikami systemu. Następuje to poprzez podłączenie wskazanego urządzenia z filtrem za pomocą dołączonego do zestawu przewodu.

filtr zasilania iFi Audio AC iPurifier

Ostatnią wartą odnotowania cechą nowego produktu brytyjskiej marki jest pełnienie funkcji bezpiecznika przeciwprzepięciowego. Przy odpowiednim podłączeniu filtra do listwy sieciowej, AC iPurifier potrafi odciąć chwilowo zasilanie w wypadku wykrycia wysokiego wzrostu napięcia, jakie występuję na przykład w wypadku wyładowań atmosferycznych i tym samym ochronić cenne elementy systemu audio przed wysoce prawdopodobną awarią.

filtr zasilania iFi Audio AC iPurifier

Specyfikacja iFi Audio AC iPurifier:

  • Redukcja szumów: >40dB (> 100x)
  • Maksymalny poziom przepięć: 30.000A / 1.000V / 10uS
  • Napięcie pracy: 90 – 265V
  • Rozmiar: 40 x 115mm
  • Waga: 126g

iFi Audio AC iPurifier dostępny będzie w sprzedaży na polskim rynku począwszy od połowy lutego. Jego cenę detaliczną ustalono na 569 zł.

Źródło: informacja prasowa Camax